Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Seobok (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Seobok (2021)

Seobok

Seobok (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2021

Žanr:

akcija, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

114 min

Režija:

Yong-Joo Lee

Scenarij:

Lee Yong-ju

Glavne uloge:

Gong Yoo
  >  Ki Heon
Jang Young-Nam
  >  Dr. Im Se-Eun
Byeong-eun Park
  >  Shin Hak Seon
Woo-jin Jo
  >  Chief Ahn
Park Bo-Gum
  >  Seo Bok
Andreas Fronk
  >  Mercenary
Maurice Turner Jr.
  >  Foreign Mercenary

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Seobok (2021)
    Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2021 u 03:10
Čovjeku je ostalo još samo malo života, zbog tumora uskoro će umrijeti.
Spletom okolnosti sretne se sa čovjekom koji, osim ako ga se nasilno ne ubije, živjet će vječno.

Kako je to već običaj kod korejaca, film je svojevrstan žanrovski miks, ali ovdje se otišlo u ekstreme.
Bit će akcije, scifija, trilera, krimića, horora, drame, melodrame, u jednom trenutku gledat ćemo i film ceste.
A dijalozi se kreću od već klasičnog pičkaranja (za to pričekajte prijevod!), preko palamuđenja o svačemu i ničemu pa do teških filozofskih pitanja o postojanju.

Raznobojni koktel treba znati dozirati, a ovdje na žalost to nije bio slučaj.
Kad pogledate film, uvjeren sam da ćete se složiti sa mnom da su dvojica glavnih likova svoje scene izbrusili do perfekcije dok je većina ostalog čisti prosjek.
Autor na žalost nije shvatio što, točnije koga, ima, pa je previše vremena dao sporednim stvarima umjesto da je još više razigravao odnos umirućeg i neumirućeg.
Ili se možda prepao da će publici biti dosadno, zaista ne znam.

Ovo nipošto ne znači da je film loš!
Radi se o kombinaciji gledljivog akcijskog trilera sa scifijem za prste polizati.

Ljubitelji scifija i akcije, gledati.
Ljubitelji samo i isključivo sisa, e jebga sad, nema! Majkemi! Tražite dalje.
Ljubitelji biografija, ni čut, bježte od ovoga glavom bez obzira.
Ostali po želji.

Dodatno za one kojima se svidi ovo kombiniranje, ali bi htjeli nešto bolje.
Slična postavka priče, ali mračniji smjer: Ajin.
Je, anime serija. Na Netflixu. Istoimeni film (koji nije animirani) i 3 OVA-e pogledati nakon te serije, nikako prije!
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2021 u 01:17
Prijevod je uradio Kardiovask. Terorist 👍
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2021 u 13:27
Ovo je jedan od nagjupljih korejskih filmova .Bez ikakve filmske vrednosti. Po zanru preovldava drama , usporenog tempa sa idiotskim zapletom , kvazi filozofskim dijalozima o smrti , smislu zivljenja... Da je ovo film na engleskom jeziku namenjen poluobrazovanim i vecinski priglupim amerikancima jos bih i mogao da razumem ovakvo filmsko bledilo i ispraznost ali ovako korejski film.... Ocena cista 1/10 Mislim da je pisanje recenzija ovakvih filmova podpuno besmisleno, ne znam zasto se to pise, u svakom slucaju se obmanjuju gledaoci... Prevod jedino vredi ali dzabe kad je film sranje...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2021 u 14:17
Originalno postovano od strane aleksayu aleksayu piše:

Mislim da je pisanje recenzija ovakvih filmova podpuno besmisleno, ne znam zasto se to pise, u svakom slucaju se obmanjuju gledaoci...
Ja mislim da sam u "recenziji" podebljano napisao:
Ljubitelji biografija, ni čut, bježte od ovoga glavom bez obzira.

A kako ti u zadnje vrijeme popljuješ sve što nije "istiniti događaj" i to nedavno film za koji sam bio uvjeren da ćeš se u nj zaljubiti jer je o magičnoj moći glazbe...
Dođe mi napisati osvrt za đavolju trzalicu samo da opet napišeš kako je neki film o glazbi grozan. LOL
S druge strane "istiniti događaj" nahvališ pa i one najgore... Wink
Ne znam zašto si krenuo gledati Seobok.

Tako da se ne mogu složiti da je pisanje recenzija besmisleno. Tongue

Ažurirao JoxerTM - 05.Svibanj/May.2021 u 14:24
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2021 u 21:54
Za mene je pisanje recenzija o losim filmovima besmisleno. Kakve veze imaju filmovi sa 'po istinitoj prici'' sa mojim komentaerm filma. Uz to cenjeni autor koji je napisao prikaz se nije ni podpisao.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2021 u 22:09
Toliki pisci napraviše uspešne karijere pisanjem užasnih knjiga, toliko reditelja sa užasnim filmovima, no valjda važi još uvek ono da je ljepota u oku posmatrača a sve i da su i to ukinuli, ta valjda su ukusi/afiniteti i dalje različiti. Ma i da se to više ne važi, volim da verujem da ne volimo svi samo dobre filmove (ja definitvno), lako je voleti vrhunske filmove, gde je tu ljubav za one haotične užase, đubrad, zabavno naopake, neuspele, abortirane, u kojima je sve pogrešno...

I to neka je besmisleno, no eto vole poneki ljudi čitati ponečija putešstvenija kroz filmske goleti i gudure, što, bre, svukud mora biti raskošne vegetacije? Zabavan može biti i pripovedač, ne nužno tema, eto, ljuCka crta...

...ukoliko je i to ukinuto...😔

Ažurirao puppet_master - 05.Svibanj/May.2021 u 23:50
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.