Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Road (2009)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Road (2009)

The Road

The Road (2009)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Cesta

Godina:

2009

Žanr:

drama, avantura

Trajanje:

111 min

Režija:

John Hillcoat

Scenarij:

Cormac McCarthy
, Joe Penhall

Glavne uloge:

Charlize Theron
  >  Woman
Robert Duvall
  >  Old Man
Viggo Mortensen
  >  Man
Guy Pearce
  >  Veteran
Garret Dillahunt
  >  Gang Member
Jack Erdie
  >  Bearded Man #2
Agnes Herrmann
  >  Archer's Woman
Bob Jennings
  >  Bearded Man
Molly Parker
  >  Motherly Woman
Buddy Sosthand
  >  Archer
Michael Kenneth Williams
  >  Thief
Gina Preciado
  >  Well Fed Woman
Kodi Smit-McPhee
  >  Boy
David August Lindauer
  >  Man On Mattress
Kirk Brown
  >  Bearded Face

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Road (2009)
    Objavljeno: 27.Studeni/Nov.2009 u 22:29

Svet je zadesila kataklizma.

Otac i sin preko pustara koje su nekada bile naseljena a sada napustene beze od posledica kataklizme,novog ledenog doba.

Na tom putu moraju da izbegnu druge prezivele koji su organizovani u bande i koji su zbog nedostatka hrane postali ljudozderi...

Jedina zastita koju otac i sin imaju protiv ovih hordi ljudozdera i naoruzanih bandi je pistolj sa dva metka....

The Road je baziran na knjizi Kormaka MekKartija (pisca knjige No Country For Old Men) koja je dobila Pulicerovu nagradu.

Director: John Hillcoat

Screenwriter: Joe Penhall, Nick Wechsler

Starring: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Robert Duvall, Kodi Smit-McPhee, Guy Pearce

Ažurirao AcaN - 27.Studeni/Nov.2009 u 22:35
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
Buki View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Weed Expert

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Buki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2010 u 11:24
Također, još jedan film od kojeg puno očekujem.
A i ocjene na IMDb-u su za sada vrlo visoke. Thumbs Up

Nego, postoji li engleski titl za ovaj film?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gajtana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2010 u 11:32
Iskreno se veselim ovom filmu i nestrpljivo ga očekujem. Volim ovu tematiku  Thumbs Up
Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2010 u 12:00
jedva čekam pogledati ovaj film,izgleda odlično..a i glumačka postava je superThumbs Up
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2010 u 02:06
Dok nisam procitao gornji opis nisam znao zbog cega putuju otac, sin i majka i prezivljavaju svasta. Ili nije bilo u pocetku neko objasnjenje ili je bilo a ja sam preskocio. Kako god, film je odlican kao i prevod. Malo mi izgledao ubrzan dok shvatim sta se desilo Charlize, ali posle je bilo sve jasnije.
Sta li sam sve rekao, ja sebe ne razumemLOL. Vazno, preporuka svima za ovaj film, malo me potseca na The PianistClap
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2010 u 02:31
Pogledao i ja ovo. Ne znam, nemam još neko izdefinisano mišljenje...
Da li da ga gledam metaforično i posmatram taj "put" kao borbu koju čovek (i sin mu) vodi celog svog života, boreći se sa raznoraznim preprekama? Ili možda, kao zanimljivi SF o sudnjem danu i težnji čoveka da održi kako vrstu, tako i sebe samog, zadavanjem nekih ciljeva za koje ni sam nije siguran da su "rešenje" i "čuvanjem plamena u samom sebi", mada, ovime se opet vraćam na priču o stvarnom životu (not) Ono, kao "dok postoji nada, postojaćemo i mi..."

Sve u svemu, posmatrano kao "pokretne slike", film nam donosi sjajnu scenografiju i još bolju glumu (izuzeo bih iritantno "papa", koje izgovara sin tokom celog film). Sa psihološke strane imamo dosta razmišljanja što sina, što oca, koja su na filmu možda ostala nedorečena ali baš to je po mom mišljenju veliki plus jer tera, nas gledaoce da se aktivno uključimo u priču i razmislimo i mi o svemu tome, nemajući servirano sve na tacni.
Na vrh
HeadBurn3r. View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj HeadBurn3r. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Travanj/Apr.2010 u 21:53
Šta reći za film, ono da kažem da je loš - nije.
Može se pogledati pogotovo jer pružaju nešto novo (našta bar ja nisam naleteo u dosad odgledanih filomova) kako živeti i preživeti posle apokalipse.
Zanimljivo je da sin i otac u celom filmu nisu se međusobno nazvali imenima - tako da im imena u filmu uopšte i ne znamo.
Takođe posle apokalipse se vidi razdvajanje ljudi na "good people i bad people" (sreca pa je malac na kraju naišao na good people).
Ali s druge strane smo videli i Bad people - ljudždere.
Nekako sam na kraju očekivao lepši pogled na more, ali sam se razočarao kao i malac.

Ažurirao HeadBurn3r. - 25.Travanj/Apr.2010 u 21:54
Na vrh
asvalttina View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj asvalttina Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2010 u 11:13
Dobar mi je film skroz, sam mi ga je kraj zasrao i to ne s pogledom na more (tad bi mi bio ekstra glup), ovako je samo glup. Glupo mi je sto su oni kao pratili njih cijelo vrijeme i sto se uopce susreo s dobrim ljudima koji jos imaju i djecu. ajde. svidja mi se kako je otac odgajao sina.
"I’m old enough to bleed, I’m old enough to breed, I’m old enough to crack a brick in your teeth while you sleep."
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2010 u 12:58
Dobro što imaju decu, ali imaju i kuče...
Na vrh
superfreakdonky View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj superfreakdonky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2017 u 14:12
realnost buducnosti i to bliske, nasa pohlepa za kapitalom ce unistiti sve oko nas i naravno, nas, valjda ce buba-svabe preziveti ? realan morbidan i krajnje dubok film o covecanstvu kao Bozijoj gresci, ali ispravice !
Na vrh
stevan-tonkovic-pipu View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stevan-tonkovic-pipu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Kolovoz/Aug.2017 u 07:14
Iako film ima snaznu poruku, smeta mi sto je veliki deo filma jedva vidljiv zbog mracnog ambijenta u kojem se odvija radnja.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 11:29
Sjajan, zapravo jedan od meni dražih/bližih postapokaliptičnih filmova, malo gde mi je ovoliko dobro (ako se reč "dobro" može upotrebiti u ovom kontekstu) legao jeziv i beznadežan ambijent umirućeg sveta. Fini likovi i čitav univerzum filma, udara u stomak, prava stvar kada je ovakva tema po sredi. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.