Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tenet (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Tenet (2020)

Tenet

Tenet (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

drama, akcija, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

150 min

Režija:

Christopher Nolan

Scenarij:

Christopher Nolan

Glavne uloge:

Carina Velva
  >  Tourist in Oslo
Anthony Molinari
  >  Rohan
Wes Chatham
  >  Actor
Fiona Dourif
  >  Wheeler
Katie McCabe
  >  Flight Attendant Anne

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tenet (2020)
    Objavljeno: 03.Rujan/Sep.2020 u 21:15
Komentar na Igin review.
https://titlovi.com/clanci/4199/tenet-principijelno-nerazumljivo/

Ajd ovako.
Ripovi koji su dostupni su nekakvi bet365 kino/ts/korsub/gersub uništavači vida tako da će proći puno vremena dok film stvarno i ne pogledam.

Gledao sam jedan samo trailer, pisao ne znam gdje, možda na ovom sajtu, ne mogu biti siguran jer nije ovo jedini forum na kojem spamam, da trailer sugerira protok vremena kontra uobičajenog.
E sad kažeš što mu ga je to Tenet i zašto, a ne primjećuješ da je u pitanju palindrom.

Pa onda kažeš treba biti vrsni poznavalac vremenskih paradoksa itd... Ma čekaj.
Pa ti si recenzent. Odnosno ti si taj koji je trebao proučiti materiju s paradoksima koju smo već spominjali na forumu (primjeri su Predestination i Reset) i onda zaključiti jesu li Tenetovi paradoksi notorna glupost i besmislica ko ono smeće Donnie Darko ili ipak drže vodu.

Najiskrenije, možda film jest nerazumljiv, to ću tek vidjeti i definitvno napisati koju riječ o tome kad bude, ali ono što vidimo već sad je da je tvoja recenzija nerazumljiva.
Barem meni. Možda ostalima nije, ne kažem.

Ažurirao JoxerTM - 03.Rujan/Sep.2020 u 21:22
Na vrh
Lavi View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lavi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 16:25
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Komentar na Igin review.
https://titlovi.com/clanci/4199/tenet-principijelno-nerazumljivo/

Ajd ovako.
Ripovi koji su dostupni su nekakvi bet365 kino/ts/korsub/gersub uništavači vida tako da će proći puno vremena dok film stvarno i ne pogledam.

Gledao sam jedan samo trailer, pisao ne znam gdje, možda na ovom sajtu, ne mogu biti siguran jer nije ovo jedini forum na kojem spamam, da trailer sugerira protok vremena kontra uobičajenog.
E sad kažeš što mu ga je to Tenet i zašto, a ne primjećuješ da je u pitanju palindrom.

Pa onda kažeš treba biti vrsni poznavalac vremenskih paradoksa itd... Ma čekaj.
Pa ti si recenzent. Odnosno ti si taj koji je trebao proučiti materiju s paradoksima koju smo već spominjali na forumu (primjeri su Predestination i Reset) i onda zaključiti jesu li Tenetovi paradoksi notorna glupost i besmislica ko ono smeće Donnie Darko ili ipak drže vodu.

Najiskrenije, možda film jest nerazumljiv, to ću tek vidjeti i definitvno napisati koju riječ o tome kad bude, ali ono što vidimo već sad je da je tvoja recenzija nerazumljiva.
Barem meni. Možda ostalima nije, ne kažem.

Slazem se sa svime, realno malo je ljudi koji pisu recenzije na titlovima, iga je jedan od najaktivniji ako ne i najaktivniji, ali po mom licnom misljenju covek ima jako los pristup recenzijama.

Licno nemam nista protiv coveka niti je ovo neki hejterski komentar, ali cinjenica je da skoro sve sto covek isproziva ili napljuje na kraju ispadne dobar film.

Realno jedino su Marvelovi filmovi kod pomenutog nesto WOW, DC djene djene tu i tamo, dok svaki film koji zahteva malo vise aktiviranja mozga i razmisljanja je u najboljem slucaju "nerazumljiv".

Ok lepo se to upakuje u tekst da zvuci kao da osoba koja pise zna o cemu pise, ima tu komplikovanih reci i strukture, ali nigde veze i svaki tekst je u potpunosti na fin nacin nametnuto subjektivno misljenje.

Recenzija/kritika bi trebala biti koliko toliko objektivna bez obzira na nas licni ukus. Smile

Nisam jos uvek pogledao Tenet nadam se da uskoro stize i kod nas, ovo sto sam izneo je jednostavno licno opazanje do sada sto se tice recenzija. Smile
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 16:56
Ja zapravo ne znam kakav je Igin točno ukus. Čini se da gleda sve.

Međutim recenzije su mu ponekad... Ne baš dobro iskombinirane. Nebitno kakav je film u pitanju. Dogodi se nekad kao da pod mamurlukom brzinski smandrlja nešto, ubaci pokoji link, stavi pokoju riječ u navodnike i etoga.
Kako da kažem, s ovim što sam napisao gore imao sam najbolju namjeru da to izgleda kao konstruktivna kritika pa sad hoće li on to prihvatiti kao sugestiju za ubuduće, ne znam.

Volio bih da kad napiše recenziju da pusti nekoliko sati, ako treba i dan, da odstoji pa pročita što je napisao prije nego submita. I potom odredi bi li on smatrao dobrom recenzijom nešto slično tome, a da dođe iz pera nekoga drugoga. Jer nije to spampost na forumu pa ne'š ti i da je namlaćen bezze, ipak je to recenzija na naslovnici.
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 18:25
Dajte ljudi malo malo ozbiljnosti, ovo je ipak javno mesto gde ljudi svrate da pročitaju nešto adekvatno i reprezentativno. Mislim, čovek 'ladno prizna da nije razumeo film, ali opet opušteno piše recenziju o njemu!!??
Takođe, već sam jednom dobronamerno ukazao na abnormalnu količinu upotrebljenih navodnika na rečima i formulacijama (ovaj put "svega" desetak u to malo teksta), ali nije doprlo do uha. Verovatno da bi se zauzeo neki cool/zezatorski stav, a suštinski implicira na sarkazam i ironiju zbog čega čitav prezentovani tekst totalno gubi na smislu i ozbiljnosti. Pored toga konfuzne rečenice, neadekvatno korišćenje zareza,..., totalni fail!

Da ne budem pogrešno shvaćen - nemam ništa lično protiv recenzenta i istovremeno vrlo poštujem njegov filmski entuzijazam, kao i iskazanu dobru volju i nameru. Ipak, naši stari bi rekli da je ponekad i put do pakla popločan dobrim namerama, pa je korisno dobro proceniti svoje mogućnosti i doraslost konkretnom zadatku, a ako mogućnosti nisu dovoljne onde je bolje pomeriti se u stranu i posao prepustiti nekome kome isti bolje ide.

Što se samog filma tiče, još uvek ga nisam pogledao, ali kao Nolanov fan nestrpljivo iščekujem i pripremam se za ugođaj. Tim pre što u poslednje vreme iz Hollywooda malo toga stiže što bi se moglo nazvati materijom za intelektualce. Još kad se nadoveže filmska oseka usled Corona faktora, nekako mi se čini da sam još gladniji i ne verujem da ću biti baš previše kritičan nakon svega.

Ko zna, možda se ni meni Tenet ne dopadne, ali realno male su šanse. Nolanov stil je već svima dobro poznat, njegova ostvarenja su kompleksna, višeslojna, duboka i inteligentna. Uz sve to Nolan ne voli lenjog gledaoca, već onog ko je nakon premijere spreman da malo mozga, prevrće po glavi, kao i da obavezno utvrdi gradivo u repriznim terminima. Rekao bih da je i Tenet iz iste kuhinje i od sličnih sastojaka.

Jedino što u startu primećujem jeste neka sveopšta histerija oko porekla imena filma i nedovoljne upotrebe/razjašnjenosti značenja te reči. Kao da je razotkrivanje te zagonetke suštinski važno za doživljaj samog filma!? Eto, za one strpljivije neko razjašnjenje je već stiglo, ali i pre svega toga meni lično je u oko upalo to što je u pitanju jedna od onih reči koje se isto čitaju odnapred i odnazad. Kao da na neki način simbolizuje jednaku lakoću kretanja kroz vreme napred i nazad?
U svakom slučaju spremam se za premijeru, ali tempiram i reprizne termine, pa da vidim šta nam je to novo i lepo pripremio velemajstor Nolan.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 19:34
"What strikes you is how determinedly bare of feeling it seems, even when emotional opportunities present themselves" - New Yorker" 
"What the hell was that?" - New York Post
"I wish 'Tenet' exploited its own ideas more dynamically. Nolan's a prodigious talent. But no major director, I suppose, can avoid going sideways from time to time." - Chicago Tribune
"Tenet is a locked puzzle box with nothing inside." - New York Magazine/Vulture
"The world is more than ready for a fabulous blockbuster... It's a real shame Tenet isn't it." - Guardian
"What's really there to untangle, beyond loops of string and a whole lot of smoke rings?" - indieWire

Znao sam da će biti problema sa Nolanovim fanovima. Puno boljih filmova je bilo na temu vremenskog paradoksa, a Nolan je taj pojam samo iskoristio za egzibicionističku igrariju. Kao što se iz priloženog vidi, nisam jedini koji nije razumeo film na kugli Zemaljskoj. I, da -"Interstellar" je puno bolji film. A, objektivan se i ne može biti u filmskoj recenziji, samo subjektivan...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 19:46
Lijepo je znati što američki novinari misle o filmu... Misle... Eto ti jedan paradoks.
Imaš li koji europski citat? BBC?

Što se tiče pitanja koji je film bolji, uvijek neki jest. Možda je i Nolanov Prestige bolji, ali koga briga koji je Nolanov film bolji od kojega kad nisu ista tema.
Ljude sigurno u nekakvoj recenziji više zanima je li bolji neki drugi film sa istom šemom protoka vremena unatrag.
E sad meni trenutno ne pada na pamet takav film, podsjeti me na neki, ali definitivno se sjećam takve Red Dwarf epizode:

Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 19:52
Nisam zaljubljen u Nolana, kao što neću imati nikakav problem da kažem da mi se film ne dopada ukoliko mi zaista ne klikne. Neću imati problem ni da priznam ukoliko ga ne skapiram, samo što u tom slučaju svakako neću uzeti da pišem recenzije o tome.

A to što ga ne kapiraju ni neki citirani kritičari ne znači da svi treba da udaramo u istu ploču i da neće biti nikog ko neće povezati konce. Uostalom možda sledi neki nastavak i razjašnjenja, pa ne treba biti tako isključiv.

Konačno, takođe ne verujem da će Nolan ikada više snimiti film koji će da nadmaši Interstellar (perfekcija po mom skromnom mišljenju i ukusu). Tu je lestvica postavljena jaaako visoko i ne prave se takvi filmovi svaki dan... ili svake godine. Ali to nije tema ove priče.
Na vrh
alex-din View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alex-din Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2020 u 00:39
Ako je Hideo Kodžima režiser filmova zarobljen u telu dizajnera igara, Kristofer Nolan je u istoj aproksimaciji upravo obrnuto - neko ko voli da napravi zaguljene i kompleksne koncepte, i onda da se sa njima poigrava, izvrće ih, premešta i izmešta, bez mnogo obraćanja pažnje na to da li i publika može sve to da isprati.

Problem je što je većina drugih stvari pri tome u potpunosti zanemarena - razvoj likova, njihovi međusobni odnosi i sve ostalo što bi potpalo pod konvencije pravljenja filmova ovde se servira toliko vratolomnom brzinom, da ni film ni gledalac nema vremena da diše i pohvata konce onoga što se dešava, a kada do toga sporadično i dođe, iza ćoška već čeka deset novih stvari i situacija koje zahtevaju natprosečnu pažnju i koncentraciju, koja teško može da se toliko intenzivno održi. Nolan sa ovim filmom, zbog toga, deluje kao autistično dete koje ima jedan vanserijski talenat, a to je da prčka kompleksne mehanizme, rastavi ih na sastavne delove da bi video kako funkcionišu, i bez problema ih zatim ponovo sastavi, ali zato što se tiče socijalnih veština ne može da izusti ni suvislo "dobar dan" u pravom trenutku.

Sama tehnička realizacija je očekivano maestralna, sa nekoliko hajlajt scena u kojima se vrtoglavo poigravaju temporalnim manipulacijama, uz impresivno osmišljene momente u kojima se ista radnja dešava u više vremenskih ravni istovremeno, što definitivno zahteva bar još dva gledanja da bi se sve ukačilo kako treba.

Sa druge strane, iako bi se očekivalo da će sve biti hermetički dobro i besprekorno odrađeno, ima par zjapećih propusta u priči koji cure na par mesta, glavni glumac je okej odradio posao, mada za lika kojeg glumi je definitivno mogao da bude izabran neko sa više harizme (s obzirom na njegovo mesto u priči), a celoj stvari ni malo ne pomaže kriminalno neiskorišćen Robert Patinson, jer je njegovog lika mogao da odigra bilo ko iz treće ili četvrte postavke glumaca.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Rujan/Sep.2020 u 00:49
Prijevod je uradio dejanstevic 👍
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,094 sekundi.