| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
The Quiet Man (1952) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77218 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: The Quiet Man (1952)Objavljeno: 04.Veljaca/Feb.2023 u 05:02 |
|
Zanemarimo li buku doba sadašnjeg, društvenu klimu u histeriji oko svega i svačega danas neprihvatljivog,
The Quiet Man meni biva lep klasik Johna Forda, komedija naravi, umotana u blesavu, idiličnu irsku provinciju, gde
se John Wayne, posle života u Americi, preko okeana vraća u rodnu varošicu u kojoj se poštuju tradicija, rituali, junaštvo,
krcatu šarenolikim svetom, sa sve lajavom milicom (Mauren O'Hara) koja mu se odmah useljava u srce, avaj uz bezbrojno
poteškoća u pokušajima našeg junaka da je, je li, ukrade, dabome. Biće tu pijančenja, pesničenja, lukavstva, ponosa,
svega čega se možemo setiti, što film čini zabavnim, toplim, svime onime što volim u klasičnom filmu, pa neka mu
i zamerali idealizovanje Iraca, preterivanja ovde-onde, odnos prema ženama, šta sve već, ovo je meni iznad svega
bajkovita priča, bogata bojama, naravima, sa sjajnim glumcima u velikim i malim ulogama, svi odreda blesavi, a kada mi
je do sive realnosti gledam npr britanske kitchen sink drametine iz nešto kasnijih godina, zaboga miloga, ne tražeći
u lepršavom filmu John Forda znamenite misli 21. veka kojima u ovome nije mesto.
Ma, šta pričati (i kome uostalom), klasik.
![]() |
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |