Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - A Teacher (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

A Teacher (2020)

A Teacher

A Teacher (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

A Teacher

Godina:

2020

Žanr:

drama

Trajanje:

248 min

Autor:

Hannah Fidell

Glavne uloge:

Rya Kihlstedt
  >  Sandy Walker
Kate Mara
  >  Claire Wilson
Shane Harper
  >  Logan Davis
Ashley Zukerman
  >  Matt Mitchell
Marielle Scott
  >  Kathryn
Nick Robinson
  >  Eric Walker
Adam David Thompson
  >  Nate Wilson
Dylan Schmid
  >  Josh Smith

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: A Teacher (2020)
    Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2020 u 23:41
Prvu sezonu prevodi zokiCG 👍
Na vrh
zokiCG View Drop Down
Translator Legend
Translator Legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj zokiCG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2020 u 19:57

Bacih oko ovđe, i mada me obradova te viđeh svoje “ime” Wink … iskreno me je začudilo da ama baš niko nije prokomentarisao temu koju ova serija obrađuje.

Svojevremeno sam prevodio (među ostalima) seriju “Černobil”, i vidio sam da su tu temu mnogi komentarisali.

Po meni, ovaj vid “odnosa nastavnik-učenik” je isto što i nuklearna katastrofa. Desi se… reaguje se… zaustavi… ali ostavlja posljedice još dugo vremena. Na neke, i do kraja života.

Bilo da je za nekoga ovakav odnos “Užas!”, ili možda za nekoga “Super!”, svaka reakcija je bolja od ravnodušnosti. Ne kažem da ovdje treba voditi čitavu diskusiju, i razumijem da ovo i nije baš pravo mjesto za to, ali ipak… baš niko?!?

I još nešto. Za razliku od nekih drugih serija, ne bih volio da ova dobije nastavak, jer bi to bilo samo razvodnjavanje ozbiljnosti ovog problema.

Good night, sleep tight, and don't let the bed bugs bite!
Na vrh
GorankaEna View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj GorankaEna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 12:49
ZokiCG nekako si mi blizak valjda puno tvojih serija koje "obrađuješ" mi paše tematikom. Počela sam gledati...mislim da niti cijelu 1.epizodu nisam odgledala...loš mi osjećaj u stomaku i kao noj "glavu u pijesak" ...odustala i sve obruisala. tako se ja poštedim neugodnih ...što god. Događa se to,možda i češće nego nam je poznato, no nisam ni pomislila da očekuješ komentar na temu serije, obično se referimo na skroz druge stvari. ravnodušna sigurno nisam. pozdrav tebi i hvala na svim prijevodima , obično uživam :)
Na vrh
zokiCG View Drop Down
Translator Legend
Translator Legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zokiCG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 15:45

#GorankaEna, OK, slažem se da se ne treba baviti stvarima koje stvaraju “muku u stomaku“, ali, sa ne baš prijatnim stvarima neko se susreće „preko ekrana“ (srećom), a neko „in vivo“ (nesrećom). I moj jedini cilj pisanja gornjeg teksta je bio s nadom da ovih drugih „neko“ bude što manje.

Puno pozdrava postovanje

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 16:11
Gledah ranije film iste autorke, istog i naslova, slične i teme (slično u smislu da je nisam doživeo kao predatora, ne sećam se detalja sada, posle 8 godina, znam da mi je bilo žao profesorke u finalu, ova serija mi ne zvuči baš tako, sinopsis tj a ni Zokijeve reči). Baciću pogled.

Moja iskustva sa profesorkama su divna, mada istoričarka u srednjoj nije želela da izađe sa mnom na večeru (dešava se i najboljima), no par kasnijih, u mojim zrelim godinama, konkretnih veza sa profesoricama su mi to nadoknadile višestruko. Niko nije bio predator doduše 😄 Ne znam kako bih se osećao da sam uleteo u tako šta sa petnaest, šesnaest godina. Ozbiljna je tema, no i ja vrlo ozbiljno ne znam u kojem bih sve scenariju mogao odbiti Kate Mara.

Glede ostalog..."muka u stomaku" je jedan od onih osećaja koji me čine živim, prijalo ili ne, potrebni su nam, ma bezmalo svaki osećaj van "comfort zone", ne valja mi biti uljuljkan u bilo šta a i ništa lepo ne dođe bez cene, sve je ipak samo borba i adaptacija. Najkraće. Gledaću serijicu pa će biti lakše komentarisati konkretnije.

Ažurirao puppet_master - 30.Svibanj/May.2021 u 16:25
Na vrh
zokiCG View Drop Down
Translator Legend
Translator Legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj zokiCG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 18:14

#puppet_master, tinejdžeri su oni koji hoće sve, i koji hoće odmah. Svi to znamo, svi smo to prošli. Ali, profesori su oni koji, po meni, trebaju opravdati svoju zrelost, i voditi se mozgom a ne….. pa makar to bila Kejt Mara, ili, mojim školskim danima bliža, Rakel Velč. Wink

postovanje

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 18:32
Naravno, podrazumeva se, no bira li baš sve razum ili ipak srce? 🙂 Ljubav sama po sebi i nije odveć racionalna stvar, ne mislim to tek iz perspektive svoje blesave, sanjarske prirode, već objektivno, nekada se zbilja zaluta srcem. U filmu sam imao vrlo jak dojam da se profesorica zbilja vezala za učenika, nije bilo namere, pukog telesnog impulsa, možda je autorka u miniseriji želela nešto drugačiju notu priče. Opet, ne pišem ovo kao opravdanje, ne znam da li je po sredi proračunato zavođenje ili emocija u koju se upalo, pa zalutalo. Ima razlika, sa etičke strane.

Kada budem imao decu, svakako ne bih eto npr sina lupio ortački po ramenu uz reči "tako treba", mlade su to godine za emocionalna/telesna vezivanja...i bez komplikovanih, društveno neprihvatljivih veza i odnosa, jedno je moja luda vera u ljubav a ipak drugo nešto podržavanje odnosa/veze koja će po svoj prilici završiti loše po sve.
(A opet...ne završi li ionako većina ljubavi u kakvom ćorsokaku?) 🙂
Na vrh
zokiCG View Drop Down
Translator Legend
Translator Legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj zokiCG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2021 u 20:13

Slažem se sa skoro svim što si napisao, ali…

Elem, bitno je da postoji reakcija na ovu temu. Pa i od dame koja nije mogla odgledati čak ni cijelu prvu epizodu.

Od mene toliko. Idemo na ljepše i vedrije teme.

Puno pozdrava postovanje

Na vrh
GorankaEna View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj GorankaEna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Svibanj/May.2021 u 10:57
Zoki, Zoki ,(function(){window['__CF$cv$params']={r:'657ef3df996bd407',m:'a1336fbe8774b61d561c265913a841a8d17f5a12-1622451005-1800-AYsEZ0QFOUOYNZz1IsoShI4gfi2V9pcjmbhmym2s/tAVlLA7gwcRa0a6ZAnQgKrKYbGWwJUCuL6k280ujk71CLwQeGVB4pybdvZuzK2kU+pUCkRpZtp19QwZ1RXf7DX7TaCUpWlIeZzczip5sWaLjZeYtjMqcRFere8fx/TRi/1D',s:[0x06124a1e1e,0x57a0ff2278],}})();

vidim po Rakel Velč da smo tu negdje...

Niti moraliziram, baš sam "open mind" svjetonazora samo sam u godinama kad se poštedim tema koje ostavljaju dubok traga na mene, uglavnom negativan ( po mom ...), a nšta ne mogu učiniti !

POzdrav svim učesnicima Smile
gorankaena
Na vrh
zokiCG View Drop Down
Translator Legend
Translator Legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zokiCG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Svibanj/May.2021 u 17:44

#GorankaEna, samo da bude jasno, nisam mislio ništa loše. Naravno da svi mi izbjegavamo, kad god možemo, nešto što nas “baca u bedak”. Ne treba biti mazohista.

Poštovanje postovanje

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Svibanj/May.2021 u 22:01
Nisam gledao još, a puni su novinski članci ...
i ima jedan spojler možda... predatorka.
Znači znamo ko je koga tu smuvao. :)

Pardon, ipak se ne zna... :)

"Mini serija istražuje kompleksnost i posledice predatorske veze Kler Vilson, mlade profesorke Teksaške srednje škole, i njenog studenta, Erika Vokera."

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.