| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Pigen med nålen AKA The Girl with the Needle (2024) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Pigen med nålen AKA The Girl with the Needle (2024)Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2025 u 16:29 |
|
Hvala za prevod!
|
|
![]() |
|
peromare
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 26.Listopad/Oct.2005 Lokacija: Macedonia Status: Offline Points: 21 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2025 u 21:26 |
|
Хвала друже "Kerestur"!
|
|
![]() |
|
Oldeuboi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 28.Listopad/Oct.2022 Status: Offline Points: 8 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2025 u 12:17 |
|
Spoiler alert
Ne pada mi sada na pamet neki film koji je ovakvu pažnju posvetio vojniku koji je pretrpeo teške povrede lica usled eksplozije, gelera ili hemijskih otrova za vreme Velikog rata, šlem je čuvao glavu, ali ne i lice. Dobili su naziv "Broken face", bili su izopšteni iz društva i preostao im je rad u cirkusu, što film verno oslikava. Da bi sakrili svoja lica koristili su specijalno izrađene maske, Deformisana lica ovih vojnika su imala značajan uticaj na horor žanr,
A kombinacija sa ženom serijskim ubicom, verno prikazuje duh vremena.
Karolina neka ti je Bog u pomoći :)
|
|
![]() |
|
beogradski
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 175 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2025 u 13:38 |
|
Evo recimo, ovakav film je kao ''art'' film, tj. umetnicki. Ali moje misljenje. Moje misljenje je da je ovo tesko glumatanje a da bi neki kao umetnik mi rekao ''ne razumes sta je hteo da kaze'' ili slicno. Epa ne bih se slozio. Nisam glup ali cemu i to glumatanje crno-beli film. I naravno, ovo necu da gledam )
|
|
![]() |
|
Sorin
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 14.Svibanj/May.2006 Lokacija: Zimbabwe Status: Offline Points: 2 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 15:58 |
|
Film koji je jasno podeljen na 2 celine. Prva, koja gotovo u potpunosti odgovara stvarnim događanjima. Druga polovina je u potpunosti plod fikcije autora. Sigurno je mučnija, izazovnija, u današnje vreme verovatno i potentnija za gledaoce, ali je jednostavno izmišljena. Meni lično je u mnogo čemu kontradiktorna, pa i naivna. Naime, u stvarnosti, sve se završilo kada je Karolina dan posle predaje bebe došla da istu traži nazad. I kako je nije našla, prijavila je Dagmar policiji. Nakon toga, slučaj je bio brzo zaključen.
|
|
![]() |
|
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 16:26 |
|
Taj što je pisao scenarijo je stručnjak, i izglasali su da tako bude snimljeno, nema tu tebi šta da se svidi ili ne svidi.
Jesi gledao ceo film? Jesi. Zašto nisi gledao dok ti je bilo sve jasno i logično, nego si nastavijo pa si mu našao mane, šatro fikcija kuku lele.... Tako je kako je brate, prihvati svo smeće koje se servira, kao neki ovde moji drugovi što sve gledaju i gotive, tako i ti, progutaj pa će se navikneš polako. U početku je svima teško. Posle im se svidi kako sve više konzumiraju, i to je to. Šta sad, pola filma je okej druga polovina nije, mislim od kada se filmovi snimaju iz delova, ma oduvek, još ako je po knigi snimljen film , a knjiga ima 29 nastavaka, jaooojjjjj. Pa kao dragi gledatelji prvih sat vremena je prvi deo, a drugih tri sata je drugi deo koji vam se možda neće svideti jer ne ide priča u smeru u kojem očekujete da se dešava fabula radnje scenarija, jer je možda fikcija ili možda stvarni događaj koji predstavlja tok svesti ploda mašte pisca koji gubi razum dok mu mozak curi kroz uši melankolije i primitivizma, korupcije..... |
|
![]() |
|
Sorin
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 14.Svibanj/May.2006 Lokacija: Zimbabwe Status: Offline Points: 2 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 23:17 |
|
F0...
|
|
![]() |
|
sasa-stipisic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 19.Sijecanj/Jan.2020 Status: Offline Points: 172 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2025 u 01:45 |
|
Izbjegavajte. Naporno, teška tema, težak tempo, teške misli, upakirano pa ne baš primamljivo. Ni ta težina teme nije dovoljna da privuče, zaintrigira, bar mene. Realno nisam znao šta će se dešavati, ali osobno gledano da sam znao izbjegao bi 1/1. Ako ništa pohvala dvama glavnim glumicama na igranju ovih ne baš za primjer osoba.
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2025 u 10:04 |
|
Pa meni je ok film. Sviđa mi se i što je urađen u crno-beloj tehnici. Prvi deo , hajde da tako kažem dobar, Oldeuboi , pa jeste ali viđali smo u nekim filmovima i serijama ( npr. u Boardwalk Empire) sa maskama i šta su radili. Npr. Hinterland Hinterland je dobar sa veteranima, e sad drugi deo mi je isto ok, pa žele da pokažu i daju uvid u neka dešavanja, Skandinavci to rade, pa imali smo filmove, dakle to ružno iz hnjihove istorije.
|
|
![]() |
|
vinarija-arandelovic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 30.Sijecanj/Jan.2021 Lokacija: Prokuplje Status: Offline Points: 6 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2025 u 18:59 |
|
100% podržavam. Sve ste u pravu. Pozdrav
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |