Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fackham Hall (2025)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Fackham Hall (2025)

Fackham Hall

Fackham Hall (2025)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Fackham Hall

Godina:

2025

Žanr:

komedija

Trajanje:

97 min

Režija:

Jim O'Hanlon

Scenarij:

Jimmy Carr
, Andrew Dawson
, Steve Dawson
, Tim Inman
, Patrick Carr


Glavne uloge:


Hayley Mills
  >  Rose Davenport
Jason Done
  >  JRR Tolkien
Tom Felton
  >  Archibald
Lizzie Hopley
  >  Phyllis Davenport
Sue Johnston
  >  Great Aunt Bonaparte
Damian Lewis
  >  Lord Davenport
Tim McMullan
  >  Cyril
Ramon Tikaram
  >  Darvesh Khalid
Emma Laird
  >  Poppy
Anna Maxwell Martin
  >  Mrs. McAllister
Paula Wharton
  >  Mrs. Kitchen
Katherine Waterston
  >  Lady Davenport
Adam Woodward
  >  Bert Chester
Thomasin McKenzie
  >  Rose
Ben Radcliffe
  >  Eric
Laurie Ogden
  >  Patricia
Lily Knight
  >  Fifi Valentine
Erin Austen
  >  Mary Bechdel

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
brgljez View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 14.Travanj/Apr.2007
Status: Offline
Points: 283
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj brgljez Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fackham Hall (2025)
    Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2025 u 21:04
vrlo dobra parodija. može se čoek nasmijat. mogla je to komotno bit i serija, novi zvonili ste milorade. gledati.
Na vrh
TotenhemovFanatik View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 143
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj TotenhemovFanatik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Sijecanj/Jan.2026 u 23:34
Jel' ovo parodija na 'Downton Abbey?' Ajde odgledaću i ovo

Ažurirao TotenhemovFanatik - 02.Sijecanj/Jan.2026 u 23:39
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Sijecanj/Jan.2026 u 16:49
Ne mogu na to odgovoriti zato što pojma nemam što je Downtown Abbey.

Film nudi staromodni humor, ali ne kojekakve gluposti nego kvalitetni materijal.
Nema političke korektnosti i nema hodanja po jajima jer bi se možda neko mogao uvrijediti, odnodno nije holivudska idiokratska nebuloza.

Primjera radi, jesi li se međusobno ženili prvi rođaci u to vrijeme (e da bi imanje "ostalo u obitelji")? 
Jesu. No, onda?
Naravno da to nije jedina stvar kojoj će se film rugati društvu prije 100 godina, drugi primjer su djeca dimnjačari.

Tu su naravno i bezobrazluci prema ljubiteljima određenih žanrova, na primjer upadanje pisma u vrčinu kao prolog određenog romantičnog događaja, ali i čudan miris kemikalije na mrtvacu kojega prikrije sumpor koji peče oči i od kojega se pada u nesvijest.

Da ne ispadne sve super, ima promašenih viceva vezanih za eng. jezik koji se ne daju ni prevesti kako treba, pa kloniranje štosa serije Doctor Who, ovdje postaje prezime Watt gdje kad se izgovori svi pomisle "što".
Srećom tih je jako malo pa ih se ni ne sjećate kad film završi.

Sve u svemu, prava komedija koja vas hoće nasmijati i definitivno ne samo jednom.
Gledati.

Ažurirao JoxerTM - 02.Sijecanj/Jan.2026 u 16:56
Na vrh
TotenhemovFanatik View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 143
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj TotenhemovFanatik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Sijecanj/Jan.2026 u 23:40
Ne znaš šta je "Downton Abbey"?
Na vrh
TotenhemovFanatik View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 143
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj TotenhemovFanatik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Sijecanj/Jan.2026 u 02:34
Stvarno dugo ne odgledah komediju ovakvog tipa. pravi britanski humor, koji sam oduvijek obožavao i jedan komičan prikaz britanske aristrokratije, koja je bila baš takva vjekovima. I da, ovo je apsolutno parodija na "Downton Abbey", ali i na još neke britanske serije i filmove, kao i na britanske znamenite ličnosti.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Sijecanj/Jan.2026 u 19:16
Originalno postovano od strane TotenhemovFanatik TotenhemovFanatik piše:

Ne znaš šta je "Downton Abbey"?

Ne.
Vjerujem da je nekakav mejnstrim čim nemam pojma što je to. Mejnstrim, 99%, ne gledam.
Na vrh
TotenhemovFanatik View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 143
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj TotenhemovFanatik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Sijecanj/Jan.2026 u 23:19
Ne znam šta je, ali ima serija i film. Bukvalno sve isto kao u ovom filmu, samo ozbiljna priča, pravi prikaz jedne aristokratske porodice u Engleskoj, koja vjekovima u vlasništu ima 'Dauntonsku Opatiju' i u nju ugošćava razne ljude visokog uticaja, glumce, režisere, kraljeve... Film ima tri dijela, meni se baš dopao. Ovaj film je prvenstveno parodija na to, a ostali segmenti su dodati kao začin parodije.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1508
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2026 u 15:09
Ne znam stvarno sta vam se toliko svidja u ovom filmu ,ovo meni nema veze sa britanskim humorom ovo je cista ma nije ni praodija vec kreveljenje na nivou Leslie Nilsena,Top secret,Ima li pilota u avionu cist americki humor onaj po meni najgore vrste. Pa nema normalne recenice u filmu,po njima trebali bi svaka dva minuta da smejemo posto jelte stalno je neka sprdacina. Verovatno je do mene jer nikad nisam voleo komedije ovog tipa gde na silu hoce da te nasmeju. Drugo totalno je predvidiv i ima puno stoseva vec vidjenih . Jedino pohvalno je to sto ima kritike Britanske aristokratije ,ali mislim jedno je kad na pocetku filma istaknes kako je normalno udati se za rodjaka ali ponavljati to svakih 15 min gubi car.I sprdanje na racun Agate mi bas nije leglo ali dobro . Neko pomenu Zvonili ste Milorde, ma nema veze sa tim a to je dobar britanski humor.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77215
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2026 u 15:39
Pa britanski je film, razumem otprilike da pišeš zapravo da te podseća na humor američkih parodija iz 1980ih, samo kažem da je film svakako britanski. Dok i britanski humor, iako se često pominje, ne znači zapravo ništa iole konkretnije 😂 to je samo fraza bez jasnog smisla (nije na tvoj račun, često to rabe ljudi).

Britanski humor bi bio tako i prizemnost Benny Hilla, šarm ealing komedija njihovih, sa potom cinizmom Monty Pythona, te mr Beanom, setimo se duha "Mućki" ili pa meni užasno repetativnog a niđe smešnog "Allo, allo" humora, te onda imamo Ricky Gervaisa, između vedrine filmova Richarda Curtisa, Fawlty Towers, Absolutely Fabolous ili pomenuti Yes Minister, kao pa Ali G-a i Crnu guju i trista drugih stvari između svega toga, vidiš već šta želim zapravo da kažem, sve je to međusobno prilično različito, uglavnom jedno ni ne liči na drugo, te nikada nisam uspeo da uhvatim smisao u toj "britanski humor" odrednici, jedino zajedničko im je da dolaze sa ostrva, stoji ali sam humor je toliko međusobno različit da je prosto nemoguće naći pravo značenje 😂

Opet, razumem otprilike šta si želeo reći sa tim "ovo nema veze sa britanskim humorom", no naravno da je i to britanski humor, samo je još jedan u nizu koji možda eto ne liči ne neki pređašnji ostrvski humor iz drugih filmova/serija, kao što je uglavnom slučaj i sa svime ostalim ionako 😂😂😂
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1508
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2026 u 16:41
Eto svi ti primeri koje si naveo su meni bas britanski humor ,nemas ti to u americkim serijam i filmovima. A ovo bas nema nikakve veze sa tim ovo je bas americki humor ,necu sad i grdje da kazem jer vecina ljudi voli ovakve filmove i ovaj humor,samo kad se setim kad se top secret pojavio svi mi opisivali najbolja komedija ikada a meni nista smesno . Jbga nisam za tu vrstu humora. Eto slazem se sa tobom da je Alo alo isto bzvze humor,ali Faulty towers,Mucke naravno ,Crni guja,Da ministre ,pa Coupling koja mi je u stvari mozda i najbolja britanska humoristicka serija.
Na vrh
marcobobby View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 17.Kolovoz/Aug.2010
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Points: 149
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marcobobby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 sati 16 minuta , u 14:34
Parodija koja odnosi na uštogljenu britansku aristokratiju. Stvarno dobro zezanje nastaje kao proizvod ciničnog britanskog humora izmiksanog sa prizemnim, tipično američkim smislom za humor sa referencama na prevashodno današnju pop kulturu. Upečatljive role, gde vredi istaći neke od njih: Tom Felton, Ramon Tikaram, Damian Lewis i Katherine Waterston. Odlična zabava koja će vam izmamiti osmeh na lice. Naravno ne tražite baš ''dlaku u jajetu.''
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.