Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Hobit: Bitka pet vojski

Godina:

2014

Žanr:

fantazija, avantura

Trajanje:

144 min

Režija:

Peter Jackson

Scenarij:

Peter Jackson
, Philippa Boyens
, J.R.R. Tolkien
, Guillermo del Toro
, Fran Walsh

Glavne uloge:

Ian McKellen
  >  Gandalf
Richard Armitage
  >  Thorin
Jed Brophy
  >  Nori
John Callen
  >  Oin
Martin Freeman
  >  Bilbo Baggins
Mark Hadlow
  >  Dori
Peter Hambleton
  >  Gloin
William Kircher
  >  Bifur
Graham McTavish
  >  Dwalin
James Nesbitt
  >  Bofur
Dean O'Gorman
  >  Fili
Ken Stott
  >  Balin
Stephen Hunter
  >  Bombur
Aidan Turner
  >  Kili
Adam Brown
  >  Ori

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Chuck Norris View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Chuck Norris Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
    Objavljeno: 31.Srpanj/Jul.2014 u 12:14

Žanr: Avantura, Fantazija 
Trajanje: 144 min 
Zemlja: Novi Zeland, SAD 
Režija: Peter Jackson 
Scenario: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro 

Uloge:
Martin Freeman ... Bilbo Baggins
Ian McKellen ... Gandalf
Richard Armitage ... Thorin Oakenshield
Evangeline Lilly ... Tauriel
Lee Pace ... Thranduil
Luke Evans ... Bard
Benedict Cumberbatch ... Smaug / Necromancer
Ken Stott ... Balin
James Nesbitt ... Bofur
Cate Blanchett ... Galadriel
Ian Holm ... Old Bilbo
Christopher Lee ... Saruman
Hugo Weaving ... Elrond
Orlando Bloom ... Legolas

Opis:
Odlučujuća bitka slavne Hobit trilogije vodi se krajem 2941. godine i trećeg doba ispod planine Erebor. Ona donosi povratak zmaja Šmauga kojeg je poznata družina u prošlom nastavku proterala iz njegovog staništa.  Ljuta i opasnija nego ikada, ova neman biće stalna pretnja stanovnicima Dugog jezera. Dok će Torin biti opsednut ponovo osvojenim blagom, Gandalfa će brinuti hoće li stanovnici Srednje Zemlje prepoznati pravu opasnost koja dolazi u liku Saurona...

Izvor: B92

Ažurirao Chuck Norris - 29.Prosinac/Dec.2014 u 01:01
Na vrh
mega games View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mega games Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2014 u 23:33
Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2014 u 00:28

Prevod je najavio Bambula Clap

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
cersei View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2014 u 20:57

iznervirao me  malo Legolas sa svojim skakanjemLOL a inače  svakako za pogledatSmile

plus napravili jednu fatalnu nelogičnu grešku pokušavajući spojit s gospodarima ovo, a nije im trebaloLOL

Ažurirao cersei - 24.Prosinac/Dec.2014 u 10:22
Na vrh
matija22 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj matija22 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2014 u 16:04
plus napravili jednu fatalnu nelogičnu grešku pokušavajući spojit s gospodarima ovo, a nije im trebaloLOL
--------------------------------------
Film je rađen po romanu Tolkiena Hobit je prvi dio ,a gospodari prstenova nastavak,samo šta su prvo snimali drugi dio nešto kao šta je bilo sa ratovima zvjezda sa filmskim nastavcima

Ažurirao matija22 - 24.Prosinac/Dec.2014 u 16:05
Na vrh
cersei View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2014 u 16:36
znam ja dobro kako su snimali a i knjige poznajemLOL
Ima jedna nelogičnost u vremenima radnje unutar filma, jer računamo Hobbit se dešava 70-80 god prije Prstena(U Bilbovoj mladosti, prsteni počinju kada slavi 100rođendan), a o tom se može raspravljati dok svi pogledaju film da se ne useremLOLLOL

Na vrh
JDs Revenge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Čovek sa "Raskršća"

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JDs Revenge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2014 u 19:05
U knjizi Hobit,Bilbo ima izmedju 40 i 50 godina...
I dalje smatram da je ovo trebao ,kao i LoTR da radi Stanley Kubrick kao sto je i pocetno bila zamisao(iako bi trajalo po 6 sati po delu,bilo bi mnogo ozbiljnije,a ne DisneyLike...ali sta da se radi,siroke narodne mase,globalizacija,devolucija covecanstva i monetarni fond vode : D   )
no,bit ce zanimljivo za pogledati u svakom slucaju : )
Na vrh
matija22 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj matija22 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2014 u 20:21
JDs Revenge ipak je to fantazija i vilenjaci imaju po npr, 500 godina pa izgledaju koda imaju 20-30 pa tako i Bilbo 

Ažurirao matija22 - 24.Prosinac/Dec.2014 u 20:22
Na vrh
JDs Revenge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Čovek sa "Raskršća"

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JDs Revenge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2014 u 20:40
Ma znam,kazem samo..jer previse licno shvatam Reuela Tolkeina : )
Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 12:22
Sinoć sam pogledao u lokalnom multipleksu...
Mogao bih sada razglabati naširoko o cijelom serijalu ali već je sve (kojekuda) rečeno: film od cca. 8 sati je u svojoj posljednjoj trećini najslabiji. Ako se ikada budu odlučili na snimanje Silmariliona vjerojatno će realizacija koštati 10 milijardi dolara, izaći će u 20 nastavaka i zaraditi trilijardu šuštavih zelenih novčanica.
Ali to više neće imati nikakvog smisla.
Nije ni ovo pa ipak...
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 12:34
Stil i način snimanja trilogije Gospodar prstenova nema veze sa stilom snimanja Hobita. 
Ja bih celoj Hobit trilogiji dao neku šesticu, zbog nekih iole interesantnih i lepih momenata, ali sve u svemu Hobit nema ono što mi se kod Gospodara veoma dopalo. Ne znam šta je Džeksonu bilo na umu, ali Hobita nije uspeo da realizuje na kvalitetan način. Od ozbiljne fantazije kakva je Gospodar, on je od Hobita napravio marvelovski tip filma. Iako Gospodar prstenova  spada u epsku fantaziju, Džekson je uspeo da integrira neku dozu realističnosti i da svoju adaptaciju fantastične priče pretvori u jedanu mračnu pustolovinu, a Srednju zemlju uspeo je da predstavi kao opštevažeći simbol borbe dobra i zla što je i sama Tolkinova zamisao. Mislim da mi je dosta kod Hobita smetao i CGI i 3D (to su moderne tehnologije koje ja svakako ne bih primenjivao tako često, zato sa isčekivanjem čekam Star Wars episode 7, da vidim da li je Abrams shvatio da praktični efekti imaju najveću vrednost u kinematografiji).

Ocena Hobit trilogije 6+/10

Ažurirao Atrahasis - 28.Prosinac/Dec.2014 u 12:44
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Neeboo View Drop Down
Banned user
Banned user
malo teži slučaj

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Neeboo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 14:53
Originalno postovano od strane JDs Revenge JDs Revenge piše:

U knjizi Hobit,Bilbo ima izmedju 40 i 50 godina...
I dalje smatram da je ovo trebao ,kao i LoTR da radi Stanley Kubrick kao sto je i pocetno bila zamisao(iako bi trajalo po 6 sati po delu,bilo bi mnogo ozbiljnije,a ne DisneyLike...ali sta da se radi,siroke narodne mase,globalizacija,devolucija covecanstva i monetarni fond vode : D   )
no,bit ce zanimljivo za pogledati u svakom slucaju : )

S. Kubrick bi to odradio moćnije, počivao u miru.
Neka se samo neko dobar konačno prihvati ekranizacije toliko najavljivane ekranizacije
romana "Susret s Ramom" koja također ima više nastavaka i tada nitko sretniji od mene. 
Tko je pročitao barem prvi roman zna o čemu govorim. Navodno će se produkcije 
prihvatiti M. Freeman, ali mislim da bi posao bolje odradio iskusniji producent kao 
C. Nolan, jer projekt će biti zahtjevan a cijena samo oko 300 milijuna $. Najskuplji projekat ikad. 
Ništa čudno, jer treba sve ono iz romana realno prenijeti i dočarati na velikom platnu. 
Skrenuo sam s teme. Uglavnom, Cersei je u pravu, pobrkali su stvari sa Hobbitom. 
No ništa strašno. Film je i na ovaj način lijepo zaokružio cijelu priču o Hobbitu.
Iako su mi "Gospodari" nekako draži.
Svima sretna Nova!
Na vrh
mata00 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mata00 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 19:39
Kada ce izaci titl za ovaj deo?
Na vrh
balavurdija View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:22
Hobit je šit, Desolacija Šmige je šit, a ovaj poslednji deo koji ću tek da odgledam je žešći šit!
Moja preporuka: ukinuti trejlere i zabraniti pojedinim rediteljima da skrnave književna dela!

Ažurirao balavurdija - 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:23
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:27
Mizantrop opravdava svoje ime... da je baš šit i nije, ali neuporedivo je slabiji od Gospodara.
I svakako se može reći da trilogija Hobit ne dočarava osećaj koji sam imao kada sam pročitao knjigu, dok je Gospodar sasvim druga priča...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:31
Nema veze to sam mojim imenom, ali ima veze sa mojim mišljenjem, koje se i te kako razlikuje od ostatka sveta!Thumbs Up

Ažurirao balavurdija - 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:33
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:33
Originalno postovano od strane balavurdija balavurdija piše:

Nema veze to sam mojim imenom, ali ima veze sa mojim mišljenjem, koje se itekako razlikuje od ostatka sveta!Thumbs Up

Ja se donekle slažem, čak sam rekao da je Piter Džekson donekle izvršio "marvelizaciju" Hobita, i ukrasiio ga samo efektima, CGI, i ostali tehničkim čudima. Ne mogu da grešim dušu, ima i nekih kvalitetnih aspekata, ali su malobrojni...

Ažurirao Atrahasis - 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:35
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:38
Ma znaš onaj osećaj kad nije to ono što si očekivao, e to mene boli! Prstenovi i ova nabudžena avantura sa zmajevim pustošenjima i Piterovim strahom od paukova je nedostižna i bleda da bi dočarala draž koja dopire sa stranica. Knjige i stripovi služe za čitanje, a ne da se po njima prave filmovi, serije i ostale nebuloze. Dakle, to je moje mišljenje iako odskače od ostatka sveta koji je u velikoj zabludi, opet ne mojom krivicom! Thumbs Up
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:46
Sloboda je uvek sloboda drugačijeg mišljenja. Ja volim citat Oskara Vajlda o mišljenu i ljudima uopšte, koji svakako danas važi: “Većina ljudi su drugi ljudi. Njihove misli su tuđa mišljenja. Njihovi životi mimikrija.” Dokle god postoji razlika u mišljenju treba da budemo spokojni, onog trena kad je ne bude bilo treba da se zabrinemo, zato slobodno iznosi svoja mišljenja i argumente, ali samo kada nisu na štetu drugihSmileTongue

Originalno postovano od strane balavurdija balavurdija piše:

Dok god bude ovakvih filmova, biće i suprotnih stavova! Thumbs Up 

Naravno, to je tako odvajkada.

Ažurirao Atrahasis - 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:51
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2014 u 23:49
Dok god bude ovakvih filmova, biće i suprotnih stavova! Thumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.