Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Pale Blue Eye (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Pale Blue Eye (2022)

The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Blijedoplavo oko

Godina:

2022

Žanr:

kriminalistički, misterij, horor

Trajanje:

128 min

Režija:

Scott Cooper

Scenarij:

Scott Cooper
, Louis Bayard

Glavne uloge:

Christian Bale
  >  Augustus Landor
Scott Anderson
  >  Benny
Orlagh Cassidy
  >  Mrs. Fry
Jack Irv
  >  Cadet Hamilton
Harry Melling
  >  Edgar Allan Poe

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Tom Brady View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Tom Brady Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Pale Blue Eye (2022)
    Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 10:20
Solidan triler u stilu Sherlock Holmes-a. Naravno uz dodatak mračne i na momente morbidne atmosfere svojstvene svemu što je vezano za lik i delo Edgara Alana Poa.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 10:58

Razmišljah se da pročitam, nešto me vuklo da kupim, ali odustah. Verovatno ću gledati dati film. Da li je  možda neko čitao knjigu?
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 14:29
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Razmišljah se da pročitam, nešto me vuklo da kupim, ali odustah. Verovatno ću gledati dati film. Da li je  možda neko čitao knjigu?

Nisam čitao knjigu, odgledao trećinu filma i moram priznati da se za sada mučim sa istim. Kada je reč o Pou, preporučujem film The Raven (2012).

https://www.imdb.com/title/tt1486192/?ref_=tt_urv

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 14:57
Hvala gledao sam i  The Raven (2012) i  Raven's Hollow (2022), pa sta znam nesto me zaintrigirala knjiga, a i adaptacija.
Hvala i Brady-u na podeljenom utisku, kao i tebi bgv, probacu pa cu videti, a sad me podsetiThumbs Up prvo cemo da pogledamo Marathon.
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 16:44
Meni baš nešto i nije legao. Imao sam veća očekivanja. Gluma je OK, atmosfera je adekvatno dočarana, pod obavezno gledam Balea gde god da se pojavi, ali ovde mi ponešto nedostaje da bi se skroz primio. Naravno, u pitanju je skroz lični utisak i afinitet, što ne mora uopšte da se poklopi sa drugima.
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 17:05

Hvala gledao sam i  The Raven (2012) i  Raven's Hollow (2022), pa sta znam nesto me zaintrigirala knjiga, a i adaptacija.
Hvala i Brady-u na podeljenom utisku, kao i tebi bgv, probacu pa cu videti, a sad me podsetiThumbs Up prvo cemo da pogledamo Marathon.

Već ti je BGVracar sve rekao, preporuka je The Raven (2012), taj film se svima može dopasti. 

Raven's Hollow (2022) i The Pale Blue Eye (2022) su jednostavno drugačiji od filma iz 2012. i ne prijaju svim gledaocima.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2023 u 17:18
Originalno postovano od strane Black Raven Black Raven piše:

Već ti je BGVracar sve rekao, preporuka je The Raven (2012), taj film se svima može dopasti. 

Raven's Hollow (2022) i The Pale Blue Eye (2022) su jednostavno drugačiji od filma iz 2012. i ne prijaju svim gledaocima.

Pa razumeli smo se bgv i ja, znam koji cu sa suprugom veceras, a dati cu poceti sam pa videti sto da ne , mozda me je vise interesovala knjiga, tj. da pitam da li je neko citao.  
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2023 u 21:47
Drugi deo filma kao i rasplet su malo popravili utisak, ali generalno, ovo nije bio film u kom sam uživao. Pitam se da li je knjiga bolja, ili se i tamo priča vuče, praćena krajnje bledim i neinspirativnim likovima.
Na vrh
ProtivuNeukusa View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2023 u 15:23
Knjiga je hermeticna, zato film nije spektakularan. Ipak je i jedno i drugo bolje od razvikanih Raven i Raven`s Hollow. Za ovo "praćena krajnje bledim i neinspirativnim likovima" nemam komentar. Zato je i hermeticna jer je radnja temeljita i bazirana na likovima a ne na akciji.
Nije Rambo i Batman.
Na vrh
ivana-korosec View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj ivana-korosec Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2023 u 00:59
Ovaj film me stvarno namučio. Spora radnja, sve nikud nikam do raskrinkavanja pravog negativca što je dalo nešto jasniji uvid u prijašnju sporost radnje, no moram reći da mi je dosta toga ostalo mutno i nedorečeno. Bale-ova gluma tek na kraju odlična. Film za jednom pogledati, a ko ne mora nek ne gleda ni taj jedan put.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2023 u 12:12
Kristijano Bejl treba da se mane ovih teških drama, misterija, ubiše ga, a efekat nula. Treba da snima neke komedije ili akcione avanture, uguši se čovek glumeći ozbiljne dramske uloge i ličnosti. Mislim da je greška što prihvata samo seriozne uloge, treba mu nešto što će da ga relaksira i rastereti, možda neki mjuzikl?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.