Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Angst essen Seele auf Aka Ali: Fear Eats the Soul (1974)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
Opis foruma: Ovdje možete naći informacije o filmovima
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=67800
Datum ispisa: 05.Lipanj/Jun.2026 u 13:49
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Angst essen Seele auf Aka Ali: Fear Eats the Soul (1974)
Objavio: KarolinaV
Tema: Angst essen Seele auf Aka Ali: Fear Eats the Soul (1974)
Datum objave: 12.Svibanj/May.2015 u 23:40
Angst essen Seele auf (1974)




Žanr: Drama
Trajanje: 94 min
Država: Zapadna Njemačka
Jezik: Njemački, Arapski

Režija: Rainer Werner Fassbinder
Scenarij: Rainer Werner Fassbinder


Uloge:

Brigitte Mira ... Emmi
El Hedi ben Salem ... Ali
Irm Hermann ... Krista
Elma Karlowa ... Gospođa Kargus
Anita Bucher ... Gospođa Ellis





Priča o zabranjenoj ljubavi udovice u šezdesetim godinama, Emmi, i marokanskog radnika Alija - dvadesetak godina mlađeg. Kad popusti vanjski pritisak predrasuda, i kad dvoje ostanu sami, počinje se otkrivati dosad nepoznati unutarnji pritisak koji donosi novu prijetnju njihovoj vezi. Otvara se pitanje može li se Ali prilagoditi sredini i životu s Emmi. http://www.filmski-programi.hr/film.php?id=67 - link

http://www.imdb.com/title/tt0071141/">

http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=Angst%20essen%20Seele%20auf&jezik=">




Odgovori:
Objavio: puppet_master
Datum objave: 08.Travanj/Apr.2022 u 19:25
Sjajno Fassbinderovo čitanje Sirkovog klasika, All That Heaven Allows (1955), znatno sirovije, modernije, bez veštackog romantizma, bez strasti (likova), smešteno u meni bliži milje i odnose, u podjednako znalački vođenom filmu. (hej, volim Douglas Sirka! a Fassbinder ga je i obožavao, govorim naravno o drugačijem čitanju a ne "ispravci" Sirka)

Draga stara udovica Emmi iz obližnog kafea za emigrante začuje egzotičnu, arapsku muziku, te još jedne od svojih samotnih večeri odlučuje da proviri u dotičnu. U tom njoj neznanom svetu, ona upoznaje znatno mladjeg marokanskog automehaničara, Alija...i ono što počinje kao poznanstvo iz znatiželje i usamljenosti, prerasta u utehu i brižnost, svakako i ljubav izmedju ovo dvoje, što ih ubrzo vodi ka braku. Avaj, njihova sredina za tu ljubav ima samo predrasude, osude, netrpeljivost i mržnju, na baš svakom koraku. Nemačka je tih godina (posle haosa na minhenskoj Olimpijadi), ponovo nekim delom bila sklona rasizmu, nacionalizmu, zatucanim predrasudama, te je ova, doduše svakako univerzalna i bezvremena priča, itekako bila aktuelna, hrabra, prst u oku krhkom društvu. Meni i teže pada to što sada i ovde nije ni malo bolje, zapravo je sve još i lažnije i tamnije, zatucanost je stravična, predrasude su nakazne, mržnja gotovo nepomirljiva, te je upravo ta univerzalnost priče ono najefektnije, po mene tj. Doduše, za ljubav Emi i Alija, Fassbinder ipak ostavlja nadu.


Odličan, hrabar, sirov, lišen sjaja i ( ionako lažne) glorifikacije romanse, zapravo sa savršenim balansom romantičarskog duha i životnog realizma, uz fin prikaz i svog sivila koje se provlači kroz naše junake sa svim njihovim manama, koje su odmah tu, ispod površine hrabrih poteza iz srca i usamljenosti. Ne može aktuelniji, ni posle gotovo 50 godina.


Angst essen Seele auf – SonntagsNachrichten Herne


Objavio: DarkoBGD
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2025 u 06:15
Odličan film ♥



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk