Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Preporuka za ruske filmove
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Preporuka za ruske filmove

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
SVR View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj SVR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preporuka za ruske filmove
    Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2020 u 15:37
Nekoliko preselenja sajta (ili upgradea) ranije postojala je tema o Ruskoj kinematografiji kao i prevodima kojih ima.
Ne uspevam da nadjem tu temu i pokrecem ovu i treba mi preporuka po mogucstvu za filmove za koje postoji prevod. Za noviju produkciju.
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2020 u 00:35
Upravo odgledasmo jedan ruski omnibus Mama navsegda iz 2018. Odličan je. Ima dosta sjajnih ruskih filmova, ali za sada evo samo još par Ne boli me, režisera Balabanova, zatim Neljubav, Zvjaginceva, jedan neobičnog naziva Geograf je globus propio ...
Na vrh
maumau96 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj maumau96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2020 u 15:58
Definitivno film Koma u koje glumi i naš Miloš Biković. Odgledao ga bez prevoda u jednom dahu, jako dobra priča, vizuelni efekti, scenografija ma sve je na zavidnom nivou. Definitivno bolji od pregršt Holivudskih filmova toga žanra. Ocena 10/10
Na vrh
Zare Filmofil View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Zare Filmofil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2022 u 05:13
Preporuka je svakako:

Личный интерес (2015)
Я не вернусь (2014)
Дочь (2012)
Рябиновый вальс (2010)
Олигарх (2002)
Я - Учитель (2015)
Кавказский пленник (1996)
Сёстры (2001)
Lilya 4-ever (2002)

toliko od mene za sad.

Ažurirao Zare Filmofil - 26.Lipanj/Jun.2022 u 23:02
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Lipanj/Jun.2022 u 14:19
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2023 u 21:15
Moja zapažanja u vezi savremenog ruskog filma jesu da filmove na temu WW2 tj. Velikog otadžinskog rata rade za sve pare. Vidi se da im je taj istorijski događaj veoma bitan (razumljivo), pa im i ostvarenja na tu temu izgledaju kao svemirski brodovi. Thumbs Up
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 11:54
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2023 u 22:02
Ti linkovi ne rade.

Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:10

Hvala kamaradu Vilinu, lep "starter pack" za one koji nisu upućeni u novije tokove ruske kinematografije. 
Ja sam po tom pitanju manijak, čitav jedan eksterni disk od 4 Tb mi je pun ruskih, ukrajinskih, beloruskih, kazahstanskih filmova, ma, čitav ex SSSR prostor sam pokrio filmovioma i serijama i polako ga guštam.
Osim ruskih, ne bi trebalo zaobilaziti ni ukrajinske filmove (ovo sad zaista nema nikakve političke implikacije niti je provokacija).

Tako, npr, od novijih ukrajinskih najtoplije preporučujem :

Valentyn Vasyanovych - Vidblysk (2021)     https://www.imdb.com/title/tt14225832/?ref_=tt_sims_tt_t_3

Dobar distopijski film o reperkusijama nekog budućeg rata sa Rusijom (sada se obistinio). Tematski se nastavlja na autorov prethodni, takođe distopijski film Atlantis (2019) koji takođe preporučujem.

Još jedan film koji se tematski oslanja na ukrajinsko-ruski konflik iz 2014. godine, Film na tatarskom jeziku o ocu i sinu koji pokušavaju da na Krim, koji je sada već u ruskom rukama, vrate telo svog brata/sina.

Maryna Er Gorbach - Klondaik (2022)   https://www.imdb.com/title/tt16315948/?ref_=tt_sims_tt_t_5

Bru-tal-na ratna/antiratna drama. Ona je Ukrajinka, on Rus, žive u Donbasu, na selu u graničnom pojaacu sa Rusijom. Leto je 2014. godine, počinje rat a njih dvoje čekaju bebu. Snimljen po istinitom događaju. Mene ne film baš dojmio.

Natalya Vorozhbit - Plokhiye dorogi (2020)    https://www.imdb.com/title/tt8126172/?ref_=tt_sims_tt_t_6

Dobar omnibus od 4 priče, labavo tematski povezane, Takođe za temu ima ukrajinsko-ruski konflikt iz 2014.

Eto, nadam se da sam nekog zaintrigirao, a da se autor objave ne ljuti što sam izašao iz okvira ruskog filma. 
Mogao bih ovako nabrajati dugo, posebice npr. novije gruzijske ili kazahstanske filmove, a ima i sjajanih novijih uzbekistanskih ili kirgistanskih. Kinematografija bivšeg SSSR-a je ovde jako zapostavljena a ima sjajnih, sjajnih filmova.

Ažurirao 2b0rn0t0b - 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:15
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:22
Ovde imate kompletan spisak svih prevedenih filmova i serija sa područja bivšeg SSSR
koji uredno vodi naš kolega tplc, sa linkovima prevoda na našem sajtu:

https://www.tapatalk.com/groups/kinorusija/-t36.html
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:26
Originalno postovano od strane LjubicaSP LjubicaSP piše:

Ovde imate kompletan spisak svih prevedenih filmova i serija sa područja bivšeg SSSR

Da stvarno svaka cast za uredjivanje i prevode!
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:35
Da usput preporučim dva estonska filma sa ovog spiska,
ko je preveo kolega Kerestur

Apteeker Melchior Aka Melchior the Apothecary (2022)

Apteeker Melchior. Viirastus Ака Melchior the Apothecary. The Ghost (2022)

Istina, nisu ruski, ali su vrlo lepo urađeni i ako ste uživali u seriji

Cadfael Aka Mystery!: Cadfael neće vas razočarati.

Ažurirao LjubicaSP - 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:41
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:49
Da ova dva estonska sam gledao, ok su mi, ceka se treci, da trilogija je trebala da bude u jednoj godini, a za Cadfael Aka Mystery!: Cadfael prvi put cujem Smile
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 11:55
Eto, kao u igri asocijacije, odvelo nas u sasvim drugom pravcu LOL
što uopšte nije loše jer Kadfaela s Derekom Džekobijem nikako ne treba propustiti.

Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 14:04
Originalno postovano od strane LjubicaSP LjubicaSP piše:

https://www.tapatalk.com/groups/kinorusija/-t36.html

NARAVNO! 

Genijalan blog, mnoštvo filmova sam tamo pronašao i skinuo, zajedno sa prevodima.

Autoru svaka čast na posvećenosti, informativnosti i strasti sa kojom ga uređuje.

No, imam i ja svoje izvore, član sam nekih pozivnoh arthouse portala, tako da pored filmova sa navedenog bloga imam još mnoštvo drugih filmova, pogotovo iz republika bivšeg SSSR.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 14:57
Na žalost taj blog nije razdvojio iz nekog razloga ratne i neratne nego je sve nabacio azbučkim redom pa izvol'te provjeriti jedan po jedan kojem žanru pripada.

Kako ratne ne gledam, meni je potpuno neupotrebljiv jednako kao i gornje preporuke.

Hvala na trudu svima međutim, jer ove će preporuke itekako značiti ljudima koji ne preskaču ratne filmove.
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 15:24
Pa nisu ni kod nas razdvojeni, pa smo živi LOL

Mogao bi da napraviš neki svoj spisak, sigurno će nekome koristiti. Smile

Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 15:29
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Na žalost taj blog nije razdvojio iz nekog razloga ratne i neratne nego je sve nabacio azbučkim redom pa izvol'te provjeriti jedan po jedan kojem žanru pripada.

Kako ratne ne gledam, meni je potpuno neupotrebljiv jednako kao i gornje preporuke.

Hvala na trudu svima međutim, jer ove će preporuke itekako značiti ljudima koji ne preskaču ratne filmove.

Na svoj način jeste odvojio.
Obrati pažnju na odeljak sa tagovima na desnoj strani, pri kraju stranice.
Imaš tamo lepo poslagane kategorije:

avantura (79)
akcija (66)
bajka (33)
vestern (11)
istern(8)
drama (540)
komedija (184)
krimi (137)
misterija (48)
muzički (23)
ratni (202)
romansa (151)
triler (114)
fantazija (85)
horor (36)

Ažurirao LjubicaSP - 26.Sijecanj/Jan.2023 u 15:42
Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Moderator
Moderator
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 15:32
Da, ali to je na blogu. Samo, molim vas, bez ostalih linkova,
jer ne smemo da stavljamo linkove do piraterije.
Na vrh
kontranapad View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kontranapad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2023 u 15:33
Meni jedan od najboljih ruskih filmova ikada. Ne znam da li ga je neko spomenuo gore.

kontranapad
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.