Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sundown (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Sundown (2021)

Sundown

Sundown (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

drama

Trajanje:

82 min

Režija:

Michel Franco

Scenarij:

Michel Franco

Glavne uloge:

Tim Roth
  >  Neil
Charlotte Gainsbourg
  >  Alice
Henry Goodman
  >  Richard
Albertine Kotting McMillan
  >  Alexa
Juan Francisco Cruz Alcorcón
  >  Diver
Julian Barbosa
  >  Berenice's Friend
Erick Camacho
  >  Taco Waitress
Jorge Luis Betancourt
  >  Inmate
Christian Aquino
  >  Inmate
Arturo Rocha
  >  Inmate
Iazua Larios
  >  Bernice
Samuel Bottomley
  >  Colin

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sundown (2021)
    Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 14:42
Ne verujte komentarima na IMDB koji su većinom negativni, film je odličan. Pogledao sam ga bez ikakvog očekivanja i prijatno se iznenadio. Ni opis radnje koji čitam na ovom portalu nije sasvim korektan, ali ne želim ništa da otkrivam jer bih budućem gledaocu pokvario iznenađenje. Režiser nas znalački drži u neizvesnosti i postepeno otkriva detalje neophodne za razumevanje motivacije i postupaka junaka. Obratiću pažnju na prethodne ali i buduće filmove ovog meksičkog režisera.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 18:43
Ovako, gledao sam film, jer mi je neko preporucio Nuevo orden ali ga nisam pogledao pa naleteh na dati, iako to ne radim bez citanja opisa i provere zanra, ne komentara.

Prvo cista drama.

Mene nije znalacki drzao u neizvesnosti i nisam iznenadjen, shvatio sam o cemu se radi, kod prvog povlacenja vode, zalaska sunca, i odlaska u sobu, samo je bilo... ali nisam hteo da prekidam, ionako ne traje dugo. Kinematografski elementi su mi onda izgubili na znacaju. Vec su npr. Spanci ili Japanci, svako na svoj nacin itekako dobro obradili datu temu.

Iskoriscen je narativni trik (slican trik i kod opisa) da drzi po mom misljenju u ovoj prilici vestacku neizvesnost ( varijacije u nekim zanrovima postizu dobar efekat) a da isprica pricu i vizuelno prikaze. jer je Franco i scenarista i reziser, i da iznese svoj pogled na jednu bitnu stvar ili vise sporednih stvari koje pak zavise prvenstveno od coveka i od vise faktora, i relativno je.  Bas se potrefilo da sam danas komentarisao nesto sa dosta dodirnih tacaka, ali dijametralno suprotno misljenje sam izneo i da me to opcinjava kod ovakvih prica. 

Vec sam u komentarima o jednom  Sci-Fi/Drama filmu iz 2021. godine  prokomentarisao da se sa jednim postupkom ne slazem i u ovom slucaju sa scenaristom, jer a priori i a posteriori stvara probleme, ali scenarista ipak dosta paznje posvecuje tome. Pricao sam uopsteno, mislim da nisam naveo nista da bi bio spoiler. Hajde videcemo i druge utiske, ako ih bude bilo.

Sve u svemu meni se ova drama ne svidja.

Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2022 u 19:44
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 19:45
@ AlexDeLarge

"a priori i a posteriori stvara probleme'' ... šta pod ovim misliš?

hm, možda je moja ocena ''odličan'' malo preterana, ali film funkcioniše dobro, nije revolucionaran ili inovativan ali je dramaturški precizan i sveden u sredstvima.
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 20:08
Mozda je trebalo pod navodnicima, jer se odnosi na  prihvatanje nekog stava ( ako se uzme kao socijalno stečena relativno trajna mentalna...) ili u okviru njega mišljenja na osnovu pretpostavki koje nisu iskustveno doživljene ili pak nisu empirijski proverene, dok za drugo umesto nisu  treba u prethodnoj recenici da stoji su ili jesu.

Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2022 u 22:20
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 20:12

uh, bre... pobeže ti misao ili su ti se pomešali redovi prilikom kucanja. :-)   
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 20:17
A relativno je, to mi je zasmetalo, jedan deo jedne nauke teorijski i klinicki se dopunjuje sa medicinom  i bavi  se time, i u poslednje vreme se salju poruke bas tipa suprotnog od scenariste, ali kazem to zavisi od coveka.  Odluka je na pojedincu (sad bih ovde bio kontradiktoran da ne nastavim pricu) jedno od osnovnih prava coveka, ali ono utice negativno na druge, i samodesktruktivno je, a iskustveno sam doziveo dve stvari jedna je totalna suprotnost a druga je drasticnija nego sto je prikazano, scenarista je prikazao jedan vid, prikazao ga je postepeno i uveo narativni trik da ga intezivira, i produbi do krajnjih granica, ali meni nije ostavio utisak, ali da je dramaturski precizan jeste, slazem se.  Ali to je samo moje misljenje, sve prethodno receno. Ako je spoiler da obrisem.

Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2022 u 21:41
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2022 u 20:18
Originalno postovano od strane 2b0rn0t0b 2b0rn0t0b piše:

uh, bre... pobeže ti misao ili su ti se pomešali redovi prilikom kucanja. :-)   

Ne razumem, sta mi je pobeglo ili pomesalo, iskreno  ali nema veze :) Prvo je bio odgovor na sta sam mislio, da ne dupliram, drugo je bez negacija. A u komentaru da ne bih pisao tri recenice, skratio sam, samo nisam stavio navodnike. To je odgovor, a trudio sam se da uopsteno pisem, da ne navedem nekog na spoiler-e. A onda bolje da ne odgovaram ode se u diskusiju i otkrije po nesto, Napisem ok, dobar, odlican, ne svidja mi se, i nikad ne odem u temu filma vise.

Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2022 u 22:28
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.