Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - dokumentarci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Red Army (2014)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Red Army (2014)

Red Army

Red Army (2014)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2014

Žanr:

biografski, povijesni, dokumentarni, sportski

Trajanje:

84 min

Režija:

Gabe Polsky

Scenarij:

Gabe Polsky

Glavne uloge:

Mark Deakins
  >  (voice)
Anatoli Karpov
  >  Himself
Ken Kurtis
  >  (voice)
Vladimir Pozner
  >  Himself
Vladislav Tretiak
  >  Himself
Viacheslav Fetisov
  >  Himself
Alexei Kasatonov
  >  Himself
Scotty Bowman
  >  Himself
Tatiana Tarasova
  >  Herself
Felix Nechepore
  >  Himself

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Red Army (2014)
    Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2015 u 22:35

Red Army (2014)

Crvena armija

Žanr: Dokumentarac, Biografski, Istorijski, Sport
Režija: Gabe Polsky
Scenario: Gabe Polsky
Trajanje: 84 min
Jezik: Engleski, Ruski

Scotty Bowman
Mark Deakins
Viacheslav Fetisov
Anatoli Karpov
Alexei Kasatonov

Red Army je dugometražni dokumentarni film o najuspješnijoj ekipi u povijesti sporta, hokejašima CSKA iz Moskve (ujedno i reprezentaciji SSSR-a), koju su u američkoj javnosti rado zvali Crvenom Armijom odnosno Red Army.
Film je ove godine prizvao veliku količnu pažnje na festivalu u Cannesu, nastavivši iznenađivati publiku i na drugim svjetskim festivalima. Redatelj Gabe Polsky, inače sin sovjetskih iseljenika u Americi, dobio je potporu poznatih filmaša u obliku izvršnih producenata Wernera Herzoga i Jerryja Weintrauba.
Dokumentarac razlaže priču o famoznim hokejašima iz 80-ih godina prošlog stoljeća. Kroz sovjetske hokejaške pobjede nad američkom reprezentacijom i klubovima prikazuje se politički i ideološki pritisak koji je hokej na ledu imao za vrijeme vrhunca Hladnog rata. Kulturno, političko i sportsko sučeljavanje između glavnih sila Zapada i Istoka koincidiralo je s uspjesima sovjetskih hokejaša, učinivši ih simbolima sovjetske nadmoći.
Hokejaši Crvene armije bili su svojevrsna reklama uspjeha socijalizma prema vanjskom svijetu, propaganda kolektiva nasuprot američkog individualizma.
Iz riječi i perspektive kapetana momčadi Slave Fetisova, redatelj izvlači priču o vrhuncu, ali i padu sovjetske države. Oslikava transformaciju ruskog hokeja raspadom SSSR-a, karijeru Fetisova koja je započela u njegovoj osmoj godina života, kao i njegov razvoj od političkog i društvenog junaka do velikog neprijatelja.
  Izvor: mojtv

Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2016 u 21:13

Ovo cu obavezno pogledati. 

Pogotovu , sto sam 1972 ziveo u SSSR i gledao uzivo u Moskvi svetsko prvenstvo u hokeju!
Na vrh
branko-nikolic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj branko-nikolic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Veljaca/Feb.2018 u 09:28
Dao sam si truda i preveo engleske titlove, i mogu vam reći da to nije nimalo jednostavno. Dokumentarac je izvrstan.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2018 u 23:47

Legend No. 17 (2013)

Preporuka je na neviđeno jer nisam gledao dokumentarac koji sam  u međuvremenu skinuo. Film sam gledao i mislim, bar po opisu, da je lepa dopuna dokumentarcu.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.