Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - World Gone Wild (1987)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

World Gone Wild (1987)

World Gone Wild

World Gone Wild (1987)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1987

Žanr:

akcija, znanstvena fantastika

Trajanje:

95 min

Režija:

Lee H. Katzin

Scenarij:

Jorge Zamacona

Glavne uloge:

Bruce Dern
  >  Ethan
Michael Paré
  >  George Landon
Adam Ant
  >  Derek Abernathy
Alan Autry
  >  Hank
Hugh Burritt
  >  Joel
Julius Carry
  >  Nitro
David Doersch
  >  Daniel
Richard Israel
  >  Lance
Anthony James
  >  Ten Watt
Henry Kendrick
  >  Leland
Mindy McEnnan
  >  Kate
Fred Nelson
  >  Paul
Rick Podell
  >  Exline
Peppi Sanders
  >  Mina
Earl W. Smith
  >  Roy
Catherine Mary Stewart
  >  Angie
Larry Stuckey
  >  Eric
Bryan J. Thompson
  >  Matthew

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: World Gone Wild (1987)
    Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2021 u 23:30
Prijevod je uradio lisanilisani 👍
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 14:23
Voleo sam ovaj filmić tada kada je izašao, jeste da sam imao 11-12 god i da se u VHS eri svašta moglo voleti, no, eto, ovaj mi je bio nešto zabavniji od tone tih postapokaliptičnih akcionih fantastika.

Hvala na podsećanju.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 14:59
Ne bi bilo loše obratiti pažnju na neke od neprevedenih bisera iz 80-ih (odnosi se na prevodioce) ali i podsetiti se mnogih od prevedenih iz pomenutog razdoblja. Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 15:05
Bezmalo sve sa Catherine Mary Stewart iz osamdesetih su klasici 😊
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 23:07
Ma daj molim te otiđi na kavu i pitaj 20-godišnjake znaju li ko je ta, a onda ih pitaj znaju li ko je Megan Fox.

I samo da se zna, ovaj film je meni bio oduvijek bezze. Tako da nema neke nostalgije.
A bezze mi je i Megan Fox da ne ispadne da se sad tu nešto ulizujem mladima.

.........

Međutim bgvracar je u pravu.
Ima podosta neprevedenih bisera iz 80-ih, međutim treba biti iskren, dosta njih je nedostupno.
Srećom svako malo izađe kakav remaster ili rijetko viđena verzija.

Primjer je kanadski Siege (1983), desetak minuta duža verzija distribuirala se na VHS-u isključivo u Japanu i sa propašću videoklubova doslovno je prestala postojati, nije ju imao više niko i nigdje.
Međutim je njen nekakav master otkriven u jednoj arhivi i danas, po SAD vremenu, bit će dostupno 2K izdanje te "extended" verzije:

Da ljudi vide kako to sad izgleda, dodan je na youtube dvominutni video:

Sad je samo pitanje je li bgvracar mislio samo na bisere holivuda ili na svjetsku kinematografiju. Cool

Ažurirao JoxerTM - 20.Srpanj/Jul.2021 u 23:12
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 23:15
Šta mene briga za neke tamo koji znaju ili ne znaju C.M.Stewart ili Megan Fox, i šta da dam? 😄 Uostalom, kada evo npr jedna inge666 (valjda sam potrefio broj, oprostiće mi ukoliko nisam) zna i voli Hwang Jang Lee-ja, onda je svašta moguće, dabome.

Night of the comet, The Last Starfighter, Weekend at Bernie's i još ponešto bi trebalo da bude poznato filmofilima dvadesetogodišnjacima. Mada, opet, to nije moja briga, na meni je bilo tek da kažem šta mislim o filmovima sa C.M.Stewart a ne šta vole, znaju ili ne znaju ili ne vole klinci. 😊
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 23:36
Ništa to njima ne treba biti poznato.
Za razliku od nas kojima je filmski program diktirao Weinstein i uspješno kvario ukuse pa i potkupljivao kritičare da pljuju njegove biografije (kriminalno podcijenjeni Showgirls), mladi danas mogu gledati šta žele i kad god im se ćefne.

Ne moraju znati za film, naložiti se na nj, a onda čekati skoro 30 godina da ga konačno vide kao ja The Bride With White Hair.

Plastični telefoni s brojčanicima su stvar prošlosti i kad ti i ja otegnemo papke toga se više nitko neće sjećati.
Svijet će ostati na današnjim mladima, ne treba ih maltretirati sa sisama koje su valjale dok smo mi bili mladi, a sad umaču juhu. Imaju oni nove, bolje. Jednako netalentirane.

I kad si već spomenuo još jedan.
Ja obožavam scifi.
Obožavam i videoigre.
The Last Starfighter mi se gadio prvi put kad sam ga pogledao još ko balavac i ne bih ga preporučio ni smrtnom neprijatelju.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2021 u 23:51
Ne funkcioniše to baš tako. 😄
I u vreme našeg odrastanja udarni su bili npr Stallone i Schwarzenegger pa se itekako kopalo i gledalo koješta, svetlosnim godinama od toga daleko, drugačije. To što je Foxica opaka miličica...ma pun Beograd opakih cica, pa šta? I dalje će oni znatiželjni kopati i gledati dragulje. Samo im je dostupnije, true. No nisu klinci retardirani, svi tj, ma koliko se trudili.

Jbg, Jox, ne valja ti mladež, vreme ovo, ni šta se gleda, ni Foxica, ni Stewartova, ni film iz teme, ima li šta da je dobro, osim Showgirls? 😄

Meni tema nije ni bila šta treba ostavljati nekim tamo klincima. Niti bih učestvovao u priči šta bi trebalo prevoditi, ko će imati i kakvu korist ili užitak od toga, samo rekoh, polušaljivo, da ova lepojka ima dobrih filmova, meni, za druge ne znam, šta ću im ja ionako a rekoh već više puta po forumu da se svakako ne bavim pričama o nekim tamo drugima, kakav je ko, gledatelji ovakvi-onakvi, nije išta od toga moja briga ili tema, ne znam šta je sve u meni, niti ću stići da saznam ikada, šta imam tek sa pričom o nekim tamo gledateljima. Imam svojih briga 😄
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 00:12
Ma šta?
Ja sam odrastao na Brus Liju i Džeki Čenu, kakav Stalone, kakav Švarcneger, oni su bili bebe koje su znale samo rasturit zvečku. Wink

Mladež itekako valja. Svaka.
Naravno da postoji glasna manjina koja nema ukusa pa slijedi trendove, naravno da postoje društvenim mrežama isprani mozgovi koji trče za hajpom, naravno da postoje trenuci kad će gledati najveću glupost od filma jer im je cura glupa pa voli samo takve, ali uz tu žrtvu, dat' će sise.

Ostali, većina, dat će šansu svemu što im izgleda zanimljivo.
To nešto neće biti, spomenuo sam, plastični telefon s brojčanikom.

I ja im zavidim.
Jer više nema nekog "vijeća mudraca" koje će odlučivati za što će prava na emitiranje kupiti ondašnja JRT i koji će se filmovi zabraniti.

Smatram da klincima treba ostaviti samo najbolje jer su nama naši stari ostavili kaos iz kojega ne da se nismo još iščupali nego je pitanje hoćemo li ikad.
Koliko god tebe nije briga, mene je. Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 00:23
Svakom svoje, naravno. Da ne bude nesporazuma, meni tema nije bila kakvi su gledatelji, klinci, šta im je potrebno, čije su cure glupe, kome je do sisa, tek rekoh šta je meni dobro u kontekstu filma iz teme. A eto slažem se makar u tome da im treba ostaviti filmove u kojima će uživati, iako svi imamo različito mišljene o tome šta bi sve to uopšte pa bilo
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 00:35
U stvari, slažem se i da, eto, meni moji stari nisu ostavili najbolje filmove, mada nisu ni one loše, sve sam birao sam naravno. 😊 Za taj deo, ako ima ikakve veze sa filmovima tj, mi jeste stalo, valjda to spada u tu želju da svi uživaju u filmovima, šta god već kome bilo dobro. Samo što priča o drugim gledateljima nije nešto što je meni blisko onda kada pišem o filmu, negde mi je bitno da prenesem svoj utisak, tek u tom smislu mi je svaka priča o nekim tamo drugim ljudima daleka.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 12:35
Apropo moje priče da su pojedini naslovi iz 80-ih ostali neprevedeni, pročešljao sam moju letterboxd listu istih i pronašao određene, interesantne naslove, koji spadaju u pomenutu kategoriju (neprevedeni).

Masquerade (1988), My Chauffeur (1986), Dangerously Close (1986), Soul Man (1986), Backfire (1988), Killjoy aka Who Murdered Joy Morgan? (1981), Slipstream (1989), Hiding Out (1987), Cat Chaser (1989), Blindside (1987), Lady Beware (1987), Blackout (1985)...

Verovatno će pojedini naslovi sa spiska nekima biti upitnog kvaliteta, međutim, meni su svojevremeno kao klincu bili guilty pleasure i nije me blam zbog toga.

p.s. Ketrin Meri Stjuart najviše pamtim iz filmova Night of the Comet (1984), kao i Mischief (1985), ali u ovom drugom sam pre svega zapamtio, nažalost sada pokojnu, Keli Preston koja prosto blista.

Ažurirao bgvracar - 21.Srpanj/Jul.2021 u 13:12
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 14:18
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Verovatno će pojedini naslovi sa spiska nekima biti upitnog kvaliteta, međutim, meni su svojevremeno kao klincu bili guilty pleasure i nije me blam zbog toga.
Nema veze hoće li se film nekome sviđati ili ne.
Svaki prijevod vrijedi zlata. Jer svaki film ima svoju publiku.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 19:22
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Ostali, većina, dat će šansu svemu što im izgleda zanimljivo.
Jer više nema nekog "vijeća mudraca" koje će odlučivati za što će prava na emitiranje kupiti ondašnja JRT i koji će se filmovi zabraniti.

Smatram da klincima treba ostaviti samo najbolje 

Slažem se da treba ostaviti najbolje, a šta je to najbolje?
Naravno da treba postojati neko "vijeća mudraca" sastavljeno od stručnjaka koji 
će argumentovano pojašnjavati, ocenjivati i usmeravati ka vrednostima. Jer niko na 
početku upoznavanja sa filmskom umetnošću (kao i ostalim) ne zna šta je kvalitet i 
vrednost. U moje vreme smo imali svetske znalce, gromade filmske kritike, proguglajte 
imena: Nebojša Đukelić, Tomislav Kurelec, Ranko Munitić, Slobodan Novaković, Milan D Špiček..
Uz njihove kritike/recenzije lako se zavoli filmska umetnost i profiliše ukus.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 19:41
Dobro, bre, toni, kao pa da imaš tisuću ljeta, tek nešto malo si stariji od mene, koji sada "mi" da guglamo, zeca ti pečenog 😄 sve mislim da o nekoj Munitićevoj knjizi i pisah već pre nekoliko godina ovde. Čuj, da guglam(o) ta odrastasmo uz iste likove valjda svi mi u temi, tj ne znam ičije godište, no nema maloletnih ovde 🤭

Meni je pa sama ta potraga, kopanje, VHS presnimavanje, čekanje na ljude koji će mi iz belog sveta donositi knjižurine o filmu, besomučno gledanje programa Kinoteke, jurnjava po gradu sa tuđim ličnim kartama i članstva u zilion videoteka i šta sve još ne, dakle samoistraživanje, glad za filmom, bilo nešto najlepše, uz pre svega same filmove, jasno. 🙂 Kog će mi vraga iko krojiti ukus i upućivati ma gde, iako naravno da sam čitao/gledao sve navedene likove. Čitah i nemačke magazine iako ne znam švapski 😄 kamoli iznad navedene. No ništa kao kada sam otkrivaš filmove, autore, žanrove, filmske epohe, čitave magične svetove. Meni makar, naravski.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 23:20
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Dobro, bre, toni, kao pa da imaš tisuću ljeta, tek nešto malo si stariji od mene, koji sada "mi" da guglamo, zeca ti pečenog 😄

LOL
Kuku, ma nisam mislio na tebe LOL  Joxera sam citirao pa mi se omaklo persiranje. Confused

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2021 u 23:50
Ti znalci su hodali po festivalima i putovali ko ludi pa su mogli pogledati sve. Mi smo mogli samo sanjati o nekim naslovima.

Ali to je bilo nekad davno i ne ponovilo se.
Odnosno ne daj bože da današnji mladi nemaju mogućnost pogledat baš ono što ih zanima, nego samo ono što je netko "blagoslovio" kao što je to bio slučaj sa mnom tada.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2021 u 00:36
Da, putovali su i gledali po festivalima, ali i dovodili najbolje na naše festivale. FEST je bio svetskog ranga. 
Dolazile su aktuelne zvezde, režiseri i producenti, svetski filmovi su se ovde gledali i snimali.
 Kinematografija je imala podršku države, a ukupno ulaganje u kulturu je bilo 12% budžeta
(a kod nas je sad OGROMNIH  0,6% )
I da, gledali smo (ne sanjali) sve najbolje iz sveta, bili smo u toku i bez kašnjenja gledali sve što i svet.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2021 u 19:49
Fest je, ondašnji, iz sedamdesetih npr, nešto na šta bih bio ponosan, no ne znam da li bih ikada išao na projekcije. Uvek sam mislio, možda grešim naravno, da je mnogima tamo bio cilj da budu viđeni, ili da se eto kaže da su bili, te da budu u "hype-u" zajedno sa takvim filmovima, friškim, boljim negoli ovima danas. Jasno i uz gomilu istinskih zaljubljenika, filmskih sanjara i ludaka, no opet uz previše propratnog cirkusa i farse, bundi i frakova...bi li mene uopšte pustili u salu, sa jedva par hiljada kintavosa na sebi, daleko manje u džepsonima? 😄 (glupiram se, ta išla je tamo i gologuza studentarija valjda)

Opet, to ja napamet, razmišljam naglas, možda je ambijent sasvim pedeseti od mojih bzvz zamišljanja, nisam ikada bio ni na jednom jedinom festivalu (voleo bih posetiti onaj u Sarajevu, filmovi + grad, par dana pre, sam festival i još koji dan potom...i bog da me vidi, meni ko praznik u Rimu). Ima dana.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.