Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Thor: Love and Thunder (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

komedija, akcija, fantazija, avantura

Trajanje:

119 min

Režija:

Taika Waititi

Scenarij:

Taika Waititi
, Stan Lee
, Jennifer Kaytin Robinson
, Jason Aaron

Glavne uloge:

Russell Crowe
  >  Zeus
Natalie Portman
  >  Jane Foster
Christian Bale
  >  Gorr the God Butcher
Matt Damon
  >  Actor Loki
Sam Neill
  >  Actor Odin
Vin Diesel
  >  Groot
Taika Waititi
  >  Korg
Bradley Cooper
  >  Rocket
Sean Gunn
  >  Kraglin
Melissa McCarthy
  >  Actor Hela
Chris Pratt
  >  Peter Quill
Chris Hemsworth
  >  Thor
Dave Bautista
  >  Drax
Natasha Cheng
  >  Asgardian Stagehand
Ben Falcone
  >  Asgardian Stage Manager
Luke Hemsworth
  >  Actor Thor
Jaimie Alexander
  >  Sif
Tessa Thompson
  >  Valkyrie
Karen Gillan
  >  Nebula
Pom Klementieff
  >  Mantis
Carly Rees
  >  Miek
Suren Jayemanne
  >  Asgardian Stagehand

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Thor: Love and Thunder (2022)
    Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 10:03
Ako je ko Ragnarok,meni je to dovoljno da ga gledam
Na vrh
lovac666 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lovac666 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 13:09
Mislim da ti se krivo čini da nema previše onih kojima se Ragnarok svidio (93 % na Rottenu, 79 % na IMDB). Ili ne pratiš :)
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 14:33
Ne razumem ,ako su takve ocene na tim sajtove po tebi automatski znaci da ne treba da mi se svidi.Da sam se time upravljao ogroman broj filmova ne bih gledao ,uopste me ne zanima to,meni se licno Ragnarok bas svideo i to mi je jedino bitno.E sad drugo je kad mi neko od cenjenih kolega odavde preporuci (ne znam kako da nazovem)to je vec drugo posto ovde ima ljudi cije misljenje postujem.
A Rotten,Tomato i slicni to ni nit gledam nit pratim
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 14:35
Joj izvinjavam se tek sad sam video i da su ocene dobre ,ja vec krenuo da se branim a posteno nisam ni obratio paznju. Ali svakako ni to ne utice na moju zelju za gledanjem. 
Na vrh
lovac666 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lovac666 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 14:46
Poanta je, kao što sam naveo, da se većini Ragnarok svidio, a ti si napisao da takvih nema previše. Samo to.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 14:53
Shvatio sta si hteo da kazes zato sam se i izvinio. Ali nisam ja rekao da ih nema previse ,vec samo ako je ko Ragnarok meni to dovoljno.
Na vrh
KrazyM View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj KrazyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2022 u 15:54
Ne bi se baš složio da se većini nije svidio Ragnarok, ali opet, razgovarali smo sa različitim ljudima i očito čitali različite portale, pa otud i taj doživljaj.
Za razliku od Ragnaroka, u Love & Thunder sam nekoliko puta (doslovno) kolutao očima zbog loših šala (kojih je mnogo) jer je očito redatelj forsirao humor do mjere da zaboraviš o čemu se zapravo u filmu radi. Priznajem, Thor kao lik je uvijek pomalo bio "jaran s brda", ali Love and Thunder mi je na trenutke izgledao kao Saturday Night Live parodija. Osim par dijelova, ovo mi je potpuni film za djecu, dok je izvedba Christiana Balea vrhunska i nimalo dječja, tip je stvarno super odradio posao. U konačnici - film je nevjerojatno šaren, smiješan na trenutke, u drugim trenucima vas je malo sram ostalih "šala", malčice predvidljiv, zabavan, Christian Bale je super bad guy, i ima dvije super post-credit scene. I da, meni nije bolji od Ragnaroka, ovo je drukčiji film sa manjom emocionalnom težinom i samom težinom priče, ali vjerujem da će se većini svidjeti. Preporuka.
Na vrh
TheDudeAbides View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj TheDudeAbides Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2022 u 01:23
Moran reć u startu da nisan fan glumaca na steroidima u utegnutim odjelima sa plaštovima. Ali to na stranu, film 2/10, i to čisto zbog Balea koji je dobro odradia svojih 5 minuta, šteta šta ga nije bilo više. Fore su bile loše sa par iznimaka. Kao da skineš 100 meme-ova bez da sam gledaš njihov sadržaj i pošalješ ih nekome - da, sigurno će ih par biti dobro jer si ih poslao 100, al u globalu, većina ih nije dobra i sama činjenica šta si ih 100 posla je zamorna sama po sebi. Ljubavne iskre između Chrisa i Natalie ne postoje, Marvel i dalje ne dovodi svoje likove ni u kakvu opasnost od smrti ili čega drugog, a i ako budu u opasnosti, odmah to zamaskira sa scenom punom smijanja i loših šala. Film za malu djecu, makar, ne bi ga preporučia ni njima. Loše, loše, loše!
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2022 u 13:28
Kao neko ko je obožavao stripove još davnih sedamdesetih pa nadalje, bio sam oduševljen kad je tehnika dovoljno uznapredovala da se neki od junaka stripova i superheroja prebace na veliko platno. Pogotovo Spidermana koji mi je bio omiljen u detinjstvu. Sve je to bilo OK tokom prvih nekoliko ekranizacija, ali ova (hiper)inflacija ekranizovanih stripova je otišla u totalnu suprotnost.

Oduvek je u stripovima bilo i humora, ali ovo što reče @TheDudeAbides pogađa direktno u centar. Totalno odsustvo straha od smrti, neki coolerski pristup priči i samom životu, abnormalno insistiranje na (lošem) humoru pretvara i tragove neke ozbiljne tematike u otužnu komediju ili totalno promašenu parodiju. Gledajući poslednji Holandov Spiderman došlo mi je da bljucnem i prekinuo sam gledanje nakon 20 minuta iako ništa dobro nisam ni očekivao.

Prvi Thor mi je bio skroz OK, a već drugi loš. Pokušaj da pogledam neki naredni završavao se neizbežnim odustajanjem. Love And Thunder nisam ni pokušao da gledam, niti ću, čak i pored takvog izazova kakav je maestralni Christian Bale u ulozi negativca. Ne želim ga gledati u naslovima nedostojnim njegovog talenta.

Jedino poslednji Batman zaista radi posao onako težak, mračan, turoban i lišen bilo kakvog humora ili patetike. Pravi primerak odlične ekranizacije superheroja i pored zamki u vidu brojnih ranijih ekranizacija, pa čak i takve kao što je Nolanovo remek delo.

Zaključak - ili sam omatorio i izgubio smisao za humor, ili se većina skupih i bombastičnih superherojskih ekranizacija pravi za decu i/ili ljubitelje efekata i tehnikalija. Razmišljaću neko vreme šta je od toga istina
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2022 u 00:08
Problem je mesanje narativnih lukova i ekipa koja stoji iza ostvarenja, vesto i s namerom to radi, puni `kasu`, i to uspesno , i zasto menjati dobitnu kombinaciju, vise puta sam pisao. DC kao sto rekoh ko voli stripove nek gleda animirane, meni su bolji, igrane ne mogu da urade kako treba,  i ja kao ljubitelj datih stripova odavno ne zelim da gledam, osim zbog klinaca pa moram, Thor mi nikad mije bio zanimljiv lik pa tako ni ekranizacije, da ne govorim o Hulk-u koliko sam uvideo kako odrastaju prvo vole njega, pa Spider-Man-a, pa Iron Man-a,itd.  Eto zacudilo me je sto se nisu duze zadrzali na Fantastic Four ili Silfer Surfer-u ( on mi je npr. jedan od zanimljivijih likova), ma ima i likova i zanimljivih dogadjaja (odlicnih crossover-a) koliko hocete,   a ima dovoljno drugih dobrih ekranizovanih stripova ( da ne pricam o mangama, npr. korejski webtoons, itd.) pa mozete gledati njih, pominjao sam u nekoj drugoj temi, pa da ne ponavljam.

Ažurirao AlexDeLarge - 18.Srpanj/Jul.2022 u 10:11
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2022 u 10:57
iskreno bas m se gledao ovaj film,sad sam malo razocaran sa ovim kritikama ali aj videcu i ja sam kad budem odgledao. Da se slozim jos jednom sa Alexom da su animirani filmovi Dc odlicni pa cak i bolji od filmova i treba ih pogledati oni koji to nisu. Sto se tice Marvela ponavljam po ko zna koji put da mi nije jasno sto zaobilaze Silver surfera ,po meni jedan od najboljih superheroja ,mozda je previse ozbiljan za film i previse filozofira ali opet i Tor je u stripu mnogo ozbiljniji nego sto ga prikazuju u filmovima. 
Stancovanje na veliko nikad nije dalo kvalitet cak stavise gubi se isti ,tako da ce po meni sve gore i gore da bude ali sta je tu je. 
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2022 u 15:25
Siler Surfer onakav kakav je u stripovima nije baš "filmičan" po sadašnjim kriterijumima, previše je introspektivan, filozofski nastrojen, a od toga teško može ispasti akcija za široke narodne mase. Naravno, mogu ga prilagoditi i osavremeniti tako da mase budu zadovoljne, ali onda ja neću biti zadovoljan

Generalno nije problem u superherojima, bilo da je to Thor, Spiderman ili nešto treće iz nekada bogatih stripskih riznica. Svi su oni zanimljivi na svoj način i pogodni za obradu. Problem su priče, prazni i stereotipni scenariji bez dubine i supstance, a ponajviše to obavezno moderno insistiranje na nekom humoru, lakoći postojanja bez brige i pameti, kao i totalnog odsustva straha (ili makar minimalne zdravorazumske strepnje) od bilo čega. Nakon takvog tretmana nekada voljeni stripski heroji postaju ubledele, parodirane i do kraja neozbiljne filmske kopije samih sebe. A tehnologija i efekti su svemogući i dušu dali za ekranizacije.
Na vrh
Dr. Arcania View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dr. Arcania Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2022 u 21:47
Za ljude kojima nije jasno zašto svi noviji Marvelovi filmovi podbacuju daću moje vidjenje: Marvelu uopšte nije bitan kvalitet filmova, nego kvantitet! Više filmova - više zarade! A da bi zadržali ljude da gledaju te iste neuspešne filmove, guraju mnoštvo likova koje svi manje više žele videti, zahvaljujući jeb**** multiverzumu! Naravno da ljudi žele videti stare proverene likove da se ubace u MCU, zato i idu da gledaju te iste filmove. A Kevina Feigija boli ćošak... neka su filmovi onakvi kakvi su... samo neka lova pada!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.