Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Strange Angel (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Strange Angel (2018)

Strange Angel

Strange Angel (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2018

Žanr:

drama, misterij, znanstvena fantastika

Trajanje:

60 min

Autor:

Mark Heyman

Glavne uloge:

Greg Wise
  >  Alfred Miller
Bella Heathcote
  >  Susan Parsons
Jack Reynor
  >  Jack Parsons
Peter Mark Kendall
  >  Richard Onsted
Rupert Friend
  >  Ernest Donovan
Michael Gaston
  >  Virgil Byrne
Keye Chen
  >  Gui Chang
Laine Neil
  >  Patty Byrne
Rade Serbedzija
  >  Professor Filip Mesulam
Amara Zaragoza
  >  Joan
Karl Makinen
  >  General Braxton
Veronica Osorio
  >  Marisol
Zack Pearlman
  >  Samson Hunt
Dan Donohue
  >  Professor John Tillman
Hope Davis
  >  Ruth Parsons

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Strange Angel (2018)
    Objavljeno: 08.Svibanj/May.2018 u 03:55

Strange Angel (2018- )

Žanr:
Drama, Sci-Fi

Uloge:  Phil Abrams, Kurt Ela, Colleen Foy

Jezik: engleski

Radnja:

Priča sledi život Džeka Parsona, misterioznog i briljantnog čoveka iz 1940-ih godina u Los Anđelesu, koji dnevno pomaže rađanju potpuno nepoznate discipline američke rakete, a noću je performer seksualnih magičnih rituala i učenik sataniste Alistera Kroulija.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Svibanj/May.2018 u 05:12
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2018 u 23:45
Prijevode radi padova 👍
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Listopad/Oct.2018 u 19:02

Prvo da se zahvalim prevodiocu na odličnom prevodu.

Odgledao sam prvu sezonu koja je primarno trebalo da prikaže deo života i dostignuća naučnika za kog nisam ni znao da postoji. Jedan od razloga je svakako njegovo ludilo koje je proizašlo iz družrnjs sa njegovim učiteljem Kroulijem. Neko se pobrinuo da ime Džek Marvel Parsons ne bude poznato široj javnosti. Za njega su znale kolege iz struke i prvi sajentolozi okupljeni oko svog osnivača Rona Habarda koji mu je bio i ostao dobar prijatelj. Nisam do sad bio upoznat ne sa radom već postojanjem čika Marvela sa kojim počinje era svemirskih putovanja. Znam za Ciolkovskog koji je prvi koji je osim gledanja u nebesa prvi konstruktor raketa na vodonik i kiseonik. U sveto raketno trojstvo ubrajam Vernera fon Brauna koji se spominje u seriji. Iako je radio za nacoše aboliran je i zaslušan za američki svemuisrdki program Apolo. Zasluge Koroljeva koji je satelit Sputnjik napravio maltene sam u malo većoj garaži su takođe nemerljive. Sad znam i za Marvela koji je bio duboko ogrezao u ekstremnim okultnim obredima seksualne magije koju je praktikovala kroulijeva sekta. Prvi je ubacio muškarce u svoje rituale i zamerio se time drugim kolegama iz struke. Marvel je u želji da oponaša svog učitelja otišao i korak dalje. Desilo se i to čudo, neko je u bludničenju nadmašio i kroulija koji je na listi najpoznatijih britanaca zauzeo 73-će mesto. To ne mislim ja već BBC koji je napravio tu listu. Može se reći da je začetnik njuejdž pokreta koji krčmi njegove opskurne ideje i samim tim afirmiše pored dela i lik najvećeg sataniste prošlog i ovog veka. Njegova sekta je bila popularna kod nas i imala je dosta pristalica u Beogradu, Vršcu, Šapcu i Trsteniku. Bili su agilni i dosadni u svom vrbovanju pre dvadesetak godina. Danas su na izdisaju, aktivan je tek poneki čika srednjih godina koji je ovladao internetom. Zanimljivo je kako su pripadnici sekta, satanističkih ili pseudohriščanskih, euforični i prepuni napadnog optimizma, izgledaju mi kao da su stalno pijani ili drogirani. Bar sam ja nailazio i nailazim i dalje na takve primerke.

Marvel Parsons nije pravio razliku između naučnog rada i svog okultnog životarenja u koji ga je uvukao prvi komšija. Njegovo poreklo nije dovoljno jasno, zna se ko mu je bio tatko ali se ne zna čime se bavio. Pojavljuje se u seriji ne kao stvaran lik već kao vizija nastala uzimanjem opijata koju je kroulijeva družina koristila u svojim ritualima. Rituali u seriji su takvi da se vidi dovoljno da zavrbuju neku labilnu osobu, preciznije, u onoj meri da se ne kaže sve a da se ipak zagolica mašta. Da li je to posredan način da se afirmiše kroili i njegove satanističke sekte neka zaključi onaj ko bude gledao seriju čija radnja se odvija na dva navedena koloseka. Prva sezona mi je bila zanimljiva iako je početak bio takav da sam bio u dilemi da li da nastavim ili odustanem. Glumačka ekipa mi je bila dobra, video sam neka nova lica i jedno staro koje me je iznenadilo. Video sam Šerbedžiju u ulozi starog profesora koju je rutinski odradio. Nadam se da će snimiti drugu sezonu u koja bi bila zanimljiva kako zbog života čika Marvela tako i zbog njegove misterozne smrti. Nadam se drugoj sezoni jer bih voleo da vidim i to čudo.

Sve u svemu, zadovoljan sam serijom koja je idealna za pripadnike i ljubitelje kroulijeve satanističke sekte. Možda i za sektaše pripravnike.Preostali, u koje ubrajam sebe, već će se nekako snaći.

Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Translator
Translator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2018 u 23:41
Obnovljeno za 2. sezonu Wink
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 00:58

Hvala na obaveštenju.

Nisam očekivao drugu sezonu i bio sam skeptičan glede nastavka. Nadam se da će dublje uroniti u mračne rabote satanističke sekte koja nije slučajno odabrala Marvela. Biće da je bila povezana i sa njegovim tatkom. Nisu Marvela slučajno odabrali i regrutovali. Zaboravih na sektaško  vrbovanje i manipulacije koje rade. Dobro su to prikazali u seriji.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Svibanj/May.2019 u 01:08
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Translator
Translator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Studeni/Nov.2019 u 21:06
Serija je otkazana nakon 2. sezone Wink
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.