Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Train to Busan 2 (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Train to Busan 2 (2020)

Bando

Bando (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

akcija, triler, horor

Trajanje:

116 min

Režija:

Sang-ho Yeon

Scenarij:

Sang-ho Yeon
, Joo-Suk Park

Glavne uloge:

Jung-hyun Lee
  >  Min Jung
John D. Michaels
  >  Evacuation Boat Captain
Dong-Won Gang
  >  Jung Suk

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Train to Busan 2 (2020)
    Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2020 u 12:06
Prevod je najavio Bambula✨
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2020 u 18:36
Bale mi samo lete.Ajde ...
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2020 u 13:14
Sačekaće se kvalitetnija video verzija. Ovakva poslastica se ne gleda na lošem snimku. Thumbs Up
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2020 u 14:13
Ništa se više ne gleda ha de cam tele sink. Ionako smo svi oćoravili od mobitela, još treba i s tim lošim ripovima "poboljšavati" vid.

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2020 u 23:21
Pogledao (webrip). Iako će ga svi gledati, nekoliko riječi.

Vizualno savršen, ovaj put doduše zbog scenarija film se ne događa samo po danu, ali noćne scene nisu teška mračina u kojoj se ništa ne vidi.
Priča je nova i potpuno različita od one iz jedinice, ovdje se (osim uvoda) ne pokušava spasiti voljene, nego iz zone krcate zombijima izvući kamion pun para.

A kad spominjem kamion i pare, pa će se tu dodati nekakva vrsta bande i bit će puno pucnjave - rezultat je GTA5 sa zombijima.
Ali ima razlika. Velika. GTA5 je dosadan ko čimavica. Peninsula nije, ni u jednom trenutku.

Ne znači da je film samo za ljubitelje GTA, možda je čak i obrnuto. Mene je recimo ta razvikuša dosadom ubila u pojam žalibože para šta sam ju kupio na nagovor prijatelja. A film me baš dobro zabavio. Malo mi je kraj doduše... Trebalo je to malo prepraviti. Samo zeru, ne previše.

Ne očekujte znači malo drugačiju jedinicu. Ovo je skroz nova stvar i od mene respekt za zaokret umjesto holivudskog kloniranja jednoteistog "jer se prodaje".
Preporuka svima.

Ažurirao JoxerTM - 24.Kolovoz/Aug.2020 u 23:27
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2020 u 23:17
Za razliku od zombija iz "The Walking Dead", ovi imaju NBA atletske sposobnosti.LOL

Fino odrađena post-apokaliptička akcija, ali kvalitetom ipak zaostaje za prvim delom, sa kojim btw. nema nikakvih dodirnih tačaka. Dosta me podseća na Karpenterov "Escape from L.A. (drugi deo franšize sa Snejk Pliskenom). Glavni problem koji imam sa istim, jeste da nisam mogao da se vežem ni za jedan lik. Do te mere su neubedljivi a oni iz bande čak i groteskni. Ni blizu likova iz prvog dela.

O.k. zabava da se ubije vreme, ali ne više od toga.

Ažurirao bgvracar - 25.Kolovoz/Aug.2020 u 23:58
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Kolovoz/Aug.2020 u 00:11
Katastrofa!
Vladika
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2020 u 01:29
Samo se mogu u potpunosti sloziti sa recenzijom.
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2020 u 13:07
Ovo ćemo preskočiti.Bolje ne mazat prvi dio s ovim.

Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2020 u 13:58
Neprenticiozan akcić. Što očekivati od filmova s zombijima. Art dramu? Ovo je odlično snimljeno, mix Mad Max-a i kako je već rečeno Escape from L.A! Druga strana medalje su slabi glumci, zgođušni no savim nekarizmatični. Još gori su negativci, svedeni na karikaturu, fizičku a i slabo su napisani. Općenito, film je samo za ljubitelje žešće akcije. Mozak na pašu i vozi Miško...Btw, klinke su mi bile simpa do pred kraj. Onda je počelo čuveno azijsko kmečanje i bečanje. Kada stanu plakati...i plakati...i plakati...Najradije bih ugasio tv. No onda bi bio uskraćen za potpuno promašeni kraj. Upravo je tu najveća razlika Romera, PreCednika zombi filmova i ovih novijih atletski miting zombie filmova.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2020 u 14:49
Dodao bih još da su u prvom delu jasno vidljive sve vrline korejske kinematografije, gde filmovi vrlo često nemaju srećan kraj. U drugom delu, pak, išlo se na povlađivanje američkoj publici, pa je uz neizbežnu jurnjavu, pucnjavu i CGI, kraj ispao sladunjav, bez posledica po glavne likove. Ne znam da li je isti otkupljen od Netfilx-a, ali koliko vidim, uzeo ga je Kanski festival u zvanični program.
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2020 u 14:58
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Dodao bih još da su u prvom delu jasno vidljive sve vrline korejske kinematografije, gde filmovi vrlo često nemaju srećan kraj. U drugom delu, pak, išlo se na povlađivanje američkoj publici, pa je uz neizbežnu jurnjavu, pucnjavu i CGI, kraj ispao sladunjav, bez posledica po glavne likove. Ne znam da li je isti otkupljen od Netfilx-a, ali koliko vidim, uzeo ga je Kanski festival u zvanični program.

Neka ga onda ameri gledaju
Na vrh
banisa2006 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj banisa2006 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Kolovoz/Aug.2020 u 11:26
znaci teska katastrofa od filma..veze nema s prvim delom..apsolutno nezanimljiv i sjebao sve sto je bilo dobro u prvom delu....ovo nije smelo ugledati svetlost dana i apsolutno nepotreban nastavak filma....bezveze ulozeno puno novca za tako jeftino sranje...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Kolovoz/Aug.2020 u 12:43
Meni ovdje ništa nije jasno.
Je li vam film bio dosadan i razvučen? Jeste li stalno stiskali fast forward ili ugasili nakon pola sata jer je neizdrživ? Je li o zombijima, a opet različit od nebrojenih kloniranih klonova pa i od svog prednastavka?
Uz sve to, iako sam spomenuo jednu videoigru, vi zaboravljate da je najjača svjetska "competitive esports" scena upravo u Južnoj Koreji, šta mislite zašto mala vozika autiće s daljinskim i zašto jurnjave djeluju ko da su ih koreografirali za videoigre?

Je, kraj je... Ajmo reć podbacio, to mislim da ćemo se svi složiti i sam sam to napisao gore već, ali kraj filma nije jedina stvar u filmu.
Dajte ljudi, ako je ovaj film vama katastrofa, zapitajte se malo je li problem u filmu ili vašim očekivanjima.

Mislim ovo me podsjeća na imdb utiske za Happy Death Day gdje ekipa piše: užas, 1/10 jer nema 0 inače bi bila 0 jer "it's not scary!".
A film je timeloop.

Razumijem kad biste rekli da je mediokritet i to stoji (pitanje ukusa), ali da je loš... Pa ne vidim po kojem bi to bilo kriteriju. Osim po jednom. Ne ispadaju sise svakih 5 minuta.

Ažurirao JoxerTM - 29.Kolovoz/Aug.2020 u 12:50
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Kolovoz/Aug.2020 u 15:43
Meni nije žao što sam ga gledao. Ajmo reći ovako: Kingdom mi je daleko bolji (prva sezona ) od Train to Busan. "Nastavak" Busana je film za sebe. Akcić, no u moru jeftinih zombie flipova ovo je ipak guilty pleasure.
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Kolovoz/Aug.2020 u 14:40
Meni se ovo svidjelo, zabavan film, osim one nepotrebne drame na kraju filma!
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Rujan/Sep.2020 u 09:09
Problem leži u činjenici da je Train to Busan (2016), kad je u pitanju zombie tematika, kvalitativno podigao lestvicu na prilično visok nivo. Zato su i očekivanja od nastavka bila, sada već vidimo, nerealno visoka. U tom grmu i leži zec. Kada bi Peninsulu gledali kao zasebno ostvarenje, film i nije ispao tako loš, naprotiv, može se reći da je prilično zabavan. Gledajući ga kroz prizmu pomenutog klasika, mnogi će verovatno doživeti razočarenje. Da se nadovežem na prethodna zapažanja, mislim da je karakterizacija likova poprilično ukanalila film. Mnogi će reći: "koga briga za likove, ovo je akcioni film", međutim pomenuta stavka baš bode oči. Vrlo loše rešeno.

Ažurirao bgvracar - 01.Rujan/Sep.2020 u 09:17
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Rujan/Sep.2020 u 09:38
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 piše:

Meni nije žao što sam ga gledao. Ajmo reći ovako: Kingdom mi je daleko bolji (prva sezona ) od Train to Busan...

Ne verujem da misliš na Kingdom mma dramu, to je kakva nova zombie serija?

Nisam gledao Train to Busan 2, original mi je bio ok, možda i prvi visokooktanski zombie filmić posle Snyderovog Dawn...remake-a, svakako ću prvom prilikom overiti i Busan 2.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Rujan/Sep.2020 u 09:56
Za ljubitelje korejskog "zombiluka", preporučio bih sledeće ostvarenje:

Mnogi ga porede sa serijom "Kingdom".
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Rujan/Sep.2020 u 14:30
Ma trebao si staviti link na šitl... mislim titlove kom, kad već ima prijevod Wink

Pa za ljubitelje zombija (ja taj nisam, zapravo su mi zombiji predosadni "villain") kad već nema tema zombi filmovi gdje bi zainteresirani na jednom mjestu pronašli južnokorejske zombi filmove, evo popis (bez kratkih!):

Prevedeni:
Peninsula (2020, ovaj u temi)

Neprevedeni:

Nadolazeći:

Nadam se da nisam nijednoga zaboravio... Izostavio sam namjerno The Wailing jer je taj nabacio svašta nešto unutra pa bi bio kakav horor bućkuriš, a ne zombi film.

Ažurirao JoxerTM - 01.Rujan/Sep.2020 u 15:29
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.