Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Vigil (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Vigil (2019)

The Vigil

The Vigil (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2021

Žanr:

misterij, triler, horor

Trajanje:

89 min

Režija:

Keith Thomas

Scenarij:

Keith Thomas

Glavne uloge:

Lynn Cohen
  >  Mrs. Litvak
Ronald Cohen
  >  Mr. Litvak
Fred Melamed
  >  Dr. Kohlberg
Dun Laskey
  >  Young Rubin
Efraim Miller
  >  Hersch
Bluma Gross
  >  Young Woman
Lea Kalisch
  >  Adinah
Les Gardonyi
  >  Demon
Ethan Stone
  >  Burech
Nati Rabinowitz
  >  Lane
Dave Davis
  >  Yakov Ronen
Logan Macrae
  >  Carson
Rob Tunstall
  >  Mazzick
Spencer Zender
  >  Eric
Emilio Vitolo
  >  Scott
Hunter Menken
  >  SS Officer
Malky Goldman
  >  Sarah
Menashe Lustig
  >  Reb Shulem
Moshe Lobel
  >  Lazer

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Vigil (2019)
    Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2020 u 00:48
Prijevod je najavio robin12345 ⚡
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2020 u 18:17
Zašto ovo tako neodoljivo podsjeća na Gogoljev "Vij"?
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2022 u 21:43
Za ovo saznajem tek iz arhive one "titlovi koji će se pojaviti..." teme Unhappy
Gleda se pa javljam utiske, hvala robine 
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2022 u 21:38
Dobar, možda suštinski generičan, predvidiv, očekivanih putanja, no itekako efektan, na prvom mestu zbog sjajnog ambijenta, te zvučnih efekata i naravno glavnog glumca koji je sjajan kao objekat koji trpi radnju, podseća me na Riz Ahmeda. Pisah već negde da su mi generalno svi ti mitovi o demonima, čije god vere, suštinski daleki, jevrejska mitologija mi je nepoznata pa mi je sve bilo u dovoljnoj meri sveže.

Prijao mi je čitav taj sumorni univerzum, čuvanje duše pokojnika, proganjanje...iako sam se negde nadao drugačijem planu autora, po zapletu su mi u glavi bili (meni) bolji "House of the Devil (2009) zbog sporogorećeg tempa, kao i pripovetka "The Yattering and Jack" Clive Barkera, no prevarih se oko obe misli. The Vigil ipak ne nakucava tenzije postepeno, sve ubrzo dobija svoj hororični oblik i tempo. Dok se i sve vreme u našem glavnom liku ne krije kakvo lukavstvo, poput onog u liku iz Barkerove priče, već traume koje dodatno mora prevazići kako bi uopšte imao šanse u sudaru sa demonom.

Kako bilo, fin filmić, upadljivo talentovanog reditelja, vidim da ga je Hollywood momentalno zazidao u svoje redove, čeka nas još jedna verzija Potpaljivačice u režiji ovog tipa. Neka mu je sudba naklonjena. 
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2022 u 12:19

Odmah cu da procitam Gogolja! Hvala ne preporuci za citanje....
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2022 u 22:38
Inače treba reći da je Kadijevićev film "Sveto mesto" (po meni, vrlo pristojan horor), baziran na pomenutoj Gogoljevoj pripoveci. Thumbs Up

Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2022 u 22:48

Bravo Vracar,

Nisam ovo znao. 
Odmah sutra gledam ovo a javicu i kakva je prica Gogolja.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2022 u 10:03
Da sećam se filma Đorđa Kadijevića.  U Trezoru  su pominjali Glišićevu pripovetku "Posle devedeset  godina"  i film "Leptirica", značajno je i zbog reči vampir, pa je docnije u sklopu bio i dati, mada mislim da će bgvracar ili neko drugi da dopuni, ili  da me podseti da se u filmu "Sveto mesto" ne pojavljuje Viy , i da je Kadijević preuzeo motive i iz drugih Gogoljevih pripovetki, kako je u emisiji Agape rekao okrenuo se slovenskoj metafizici strave. Čini mi se da dva ( mislim da su nemi ) filma nisu sačuvana, da je Mario Bava adaptirao u https://www.imdb.com/title/tt0054067/?ref_=nm_flmg_cin_28  a kao 'najvernija` adaptacija https://www.imdb.com/title/tt0062453/?ref_=fn_al_tt_2, nisam gledao prethodna dvafilma  jer sam čitao sva njegova dela a data je iz zbirke Mirgorod, samo se sećam da sam čitao o adaptacijama ali nisam gledao ni ove novije.

Ažurirao AlexDeLarge - 03.Travanj/Apr.2022 u 10:09
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2022 u 11:39

Bravo Alex,
 Prvo cu da pogledam ruski film pa javljam ovde kakav je.
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2022 u 11:41

Postoji i ruski kratki animirani film iz 2019.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,142 sekundi.