Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Illusionist (2006)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Illusionist (2006)

The Illusionist

The Illusionist (2006)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Iluzionist

Godina:

2006

Žanr:

drama, misterij, ljubavni, triler

Trajanje:

110 min

Režija:

Neil Burger

Scenarij:

Neil Burger
, Steven Millhauser

Glavne uloge:

Edward Norton
  >  Eisenheim
Rufus Sewell
  >  Crown Prince Leopold
Jessica Biel
  >  Sophie
Nicholas Blane
  >  Herr Doebler
Michael Carter
  >  Von Thurnburg
Vincent Franklin
  >  Loschek
Paul Giamatti
  >  Inspector Uhl
Karl Johnson
  >  Doctor
Karl Johnson
  >  Old Man
Eddie Marsan
  >  Josef Fischer
Philip McGough
  >  Dr. Hofzinser
Erich Redman
  >  Count Rainer
Jake Wood
  >  Jurka
Aaron Taylor-Johnson
  >  Young Eisenheim
Tom Fisher
  >  Willigut
Eleanor Tomlinson
  >  Young Sophie

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
silversurfer View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silversurfer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Illusionist (2006)
    Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2018 u 19:43
odlican film
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2018 u 22:19

Fenomenalan film i odlični glumci.

Ostao je u senci te godine zbog "The Departed", tj, zbog "moranja" da Martin Scorsese

bude najbolji režiser i da "Dvostruka igra" bude najbolji film, čak je dobio oskara za 

adaptirani scenario, iako rimejk. LOL

"Iluzionista" je imao samo jednu nominaciju.

Zanimljivo je da su iste godine snimljena dva fenomenalna filma na temu mađioničara.

"The Prestige" je bio još bolji, ali samo je imao jednu nominaciju više od "Iluzioniste".

I danas danju mi nije jasno kako su uspeli da "Prestižu" otmu oskara za scenario. LOL

Ali, Martin je Martin. LOL

Naravno, i "Ilusionista" je imao bolji scenario od Dvostrukih. LOL

P.S.

Što je najgore, dugo nije bilo titla na Eng. jeziku, pa smo se namučili da prevedemo.

Po dvojica smo slušali šta govore. LOL

najteže nam je bilo da odgonetnemo šta priča Rufus Sewell. LOL  

kako je on mumlao.LOL 

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
silversurfer View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silversurfer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Veljaca/Feb.2018 u 13:52
odlican fil
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Veljaca/Feb.2018 u 23:41
  Mađioničar je mađioničar, Prestiž je Prestiž.

Čika Martina brani njegov rad i delo i neću o tom. The Departed je, kao što je poznato, rimejk filma Internal Affairs. Autori iz Hong Konga su isplaćeni za svoja autorska prava i na zalaganje čika Martina pozvani su na soselu Oskara. Neki autori ne samo da kradu i ne plaćaju ništa već, sasvim logično, kriju kao zmija noge ime onog koga su ojadili. Čika Martin je čovek koji ne samo da ne ostaje nikom dužan već voli da se druži sa filmadžijama i rokerima.

Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme.
Na vrh
AlienThe8th View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Seoski Istražitelj

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlienThe8th Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Veljaca/Feb.2018 u 00:41
Vreme i lokacija radnje filma su dočarani na sjajan način (shodno temi) i dodaju posebnu dubinu. Priča je neizvesna do samog kraja i drži pažnju.
Preporučujem svakome ko voli misterije samo bi se moglo dodati da je ova od početka do kraja sa nekim blagim pozitivnim predznakom tako da se posle filma gledalac oseća nekako "laganije" nego pre.
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2018 u 20:05
Nemam rijeci za film,odlican je,pogotovo kraj filma.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 13:12

Da, film je odličan, samo nije ispraćen kako valja. 

Te godine je snimljeno dosta dobrih filmova.

@Stole Haringa 

Stole, druže moj, nisam rekao da je Martin nešto loše uradio. Čak šta više, odradio je odlično rimejk, ali verujem da bi pola filmofila uradila slično sa onom ekiom glumaca. LOL

Samo sam rekao da je dobio previše oskara. LOL Pa, verujem da si odgledao i prestiž i iluzionistu, oba imaju stvarno odlične scenarije. Da ne pričam da su sva tri trebala da budu u skoro svim kategorijama. Jedino departed nije mogao da bude za scenario, ali ne samo da je bio već i pobedio. LOL

A, čika Martin jeste čika Martin. LOL      

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 14:03
  U drugu polovinu svakako ne spadaju tarantino, rodrigez...

Čika Martin je konstanta u međuljudskim odnosima. Da ne nabrajam rekla kazala filmske anegdote koje može da tumači svako na svoj način, neka to njegov The Last Waltz (1978) uradi umesto mene. Čika Martin je nezasluženo tada dobio Oskara na lepe oči, sama nagrada i ono oko nje je je odavno cirkus koji sve manje ima veze sa filmom.

Odgledao sam film o oba mađioničara i svaki je dobar na svoj način. Prestiž je ipak Prestiž.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 14:43
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa napisao:

U drugu polovinu svakako ne spadaju tarantino, rodrigez...

Čika Martin je konstanta u međuljudskim odnosima. Da ne nabrajam rekla kazala filmske anegdote koje može da tumači svako na svoj način, neka to njegov The Last Waltz (1978) uradi umesto mene. Čika Martin je nezasluženo tada dobio Oskara na lepe oči, sama nagrada i ono oko nje je je odavno cirkus koji sve manje ima veze sa filmom.

Odgledao sam film o oba mađioničara i svaki je dobar na svoj način. Prestiž je ipak Prestiž.

Da, tu se slažemo potpuno.

Pretiž je po meni remek delo, film koji pamtim punih evo 12 god. I glumci i scenario i režija, sve na mestu. Sad ćeš da se nasmeješ. Verujem čak da je Dejvid Bouvi laganica mogao da ide za oskara za sporednu ulogu. Da, jedini film koji ima trojicu ravnopravnih glumaca, tj. film sa 3 prve uloge. Moraš da razumeš da pričam laički, znam šta može, a šta ne. Ali film je zaista drugačiji od ostalih i čak nekih 5 god bio na listi prvih 10 imdb-a. Što opet malo znači, ali pošto je ostao bez "velikih"nagrada, makar je to bilo utešno.

P.S.

Iluzionistu i prestiž stvarno treba odgledati. Teški filmovi sa dušom. Drže te sve vreme, ni jedan trenutak filma nije isprazan. 

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 15:12
  Iluzionista nije jedini film koji je pao u zaborav i ostao zakinut. Holivuđani imaju tu naviku da snime više filmova sa istom temom u istoj godini. Tako su nastala, na primer, dva dobra Robina Huda (Skotov i Irvinov koji je za mene bolji), Tri musketara itd.

Slažem se sa komentarom, zato napisah da je Prestiž ipak Prestiž. Misterija od početka do kraja u kojoj je Bouvi uspeo da oživi Teslu. Da ostane zapisano, bio sam protiv njegovog angažmana i tu sam se slavno zeznuo.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 15:57

Da te malo nasmejem. Imam teoriju za Skota. K'o da će da umre, pa želi da ostavi iza sebe trag da je bio istinoljubljiv. LOL

Meni se puno sviđa "Nebesko kraljevstvo" baš zbog toga što je ušao "dublje" u prokletstvo sistema i u razotkrivanje pravih namera vlastodržaca. Tu mu je više uspelo, jer je tačno da je Belijan bio branitelj Jerusalima, a tačno je da je 'ladno zapretio Saladinu da će sve da sruši i zapali. Hoću da kažem da se Skot trudi da ostane zapamćen kao "narodni i" režiser. LOL Sa Robinom je preterao, jer su to samo glasine, mislim na pravo poreklo. I meni se više sviđa Irvinov. Musketari su samo pretorijanska garda jednog vladara, a vladar je bio glupan, pa odavno na to gledam kao dečji film.LOL

Što se tiče Dejvida i Tesle i ja sam imao sumnje, ali sam se setio vanzemaljca i imao osećaj da će da bude dobar. Dobro je da je bio dobar, imamo sjajan film na raspolaganju.LOL

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 16:34
  Imam teoriju po kojoj neke filmadžije rade za nadnicu ali i za svoju dušu. Verhoven je jedan od dobrih primera, ono što radi kad je u Evropi (kod kuće) i ono u Holivudu je dobar primer. I Skot je dobar primer i to ne samo u Kraljevstvu nebeskom već i u Istrebljivaču u kom je "video" budućnost. O Padu crnog jastreba da ne govorim, ona bežanija je nezaboravna. Skot je mator, vitalne funkcije slabe i kompenzaciju sve više nalazi u novcu. Nije džaba izbacio zlatno tele iz Egzodusa.

Musketare sam naveo samo kao primer kako holivuđani dupliraju filmove sa istom ili sličnom temom. Irvinov Robin Hud je neprevaziđen zbog scene u kojoj Robin Normanima koji su na vlasti kaže ko su i šta su im radili očevi i dedovi.

Nisam razmišljai u tom pravcu, i meni sad izgleda kao da je Bouvi samo nastavio tamo gde je stao u filmu Čovek koji je pao na Zemlju. Prestao je da pije vodu, promenio je ime. To je jedina razlika.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 17:48

Imam osećaj da će se ponoviti uspeh ovih "mlađih" režisera i scenarista, Nila Bergera(Iluzionist) i Kristofera Nolana (Prestiž). čak šta više mislim da je njihova "mladost" i "anonimnost" u svetu "velikih" nagrada razlog što nisu pobrali iste. Ali definitivno mislim da su odlični. Videćemo Smile 

Ažurirao mahoni - 03.Ožujak/Mar.2018 u 18:00
Na vrh
ameo02 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ameo02 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 18:00
Sjećam se da sam nakon gledanja danima pokušavao skužit kako da napravim onaj medaljončić,
al nije mi pošlo za rukom.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2018 u 18:19
  Ja se sećam Hudinija sa Toni Kertisom koji sam gledao još kao klinac. Bile se matine predstave u bioskopu za decu i tu je bilo svačega. Hudini je otvorio sezonu. Mini serija sa Brodijem mi je bila baš slaba.

Nolan je svojim prvencem Following (1998) sa budžetom od 6 000 (i slovima šest hiljada) sebe stavio na moju listu Dečko koji obećava. Nisam se prevario iako je snimio i Memento koji za mene nije ništa naročito.

Slažem se, trebasačekati i videti čime će nas ova dvojica zadužiti.

Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Ožujak/Mar.2018 u 13:33
Originalno postovano od strane ameo02 ameo02 napisao:

Sjećam se da sam nakon gledanja danima pokušavao skužit kako da napravim onaj medaljončić,
al nije mi pošlo za rukom.

LOLLOLLOL I ja sam razmišljao o puno trikova iz oba filma. U stvari pokušavao da "uhvatim" trenutak prevare i nisam baš bio uspešan, a što je najgore, oba sam prevodio. Tek sam sa naracijom i gledanjem filma provaljivao stvari. Posle sam gledao po netu i ti trikovi su stvarni i ima milion raznih kombinacija. Medaljon je bio super. Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.