Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Shang-Chi i legenda o deset prstenova

Godina:

2021

Žanr:

akcija, fantazija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

132 min

Režija:

Destin Daniel Cretton

Scenarij:

Dave Callaham
, Steve Englehart
, Destin Daniel Cretton
, Jim Starlin
, Andrew Lanham

Glavne uloge:

Michelle Yeoh
  >  Jiang Nan
Alexandre Chen
  >  Various Characters
Tsai Chin
  >  Waipo
Tony Chiu-Wai Leung
  >  Wenwu
Jodi Long
  >  Mrs. Chen
Wah Yuen
  >  Master Guang Bo
Kelli Bailey
  >  Pedestrian
Meng'er Zhang
  >  Xialing
Jayden Zhang
  >  Young Shang-Chi
Arnold Sun
  >  Teen Shang-Chi
Elodie Fong
  >  Young Xialing
Paul W. He
  >  Chancellor Hui
Fala Chen
  >  Jiang Li
Stephanie Hsu
  >  Soo
Kunal Dudheker
  >  John
Simu Liu
  >  Shang-Chi
Ronny Chieng
  >  Jon Jon
Awkwafina
  >  Katy
Andy Le
  >  Death Dealer
Florian Munteanu
  >  Razor Fist

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mile-milic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mile-milic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)
    Objavljeno: 03.Rujan/Sep.2021 u 11:29
Isključivo glume ljudi žute puti??!?? Daj čoveče živiš li pod kamenom?Kakav je ovo rečnik?Ko je žut?
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Rujan/Sep.2021 u 13:54
Da se zna, ja ću ovo šišanje ovaca preskočiti, ali ne znači da ne čitam recenzije i za filmove koje ne planiram dirati ni štapom.
Citiraj Dvoje glavnih glumaca u filmu, Toni Leung kao otac i Simi Liu kao Shang-Chi, jesu velike azijske zvezde, te je i vidljivo da je ovaj film prvenstveno namenjen azijskom tržištu, te da se očekuje da tamo postigne neslućeni finansijski uspeh. Jer, potrebno je "Marvela" predstaviti Azijatima...
Nije da sam nekakva moralna policija, no moram upitati: azijati ili azijci?
Jer ako je prvo, onda nije baš u redu ukoliko sprdnja na njihovu ovisnost o kocki itd nije namjerna.

Dijelom vezano za omalovažavanje, ali i stereotipe, filmu vjerojatno neće biti dopušteno prikazivanje tamo gdje je mogao zaraditi milijarde - u Kini.
https://screenrant.com/shang-chi-marvel-china-release-movie-backlash-explained/
Inače mi se gadi kineska cenzura na umjetnost, ali u ovom slučaju smatram da je potpuno opravdano ne naguziti se holivudu.
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Rujan/Sep.2021 u 14:43
Prvo ću reći - pop***** ću od ovog Foruma! Svaki put mi obriše poruku uz neku glupu grešku i onda moram kucati sve iospočetka.

Dakle - svi mi s koji smo odrasli u 80-ima uz EKS I Super EKS Almanah zasigurno ćemo pogledati film o jednom od naših omiljenih junaka. 
S druge strane, postoji i razočaranje u startu jer neke stvari su izmijenjene (navodno da ne uvrijede Kineze - iako se po običaju radi o lošoj holivuđanskoj procjeni po mom mišljenju) pa tako glavni negativac nije Fu Manchu, već Mandarin (koji je de facto glavni neprijatelj Iron Mana u Marvelovom univerzumu), a nema ni fatalne Fah Loh Muee... Stoga ipak malo skepse i prije samog gledanja.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
KrazyM View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj KrazyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2021 u 15:10
Baš da je ugodno iznenađenje, pogotovo nakon osrednjeg Marvelovog Black WIdow. Borbe su prave Jackie Chan/Bruce Lee uz stripovski štih, taj dio mi se posebno sviđa, Nisam očekivao ovakvu dozu fantasyja, ali me ne iznenađuje jer Istok je prepun pripovijesti do kojih češće (vjerujem) i danas drže barem u pričama i filmovima, za razliku od Zapada. Svi glumci su mi spot-on, osim Awkwafine, ona mi je jako nezanimljiva glumica jer uvijek ostavlja dojam kao da se previše trudi, isforsirana je (ali mislim da je to više moj problem). U svakom slučaju, odličan dodatak Marvelovom svijetu i definitivno moja preporuka za pogledati ga u kinu za pravi doživljaj.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2021 u 23:23
DC i Marvel igrani filmovi ne prate stripove o tome  to sam vec komentarisao. I onda procitam post da vidim utiske. Pise se i jedno i drugo samo sto se Azijat i Azijatkinja pisu u ekspresivnom smislu sa negativnim prizvukom ako je to uopste bitno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,078 sekundi.