Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Software
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Windows 10
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Windows 10

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Windows 10
    Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2014 u 21:37

Windows 9 Technical preview dolazi 30. rujna

Već neko vrijeme glasine sugeriraju kako se u Redmondu spremaju otkriti novu generaciju operativnog sustava Windows prije isteka mjeseca. Uistinu, Microsoft je i službeno poslao pozivnice na događanje koje će se odviti 30. rujna, s naslovom koji obećava prikazati 'što je sljedeće za Windows i poduzetništvo'.

Iako su neke pojedinosti vezane uz 'devetku' već otkrivene zahvaljujući onima koji su se uspješno dočepali koliko-toliko funkcionalnog builda sustava, postoji mogućnost da će Microsoft ipak iznenaditi pokojom značajkom - posebno zbog spomena enterprise segmenta u pozivnici.

Noviteta neovisno o glasinama u odnosu na 'osmicu' i njenu nadogradnju neće izostati. Korisnici uobičajenih računala bez mogućnosti upravljanja dodirom trebali bi dobiti nešto uobičajeniji Start izbornik, a kojeg će se moći prilagoditi i sa materijalom iz 'Metro' sučelja (žive pločice).

Cortana bi se s Windows Phone platforme mogla pojaviti i u punokrvnom operativnom sustavu, a ostaje se tek za nadati kako neće biti ograničena samo na tržište SAD-a. Windows 9 bi trebao donijeti i inteligentno rješen središnji sustav obavijesti, virtualne radne površine poput onih na OS X platformi, a očekuju se i nove verzije velikog broja predinstaliranih aplikacija poput Music i dr.

30. rujna bi, prema za sada dostupnim informacijama, Microsoft trebao otkriti Windows 9 Technical Preview, a konačna verzija sustava se očekuje u prvom dijelu 2015. godine.

tportal.hr

Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2014 u 22:51
Što šarenije i veselije... to se taži!
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2014 u 23:29
Nije li to ovaj vikend u BG-u? LOL
Na vrh
Wuk86 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wuk86 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2014 u 12:13
Meni i 7ca savršeno odgovara Smile.
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2014 u 13:02
Odgovarao je ljudima i XP pa su ga ubili.
Na vrh
Wuk86 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wuk86 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2014 u 19:11
Nažalost..
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2014 u 19:20
a jesu se požurili, ja tek i to teška srca prešla na sedmicuCry
Na vrh
wlaki86 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj wlaki86 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2014 u 10:07
Odnosno neće se zvati 9 -ka,nego 10 -ka...Smile
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2014 u 13:54
Da win ne bi Windows 9 mešao sa windows 95 i 98.
Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2014 u 14:37
Inače, Mozilla je najavila da će u skoroj budućnosti izbaciti i zvaničnu verziju (do sada je to bila samo testna - http://www.mozilla64bit.com/) svoga 64-bitnog internetskog pretraživača (Nightly) što se povezuje sa informacijom da će Windowsi 10 biti izbačeni na tržište samo u 64-bitnoj verziji odnosno arhitektura x86 postaje prošlost.
Kao što znamo Firefox normalno radi na 64-bitnoj 7-ici ali ako se uzme u obzir da konkurencija odnosno IE, Chrome i Opera imaju svoje 64-bitne verzije, sasvim je jasan stav tvrtke da ne želi zaostajati.
Interesantno, prije nekakvih 9 mjeseci su odlučili zaustaviti razvoj 64-bitnog Firefoxa ali su se zajednica i korisnici glasno pobunili i negodovali pa je razvoj nastavljen.
Moja iskustva sa Nigtly-em su bila vrlo dobra.
Na vrh
jafforidza View Drop Down
Moderator
Moderator
YT insider

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jafforidza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2014 u 14:49
x86 arhitektura zaista polako postaje stvar prošlosti, ali ne verujem da će Windows 10 biti samo u x64 verziji iz razloga što Technical Preview verzija postoji u obe varijante.
I hope for nothing, I fear nothing, I am free.
Na vrh
redorm76 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj redorm76 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Listopad/Oct.2014 u 10:58
Zanimljivo pa valjda je moralo 8-mica se pokazala loše (nemam je zaključak slušaljući komentare ljudi koji su probali). Ja ću ostati na W7 na starom PC-u koji radi perfektno, al kad kupim novi komp ukoliko proizvedu stabilan OS preći ću na novi svakako. Nevidim poentu da menjam svakih pola godine-godinu operativni sistem koji donosi samo kozmetičke izmene i nove ikoneLOL
Na vrh
prijatelj.v View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatelj.v Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2014 u 15:27
stabilan Win...?
da li mislite da je Microsoft-u u interesu da izbaci takav OS ?
jedno je sto (uglavnom) vecina nas preuzme taj novi Win "za dz"...a drugo je sto neke firme itd. daju "parice" za to.Poenta price je da korisnici koji nisu dali ni "Bogu tamjana" najvise kritikuju taj novi Windows...da ne bude zabune (i ja sam medju njima)...
Dalje,oko pogledamo neku retrospektivu Windowsa,ipak je svaki naredni poboljsan...i manje je "ranjiv" na razne (zlonamerne) software...
Primera radi,ja koristim Win 8.1 od kada je izasao bez ikavih antivirusa (samo sa onim njegovim "defender" koji se redovno azurira
znaci,nama je potreban samo bilo kakav komp,mobilni,tablet itd...sa kojim cemo da "izadjemo" na net - a tamo posle imamo (kao storage) mocan komp preko koga sve radimo....mislim da ovako nesto vec postoji (mrzi me da trazim) ako neko ima info slobodno neka dopuni moj post,pozz...
Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2014 u 16:43
Sve će biti "u oblaku". Trebat će nam samo varijacija na temu "monitor, tastatura i modem". Nikada privatni korisnici nisu donosili prave novce Microsoftu, lova leži u velikim sustavima, pogotovo državnim administracijama. Zato se i ne bave pretjerano borbom protiv piratizacije svoga OS-a kod malih korisnika, teško je ako ne i nemoguće to kontrolirati.
Postat ćemo vlasnici ničega a potrošači svega.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatelj.v Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2014 u 17:16
bas tako kolega...
hteli smo virtualni svet..."eto nam ga"...
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2015 u 21:51
Vredi li ovo? Jel probao neko, kakav je, brzi? Skidam WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US 3.8gb, da vidim cisto kako ide.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatelj.v Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2015 u 17:13
Misljenja su podeljena...
Ne znam sta te konkretno zanima ? Ja koristim Win 10 od kada se pojavio.Naravno,u svakoj verziji ima bagova,pojedine aplikacije lose ili uopste ne rade ali...zato su neke stvari (po meni) bolje resene nego u prethodnim verijama Win OS-a.
Inace,sledeci "build" (9920 ili 9921) izlazi 21-og ovog meseca,pozz...
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2015 u 17:50
Samo sto sam instalirao preview, trajalo je predugo. Mislio sam da instalacija ide preko boot-a, a ono obicna instalacija preko double click na setup.exeLOL.
Preko autodetect nasao mi je odgovarajuce drajvere AMD-Catalyst-Omega-14.12-Without-DOTNet45-Win8.1-64bit.
Cisto onako me zanima sta radi, sta ne radi na win10, na igre oseca li se neko poboljsanje, bilo sta, sta je bolje u 10 od sedmicu/osmicu...

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatelj.v Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2015 u 19:22
Ne znam sta si skinuo ? Na zvanicnom MS sajtu imas poslednji build 9901 (WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US) ISO - koji "nabacis" na flash sa "Rufus" ili "Windows 7 USB-DVD Tool" - restart i normalno boot-ujes instalaciju koja traje 10-tak min. A mozes i da narezes na disk - ti si verovatno uradio (neki upgrade) pa je ceo proces dugo trajao.
Win 10 (uglavnom) sam pronadje sve drajvere.Sta radi a sta ne radi...ovo je vec diskutabilno (stvar ukusa i licnih potreba) - recimo :
-ja ne koristim antivirus vec samo Win Defender koji se redovno azurira i sasvim je dovoljan (meni)
-na Win 10 (cak i WMP 12) otvara "uglavnom" sve A/V formate bez ikakvih dodatno instaliranih kodeka,filtera,splitera itd...
-Win 10 trosi vise memorije ali je (opet po meni) brzi od prethodnih OS-a
-igrice ne koristim pa ne znam kako rade...
Naravno,testiraj pa donesi odluku jer (kao sto sam pomenuo) sve je ovo stvar ukusa i licnih potreba - izbor je na tebi...

Ažurirao prijatelj.v - 16.Sijecanj/Jan.2015 u 19:34
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2015 u 21:22
WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US 3.8gb sa zvanicnog MS sajta.
ovo sam skinuo, preko rufus sam ubacio iso na usb stick, restart odaberem usb hdd, i  ostane slika na windows logo duze vreme, hdd ne radi nista.

Primetio sam da se sporije ucitava, 1,1gb ram memoriju trosi, 60 procesa u pozadini...
Sad cu da trazim taj 9901.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.