Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Acolyte (2024)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Acolyte (2024)

The Acolyte

The Acolyte (2024)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Akolit

Godina:

2024

Žanr:

drama, akcija, avantura

Glavne uloge:

Carrie-Anne Moss
  >  Indara
Lee Jung-jae
  >  Sol
Thara Schöön
  >  Tasi Lowa
Anthony J. Abraham
  >  Fillik
Danielle Xin Yao Waterman
  >  Youngling
Archie Singh Swali
  >  Olega Urchin
Nick Court
  >  Olega Master
Charlie Barnett
  >  Yord Fandar
Dean-Charles Chapman
  >  Torbin
Rebecca Henderson
  >  Vernestra Rwoh
Manny Jacinto
  >  Qimir
Amandla Stenberg
  >  Mae
Ed Kear
  >  Olega Padawan
Mickey Lewis
  >  Camera Eye
Dafne Keen
  >  Jecki Lon

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Acolyte (2024)
    Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 13:26
Znate već da serije ne komentiram - osim u određenim prilikama.
Obično je to kad me nešto oduševi.
Ali u ovom slučaju je upravo suprotno.

Ne znam ko je pisao scenarij za ovu seriju, niti mi je jasno kako režija nije likvidirala idiotizam.
Ovo vas dočeka na skoro samom početku:
Citiraj
171
00:13:28,500 --> 00:13:30,749
You lost your entire family.

172
00:13:30,750 --> 00:13:33,249
Your mothers, your sister.

173
00:13:33,250 --> 00:13:35,332
Your village, all
died in the fire

174
00:13:35,333 --> 00:13:38,125
before Master Sol brought
you into the Jedi.

Da se razumijemo, nemam ama baš ništa protiv dvije majke u stvarnosti, djetetu su pružile dom.
Ali ovo je jebeni SW. Bajka za odrasle (ne u xxx smislu), gdje nema mjesta dnevnoj politici. Ne bi trebalo biti.
Je li teško bilo napisati "parents", pa nek gledatelj sam izmašta po želji kojeg su spola, dvospola, trospola bili.
Ali ne. Treba prilijepiti gledatelju šamarčinu i precizirati da su to bile dvije majke, da slučajno ne bi pomislio otac i majka ili dva oca. Ili, ne daj bože valjda Dizni misli, harem iz turskih sapunica.
Jer je u star worsu to iznimno bitno?

I sad ja više ne znam ko me više živcira.
Prolivud koji namjerno srozava kvalitet materijala ili maloumni teoretičari zavjera koji ih sa fejsbuka slijepo prepisuju ovdje na forum.

Pa mislim... Kad mi se gleda GL, nađem i gledam. Kad mi se gleda Star Wars onda hoću Star Wars.
Na rubu sam da otkantam ovo odmah, a tek su dvije epizode od kojih ni prvu nisam odgledao do kraja koliko me snervala.

Ažurirao JoxerTM - 05.Lipanj/Jun.2024 u 13:37
Na vrh
NORRIN RADD View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NORRIN RADD Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 15:22
E moj Joxer ne znam koliko ti je godina ali gejeve su uvijek gurali. Čak u 80-tim kad se za AIDS mislio do je nova kuga oni u tada najpopularniju seriju Dinastija ubacise onog Stivena. Tako ti je to zadnjih 40 godina
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 15:29
Sad ubacuju i nebinarne osobe.
Tko je gledao Eurovision zna o čemu pišem.
Na vrh
alterego View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alterego Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 15:49
Nekako slutim da ćemo za ovu seriju imati 5 različitih prijevoda
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 17:24
Originalno postovano od strane NORRIN RADD NORRIN RADD piše:

E moj Joxer ne znam koliko ti je godina ali gejeve su uvijek gurali. Čak u 80-tim kad se za AIDS mislio do je nova kuga oni u tada najpopularniju seriju Dinastija ubacise onog Stivena. Tako ti je to zadnjih 40 godina

Nešto si krivo pročitao ili nisi dovoljno detaljno pročitao.

Ovo tu što sam citirao nije nikakva čeripiking fejsbuk teorija urote niti nekakve polovične ili lažne informacije koje se ne daju provjeriti.
Nije ni britanska stvarnost a 30 tisuća osoba zaraženih HIV-om i hepatitisom jer se krv nije testirala.
Nije ni kako se već zvao taj u Dinastiji, da si išta pratio, a nisi, ubaciše opet nekog poginulog pedera, jer je li, u stvarnosti pederi su žešći avanturisti ili ratuju pa ginu sve u 16.
Pa je u 99.99% filmova ili serija kraj takav da krepa neki peder. Ili lezba. Ili trandža. Ili, štajaznam, nebitno.

Da probam pojasniti, opet, ovo moje gornje ispižđivanje na scenarij.
Star jebeni Wars.
Ok?
Nije nekakva španjolska ili turska sapunjara, nije netfliksov kakav pomodni mediokritet, nije nešto što tek traži svoju publiku.
I odjednom se sad ugurao politički aktivizam u franšizu u kojoj ga ne treba biti.
Ni ne smije ga biti.
Čista nepatvorena gadarija.

Velim, uopće mi ne bi smetale dvije majke o filmu gdje su dvije majke bitne za priču. Poginule ili nepoginule.
Ali ovo je Star Wars.
Originalno postovano od strane Mizi Mizi piše:

Sad ubacuju i nebinarne osobe.
Tko je gledao Eurovision zna o čemu pišem.

Daj reci, što je bilo, nisam gledao.
Jesi bacio drkicu? Cool
Na vrh
uredi ovo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj uredi ovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2024 u 21:59
Bili woke ili ne serija jeste gledljiva (dvije epizode) ima zamjerki i tko gleda mogao bi ih pronaći u svakoj sceni, priča je tanka, zapravo jadna (iznenađenje, jediji i nisu baš tako "zlatni") ima tih propusta, a borbene scene znaju biti pre-statične... i uvrnute... itd.
Našeg JoxerTM-a ubi dvije mame, a mene ubi što ta ekipa tamo uz sva moguća tehnička dostignuća i dosege, živi u kamenom dvorcu (pretpostavljam bez kanalizacije) i to u srednjem vijeku?
Kakva je to poruka? Kome? Star wars je stara franšiza, i Star Trek je pa su ga opet nakitili s gadgetima novog doba, nema više prekidača i vuš-vuš vrata... i nisu više seksi u minićima i čizmicama...
Dakle, želudac isprazniti prije bilo kokjeg video uratka od Amera jer su izgubili kompas (znate da u ovoj seriji imaju "Covid Compliance Marshalla"? Charlie Pride. Time ~40:20 vidio jer uvijek gledam koliko je bilo "naših", a ima ih :)
Ameri ne znaju više snimiti video uradak.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Lipanj/Jun.2024 u 00:40
Meni je dovoljno da vidim Disney logo pa da pobegnem glavom bez obzira. 
Ruku na srce, samim time nisam gledao ni jednu jedinu od tih njihovih serija. Ima li jedna od tih SW igranih serija da je zbilja dobra ?
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Lipanj/Jun.2024 u 09:08
Mandalorian. Ostale komotno preskoči.

Ma gle, nije da tvrdim je je Acolyte đubre, nije fer procjenjivati nešto na osnovu samo 2 epizode.
Nego mi ide na živce politički aktivizam bilo koje vrste u setingu koji ima svoju publiku i koja je tu upravo zato da se makne od politike.
Što možemo sljedeće očekivati od autora ovdje?
Plot twist da su majke zapravo umrle jer je pobačaj postao zabranjen u Star Warsu pa se zakomplicirao porod?
Da nije ni to, nego da su na planetu talibani pa su pretjerali s javnim bičevanjem?

Možda sam eksplodirao prerano i bezze, ne znam.
Možda su spomenute majke ključni dio Star Wars razvoja priče prema kasnijem carstvu pa ćemo ih do kraja sezone baš vidjeti i to ne samo u kratkoj nekoj sceni.
To bi donekle opravdalo takav dijalog iako bi bilo bolje da toga dijaloga uopće nema jer je krš.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Lipanj/Jun.2024 u 10:33
To sam zapravo i mislio da pogledam nekada, tamo je u nekom momentu bila Gina Carano. Thumbs Up
Jesu je potom oterali Diznijevci, no svejedno ju je bilo tamo. Approve

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Lipanj/Jun.2024 u 11:07
Otkantali su je zbog nekih privatnih izjava.
Klasični dvolični holivud, ženi daju otkaz samo zato što je nešto rekla (ne sjećam se što, nebitno), a pedofila koji je umakao pravdi veličaju (Polanski).
Na vrh
Osgiliath View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Osgiliath Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Lipanj/Jun.2024 u 12:05
Pored tankog scenarija i radnje treba imati na umu da je autorica serije Leslye Headland LGBTQ'+-xy... aktivistica, a ulogu one zelene Jedajice Vernestre je dala svojoj ženi, onda bi valjda trebalo biti jasno odakle sve te woke gluposti. Pa i to zašto seriju već sada proglašavaju najgorom SW serijom.

Ažurirao Osgiliath - 07.Lipanj/Jun.2024 u 17:52
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Lipanj/Jun.2024 u 18:03
Ta informacija me ne čudi - neki ljudi jednostavno ne znaju razdvojiti posao i privatno.
Čak nemam ništa protiv glumačke postave, scenarij koji su imali pred sobom, to su i odradili, ne vidim da su mogli tu nešto popraviti.

Ono što me čudi je da su glavonje u Dizniju dale blagoslov na dijaloge za debile.
Osim ako i sami nisu debili, ne bi me čudilo, ipak je to 'murica. Idiokracija.

Ajde, nadam se da će treća epizoda biti bolja od ove dvije laste koje nadam se ne čine proljeće.

Na vrh
Osgiliath View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Osgiliath Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Lipanj/Jun.2024 u 13:32
 Smile Čisto sumnjam, jer kažu da baš u 3. epizodi nastaje potpuni raspad franšize.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Lipanj/Jun.2024 u 15:34
Ne vjerujem dok ne vidim.

Zar može gore od plamena u vakuumu, zamjene apotekara bez ičijeg pitanja u malom naselju gdje svi svakoga znaju, 10 godina neprekidne meditacije jedija koji možda ne treba jesti, piti i spavati, ali bogami mora na wc, itd
Može, ajde, naravno da može.
Ali iskreno se nadam da ako su scenarij za prve dvije epizode pisali podkapacitirani soušl džastis aktivisti koji pojma nemaju ni o fizici, ni o sociologiji, a izgleda niti o vlastitoj probavi, onda su nadam se za ostale epizode agažirali nekoga ko je završio barem jedan razred osnovne škole.

I ne znam kako si preveo okljaštenu riječ "mechanic", gledao sam bez titlova.
Što im je to trebalo, jel to neka fora s fejsbuka da nam dokazuju da su nepismeni kao nije očito i bez toga.
Na vrh
Osgiliath View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Osgiliath Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Lipanj/Jun.2024 u 15:41
Meknek? Nije mi ništa naročito palo na pamet, jer je to posao koji je ionako zabranjen u Republici. Smile
A što se tiče sadržaja... Autorica serije tvrdi da je R2-D2 lezbijka. Što na to reći i što se može nadalje očekivati?
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Lipanj/Jun.2024 u 16:47
Robot bez reproduktivnih organa ima seksualne preferencije?
LOL

Stvarno ću svašta čuti.
Ali dobro, u njenom svijetu u kojem čovjek 10 godina može izdržati bez da se posere, svašta je moguće.

Autorica može tvrditi i da joj je vešmašina ljubavnica, sve je to u redu dok god s idejama van svake pameti ne maltretira fanove.
Ako misli i dalje podcjenjivati inteligenciju fanova, nek se okane star warsa i ode snimati američku pitu 100 i umjesto pite nek jebe mikser.

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2024 u 16:45
Originalno postovano od strane Osgiliath Osgiliath piše:

Smile Čisto sumnjam, jer kažu da baš u 3. epizodi nastaje potpuni raspad franšize.

Pogledao i ne mogu se složiti. Ne znam tko je to rekao bio, ali neki kritičari jesu pogledali više epizoda od ovih koje kruže.

Minorni spoileri ...
Nekakve preteče najtsisters ili možda njihova odmetnuta grupa naziva Force da je Thread.
Nije ništa nelogično, zašto bi svi imali istu riječ za nešto, npr. ja fejs zovem hejtbuk.
To sigurno ne znači nikakav raspad franšize.

Nelogično, međutim, jest da se tvrdi od početka da je Mae potamanila svakoga izazvavši požar, ali u onoj jednoj sceni vide se neizgorene vještice što je čudno. Kamen ne gori, u redu, ugušile se nisu jer Osha normalno diše, onda kako su umrle?
Uz to Mae je jasno rekla da želi ubiti Oshu, ok, ali zbog čega se sad osvećuje jedijima?
Ni tu ne vidim raspad franšize samo zato što je priča puna logičkih rupa, namjerno ili nenamjerno.

Na žalost opet jedna stvar smrdi na aktivizam, a to je način na koje su blizanke začete.
Nije precizirano kako, ali jest natuknuto da jedijima ne bi bilo drago da to čuju.
Kako god, Markićka i hod za život bi bili ponosni jer nije bilo pobačaja, zbog čega i sumnjam na aktivističku prirodu scenarija.
Bi li epizoda bila lošija ili bolja da je ovo iskidano van i sačuvano za neki kraj priče ili potpuno ignorirano? Jer iskreno, koga briga.

Treća epizoda je ako se mene pita bolja od prve dvije. Za dlaku, i to samo zato jer nema očitih vrijeđanja nečije inteligencije kao u prve dvije.
I dalje je to ipak jadno, epizoda se pretvara da je iz perspektive Oshe gdje doznajemo samo ono što je ona znala i vidjela.
Zapravo nije tako, vidimo i stvari koje nije mogla znati i na kraju sve ispada previše dvosmisleno ili da ne kažem zbunjivanje gledatelja koji želi odgovore (npr. suicid jedija), a ne nova pitanja sa bezbroj potencijalnih odgovora.
Ovako se priča ne priča.

I naravno, loše napisanih holivudskih dijaloga koje nikad niko neće čuti tako konstruiranih u stvarnosti ima i ovdje. A i upitnih:

216
00:20:06,416 --> 00:20:08,790
They want to take our children!

217
00:20:08,791 --> 00:20:10,832
The Jedi do not take children.

I onda ti isti jediji "ukradu" dijete.

Ažurirao JoxerTM - 12.Lipanj/Jun.2024 u 17:14
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2024 u 17:09
Gle kako edituje, unedogled, ama napiši na salveti pa prekucaj kada misliš da je gotovo, samo klikćem radi dopuna i izmena LOLLOL

Nije da me zanima SW, ova serija, treća epizoda, nego ajd da vidim šta po tebi funkcioniše/nefunkcionie, ovi ostali po netu već godinama prepisuju jedni od drugih, pročitaš jedan osvrt na te mainstream serijice i filmove, pričitao si ih sve a nema teorije da može delovati na sve isto, i otkud su to kritičari, manchild fanovi sa igračkama iza leđa, pričaju jedno te isto unedogled, iz iste perspektive. 
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2024 u 17:18
To je zato jer ne napišem kako treba, pa kad pročitam kako sam napisao, zbunim i sam sebe.
Al ajde, neću više prepravljati.

Serija je zasad mediokritet s utegom prema loše.
Ako se ne trgne, postat će najgori Star Wars spinoff koji postoji.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2024 u 17:35
Ma dobro, šalim se ionako, i Alex zna da se zainati pa da preoblikuje to još koji put, sve je to razumljivo, čuj Danilo je to radio gotovo danima pošto napravi post LOLLOL Nego šta ima da se šminka teks', meni je makar lepše to što smo svi nesavršeni, ja ako ne pogrešim makar tri puta dnevno, bolje da nisam pisao LOL ako krenem da peglam, to onda više nisam ja, misao nije ona prava, na prvu loptu. Znaš ono kada smo bili klinci, pa se vratimo iz bioskopa, pa Sandri, Aci, Tomi (kako god se već kome zvali drugari iz susedstva) počnemo koliko da prepričavamo film, toliko da ih prskamo utiscima, radošću ili čime već od doživljaja filma. Momenta kada krenem da šminkam to, postaje sve ako ne baš lažnije a ono makar dalje od onoga što je najjače u meni glede kojeg god već filma. Ima gde može, ima gde uopšte ne mora da se biva silno koncizan, za svačije uho, senzibilitet, šta vredi kada će se uvek neko zbuniti, shvatiti naopako, misliti nešto peto, makar neka onda ostanem svoj, po impulsu a ne kakav pisac sa lektorom u sebi. Još bih time rizikovao da oteram one koji bi rekli nešto sažetije, prirodnije.   No dobro de, ne pišeš ti o tome, tek kažem. 

Ma ne sme se dati Disney studiju išta u ruke, sve čega se dohvate urnišu, uzjašu pa ne znaju da sjašu, samo se štanca, šta se sve tu radi na silu, divim vam se odakle vam uopšte nervi da pratite sve to. 
Ja sam pa igrom slučaja izbegao da budem Star Wars fan, nisam ta generacija, nisam imao ni dve godine kada se pojavio New Hope, gledao kao dete tek Imperiju, Povratak, bili su mi zabavni kao i toliko toga drugog u tim mojim godinama ali ništa wow, tek sa 15 godina konačno pogledao New Hope, tada mi je već to sve bilo daleko. Jedva preživeo onaj Lucasov docniji triling, dosta mi je bilo SW za ceo život. I onda ovi đavoli kupe to, dakle ne može gore LOLLOL, šta se tu ima čuditi što sve ide nizbrdo, to je ionako prirodni proces, kamoli tek u korporativnim rukama. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.