Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Wire (2002)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Wire (2002)

The Wire

The Wire (2002)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2002

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

59 min

Autor:

David Simon

Glavne uloge:

Deirdre Lovejoy
  >  Asst. State's Atty. Rhonda Pearlman
Wendell Pierce
  >  Det. William 'Bunk' Moreland
Sonja Sohn
  >  Det. Shakima 'Kima' Greggs
Clarke Peters
  >  Det. Lester Freamon
Andre Royo
  >  Reginald 'Bubbles' Cousins
Seth Gilliam
  >  Sgt. Ellis Carver
Idris Elba
  >  Russell 'Stringer' Bell
Wood Harris
  >  Avon Barksdale
Lance Reddick
  >  Lt. Cedric Daniels
Dominic West
  >  Det. James 'Jimmy' McNulty
John Doman
  >  Dep. Comm. for Operations William A. Rawls
Dominic West
  >  Off. James 'Jimmy' McNulty
Reg E. Cathey
  >  Norman Wilson
Domenick Lombardozzi
  >  Det. Thomas 'Herc' Hauk
Aidan Gillen
  >  Councilman Thomas 'Tommy' Carcetti

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Wire (2002)
    Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2010 u 22:13

Opis:

Žica je bila američka televizijska serija koju je producirala TV kuća HBO, a prikazivala se od 2. lipnja 2002. godine do 9. ožujka 2008. godine. U navedenom razdoblju prikazano je sveukupno 60 epizoda, odnosno punih 5 sezona. Kao što je to i karakteristično za televizijske serije u produkciji HBO-a, svaka sezona serije Žica imala je mali broj epizoda: prva sezona je imala 13, druga 12, treća 12, četvrta 13 i peta 10 epizoda.
Kreator, producent i glavni scenarist serije je David Simon, priznati autor i bivši novinar. Radnja serije smještena je u gradu Baltimore (država Maryland), a svaka sezona bavi se različitom temom: trgovina drogom (prva sezona), brodogradilište i luka (druga sezona), gradska vlast i birokracija (treća sezona), školski sistem (četvrta sezona) i print mediji (peta sezona). U seriji zapravo nema glavnog lika - kompletna glumačka postava sastavljena je od karakternih glumaca koji na jednak način pridonose radnji pojedinih epizoda. Iako se prvenstveno smatra da je u pitanju kriminalistička drama, njezin kreator Simon rekao je da je to zapravo priča o jednom američkom gradu i pogledu na zajednički život njegovih stanovnika.
Iako nikad nije doživjela veliki komercijalni uspjeh niti osvojila neku veliku televizijsku nagradu, mnogi kritičari seriju Žica smatraju najboljom televizijskom serijom svih vremena. Najjačom i najistaknutijom karakteristikom serije smatra se njezin izrazito realan portret urbanog života, ljudskih ambicija i duboke i potresne eksploracije socijalnih i političkih tema.

Žanr: drama

IMDb

Pripremio: Alexis prijevodi-online

Prevodi

Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2010 u 22:16
Ovo trenutno skidam jer sam do sada cuo samo pohvale. Nadam se da je dobra kao Shield.Big smile

Ove pauze ubijaju, nema sta da se gledaLOL
Na vrh
ghostwheel View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2010 u 23:03
...ne, nije dobra kao Shield, mnogo je bolja.LOL

A i neverovatno je da jedna takva serija do sada nije imala svoj topik.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2010 u 23:09
...za moj groš to je najsveobuhvatnija obdukcija post-9/11-Amerike, data kroz funkcionisanje političkog (i finansijskog) sistema, narkobiznis, sistem školstva i zdravstva, imigrante, blue-collar- sirotinju itd.

Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2010 u 13:17
Originalno postovano od strane ghostwheel ghostwheel piše:

...ne, nije dobra kao Shield, mnogo je bolja.LOL

A i neverovatno je da jedna takva serija do sada nije imala svoj topik.
Ne znam koju ulogu nosi Idris Elba mozda je glavna faca ovde, taj covek fenomenalno glumi, gledao sam par filmova i seriju Luther sa njim, pa zato sam i odlucio da i ovo pogledam.

Shield mi je bila ekstra serija narocito kad je dosao Forest to su bile sjajne epizode, steta sto nema neka nova serija slicna njoj, sve nesto dosadno prave, nema ni jedna serija koja ima ludaka kao Vic Mackey u policijuLOL
Naprave ih da je svaka epizoda novi slucaj i nista povezano a to jako mrzim. Gledam u ovu novu Blue Bloods, Donnie Wahlberg trudi se da postigne nesto kod istrage ali ne dovoljno(batinom) kao VicLOL
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2010 u 14:56
...zezao sam se, dobar je Shield, ali Žica je na drugoj liniji, šire zahvata.
Idris Elbu sam prvi put video u The Wire, nisam ni znao da je Englez, on je neverovatno upečatljiva pojava, snažna harizma, pravi personality actor.
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2011 u 02:17
Pogledah prvu epizodu, prica odlicna, svidja mi se serija, nastavljamBig smile
Na vrh
Kchief View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kchief Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2011 u 22:57
Serija je izvanredna, najbolja od ovog zanra ikada.
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2011 u 23:39
Odlicna i ni malo nije dosadna kako sam je zamisljao. Vec sam zavrsio i 10 epizodu, posle nastavljam. Tu i tam promasim neku scenu u neku epizodu, pa posle trazim gde su to spomenuli, zaista serija trazi totalnu paznju kad gledas. Serija nema manu, svaka im cast.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2011 u 19:01
To je tačno, The Wire zahteva vrlo pažljivo gledanje jer nije pravljena oko nekoliko nosećih likova, nego su svi podjednako glavni junaci, slično Deadwoodu,  ali zato ta posvećenost bude nagrađena nekim vrlo moćnim scenama. Npr, intro svake epizode je poput minijaturnog filma, nosi poruku i skoro da može da stoji samostalno.
A šta tek reći za ovakvu "forenzičku" scenu:

rekli su "fuck" jedno 200 puta LOL

Malo trivije.
Ako se za prvu osobinu The Wire uzme ultraverizam, onda je zanimljivo pomenuti da su se baltimorski narkodileri zaista raspitivali da li policija koristi slične metode kao u seriji.
Mada su u Žici kriminalci prikazani kao organizovaniji i vispreniji od nosilaca sistema.

Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Sijecanj/Jan.2011 u 23:24
Pogledao sam celu prvu i 5 epizode iz druge.
Ocena za prvu sezonu 8/10
Sve je ok, ali bar da prikazu sve scene, ja ne pamtim da je bilo scene kad ubijaju John Baileya, onaj crnac koji se druzio sa Omarom. Mislim da jedino ta scena nedostaje u celu prvu sezonu ILI je ja nisam video. Samo sam cuo pricu kao: John Bailey u pancirki sredio trojicu napadača. Ulica Carey.

Kasnije Omar i Brandon kreću u akciju i Brandon kaže ne veruj onima koji kasne.
Još kasnije u 10 epizodu Omar i Bell pričaju i Omar kaže da su Bellovi ljudi ubili Baileya, valjda nakon pucnjave u onu ulicu.

Takodje ne dopada mi se što policija/detektivi zažmure kad se kriminalci ubijaju, skoncetriraju se na jednu facu i njegovu ekipu a Omar brate kosi sve redom svojom sačmarkom.

Nešto po kojem ću pamtiti ovu seriju je zviždanje Omara kad krene ulicom da ubija, zakon!LOL

Druga sezona počela malo čudno, kažem šta je ovo, zar završila priča o Stringer Bellu i Avonu, Omaru i istraga detektiva, kad posle nekoliko epizoda vidim okupila se stara ekipa i to me obradovalo pa tako nastavljam dalje bez odustajanja!
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2011 u 12:38
(spoiler alert)
Policija se zaista ponaša tako. Jure unapređenja, bodove, ordenje... Zabole ih mnogo za pravdu. Video si u prvih par epizoda kad se oformila "Žica" koliki su to diletanti, ziheraši, karijeristi, laktaši... Svako svakome duguje, pritiska, i to ne samo u policiji, korupcija postoji i u sudstvu i tužilaštvu, a za političare da ne govorim. Kako serija odmiče, tako se trulost sistema ogleda u svim granama društva. Npr. pogledaj kako je Meknalti završio kao predvodnik jedinice koja je razbucala narko-bosove.
Lik Omara više ruši  predrasude o homoseksualcima nego sve "Filadelfije" ovog sveta, slično liku Kime o lezbejkama. Ne mogu da se setim da je lik nekog homoseksualca bio toliko cool. Možda Val Kilmer u Kiss Kiss Bang Bang.
Priča o Barksdejlu i Stringeru ne završava u drugoj sezoni. Wink
Na vrh
Kchief View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kchief Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2011 u 14:45

Spoiler:

@ icemaher: 

Druga sezona je mozda i bolja od prve. Dve paralelne price , famozni Sobotka i ekipa oko njega.

Ali pricekaj, pravu trulost drustva tek ces videti.....

Na vrh
Kchief View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kchief Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2011 u 14:48

@icemaher

p.s. Dali si primetio ime rezisera 9 epizode u prvoj sezoni? :)

Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2011 u 18:21
Originalno postovano od strane Kchief Kchief piše:

@icemaher

p.s. Dali si primetio ime rezisera 9 epizode u prvoj sezoni? :)

Auuu Milcho Manchevski Clap

Sad sam video na imdb, ne pratim to, premotam tih nekoliko sekundi dok krene epizodaLOL

Ažurirao icemaher - 17.Sijecanj/Jan.2011 u 18:21
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2011 u 22:04
Odlicna treca sezona. Pogledao sam je i uzivao clapp Bas mi krivo [spoiler=ko nije gledao neka ne cita!!!]sto su roknuli Stringera, sjajan lik, bolje da su Avona roknuli, sad mislim da ce serija izgubiti ono interesantno u njoj, nece biti velike face da ih love, ostao onaj Marlo samo  Big smile Ne svidja mi se sto na kraju svake sezone koliko god se trudili da rese slucaj neko od detektiva ili njihovi pretpostavljenih naje*u LOL Primer Mcnulty, Colvin a onamo njihove uspesne akcije prikazuju kao da je to velika greska koju su uradili i zbog toga ce neko naje*ati, a medju sebe pricaju kao odlican je poteg bio to, idioti. I takodje je bezveze ono sa Prezom, taj covek je baksuz, sedi na pc i je uspesan, izadje na teren odma ubije nekoga LOL[/spoiler] Sve u svemu jedna odlicna 9/10 Nadam se da ce cetvrta biti jos bolja, pogledah malo pre pola iz prve epizode, kasnije cu nastaviti. 
Na vrh
Mandarinan View Drop Down
Translator
Translator
Bucko vitaminac aka Dežurni Dušebrižnik

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mandarinan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2011 u 23:03
Pu, tema o Zici,a ja da se ne upletem! nikako! Zica je serija koju vredi gledati pa makar i mrzeli krimi zanr. Ice...ono sto je najlepse jeste da kada odgledas prvi put...pustis da odstoji par meseci, a zatim je odgledas ponovo. Tek tada mozes zaista da primetis neke tanane detalje koji dodaju ukupnom flavor-u serije. Dodatno...vidim da niko nije spomenuo muziku koja je tako maestralno inkorporirana u samu radnju, i dacu odlican primer: frenk sobotka i grcka pesma efige efige na kraju drugog serijala. Svaki put kada je odslusam najezim seLOL
“Fighting for peace is like screwing for virginity.”
― George Carlin
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mandarinan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2011 u 01:24

Malo istorije o nekim likovima! Nema spoilera.
― George Carlin
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2011 u 18:30
Ne znam da li ste znali da je osnova za Žicu bila HBO mini-serija The Corner koja je skoncentrisana na pomor koji krek pravi po Baltimoru.
A Barksdejl je autentična ličnost:
http://www.amazon.com/Avon-Barksdale-Story-Legends-Unwired/dp/B00316DDYA
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mandarinan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2011 u 18:34
Nije samo on autentična ličnost. koristili s dosta likova koji zaista i jesu dileri, narkomani,panduri... kako bi serija bila što autentičnija.
― George Carlin
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.