Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Old Guard (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Old Guard (2020)

The Old Guard

The Old Guard (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

akcija, fantazija

Trajanje:

125 min

Režija:

Gina Prince-Bythewood

Scenarij:

Greg Rucka
, Leandro Fernandez

Glavne uloge:

Charlize Theron
  >  Andromache of Scythia
Charlize Theron
  >  Andy
Harry Melling
  >  Merrick
Joey Ansah
  >  Keane
Anamaria Marinca
  >  Yana
Van Veronica Ngo
  >  (as Veronica Ngo)
Luca Marinelli
  >  Nicky
Jimmy Star
  >  Businessman
Marwan Kenzari
  >  Joe
Marwan Kenzari
  >  Yusuf Al-Kaysani
Russell Balogh
  >  Second Plainclothes
Adam Collins
  >  Staff sergeant Raser
Shala Nyx
  >  Gita
Adam Basil
  >  Large GMS
Micheal Ward
  >  Lykon
Natacha Karam
  >  Dizzy
Majid Essaidi
  >  Sadeq
KiKi Layne
  >  Nile Freeman
Mette Towley
  >  Jordan

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Old Guard (2020)
    Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2020 u 23:53
Prijevod je najavio Bambula ⚡
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Srpanj/Jul.2020 u 15:30
Bravo Bambula!

Radi se o Netflixovoj ekranizaciji stripa izdavača Image Comics - cijenjenog ne zbog njegove priče nego stila i crteža.

Priča nije baš originalna, nekakvi "besmrtnici" dugog životnog vijeka i teško ih je ubiti stoljećima se lolaju po svijetu radeći kao plaćenici (jer račune treba plaćati idiotarija), a žele da ih se inače ostavi na miru. Nisu vampiri, pa ajde.
Ali ko u pričama o vampirima, uvijek ima neko ko želi biti ko oni, pa će tako biti i ovdje. Da sve skupa ne bude dosadno ubačen je i trilerski obrat u jednom trenutku - neću spoilati.

Tako da ne mislim da će ovo biti bogzna što osim ako akcijske scene nisu nekakve neviđene dosad.
Međutim kakva sve negledljiva sranja dolaze iz holivuda, za očekivati je da će ovo biti barem podnošljivo.

Dok čekate da se pojavi za 8 dana, predlažem ne propustiti nešto drugo, a to je anime serija Ajin isto na Netflixu. On je rađen po istoimenoj mangi i ima dodirnih točaka sa The Old Guard ("besmrtnici") ali ide u različitom smjeru.
Ne film! Prvo anime pogledajte, film je u biti samo jedna epizoda iz animea.
Film je preveden, anime serija nije (ne cijela), pa ako vam prijevod treba probajte iscimati u temi "potražnja prijevoda za serije".

Ili sve skupa ignorirajte i pogledajte sve Doctor Who epizode sa Jackom Harknessom te cijelu seriju Torchwood.

Ažurirao JoxerTM - 02.Srpanj/Jul.2020 u 15:36
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2020 u 16:10
Pogledao adaptaciju i upravo je kako sam pretpostavio.
Podnošljivo.

Ajin je stoput bolji. Anime.
Ne vizualno, ipak je to tamo 10FPS CGI, ali onakvog zlikovca holivud neće znati napraviti još barem 100 godina.

A kakav je villain u The Old Guard? Bolni kliše koji će vam dodatno zasoliti ranu kad ničim izazvan drekne "I expect results".
Na vrh
protectore View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protectore Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2020 u 00:06
Na Zapadu (Netfilx-u) nista novo. Glavni protagonista (heroj) zena i konstantno promovisanje homosexualnosti. Izvin'te me, zurim, idem da gledam Predator-a (1987).
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Srpanj/Jul.2020 u 09:59
Zabavan akcioni film! Dva sata mi je prošlo ko od šale, svakako ga preporučujem!
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Srpanj/Jul.2020 u 14:53
slabo,slabo-film brez domišlije,slab scenarij,skratka dolgčas
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2020 u 00:46
Meni je ovo loše. Sto puta već prežvakan, neinventivan scenario sa klišeiranim likovima. Jedva sam nekako dogurao do kraja. Još jedan od konfekcijskih proizvoda za široku potrošnju, izbačenih sa holivudske proizvodne trake koja radi u 3 smene. O političkoj korektnosti koja se promoviše i plasira kroz ovaj film ne bih previše trošio energiju...
Na vrh
protectore View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protectore Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2020 u 15:56
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

... Jedva sam nekako dogurao do kraja...
I ja, kad sam vec stigao gotovo do pola. Pored gore navedenog, film ima jednu veliku nerazjasnjenu rupu u scenariju ... "jer je doslo vrijeme".  Sve ostalo je ok.

Ažurirao protectore - 14.Srpanj/Jul.2020 u 20:28
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2020 u 19:53
Originalno postovano od strane protectore protectore piše:

Na Zapadu (Netfilx-u) nista novo. Glavni protagonista (heroj) zena i konstantno promovisanje homosexualnosti. Izvin'te me, zurim, idem da gledam Predator-a (1987).

👍
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2020 u 20:04
Da u ovome nije bio prisutan i "android" Sharliz(cmok), radilo bi dugme stop, nakon 30-ak minuta.Ovako, nisam ubrzavao do cak 2/3 filma.Ako se mi trebamo u buducnosti radovati ovakvim filmovima, bolje da onda slobodno vreme ispunimo heklanjem.
Na vrh
malaporodica15 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj malaporodica15 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2020 u 21:37
Težak krš od filma.
Zbog mlataranja dvoseklom sekirom pomislio sam da 100% LGBT obrada Highlander.
Prevario sam se. Idejno je 90% obrada, sa potpuno nepotrebnim LGBT muškim likovima a mala iskrica seva i među ženama.

Zanimljivo mi je ko ovu,  Sharliz zeza za ovim likovima u bednim natezanjima Furioza pa sada ovde.

Na vrh
lale22 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lale22 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Srpanj/Jul.2020 u 19:06
dobar filmić bolji neho hrpa horora koji izađu godišnje
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2020 u 17:07
Dobra akcija, priča debilna a karakteri još gori. 
Ocena 5/10 i to je mnogo.  

Zanima me da li neko zna koje je marke TV 
(tačan broj modela mi treba) koji je korišćen u 55. minutu filma? 
TV koji može preživeti bombardovanje sobe je odlična kupovina.

Ako su vam se dopale gluposti poput 
Bloodshot i Gemini Man svideće vam se i The Old Guard, 
u suprotnom preskočite ovaj film.
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Srpanj/Jul.2020 u 18:33
Originalno postovano od strane Black Raven Black Raven piše:

Dobra akcija, priča debilna a karakteri još gori. 
Ocena 5/10 i to je mnogo.  

Zanima me da li neko zna koje je marke TV 
(tačan broj modela mi treba) koji je korišćen u 55. minutu filma? 
TV koji može preživeti bombardovanje sobe je odlična kupovina.

Ako su vam se dopale gluposti poput 
Bloodshot i Gemini Man svideće vam se i The Old Guard, 
u suprotnom preskočite ovaj film.

Svaka cast na poredjenju.Nas'o si ih.
Na vrh
tromi View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tromi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Srpanj/Jul.2020 u 13:27
Dosta dobar film . Vredi pogledati .
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.