Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Perfetti sconosciuti aka Perfect Strangers (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Perfetti sconosciuti aka Perfect Strangers (2016)

Perfetti sconosciuti

Perfetti sconosciuti (2016)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Potpuni stranci

Godina:

2016

Žanr:

drama, komedija

Trajanje:

97 min

Režija:

Paolo Genovese

Scenarij:

Paolo Genovese
, Paolo Costella
, Rolando Ravello
, Paola Mammini
, Filippo Bologna

Glavne uloge:

Giuseppe Battiston
  >  Peppe
Elisabetta De Palo
  >  Nonna
Marco Giallini
  >  Rocco
Edoardo Leo
  >  Cosimo
Valerio Mastandrea
  >  Lele
Kasia Smutniak
  >  Eva
Anna Foglietta
  >  Carlotta
Alba Rohrwacher
  >  Bianca
Benedetta Porcaroli
  >  Sofia
Tommaso Tatafiore
  >  Bruno
Noemi Pagotto
  >  Rosa

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Vvesko View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vvesko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Perfetti sconosciuti aka Perfect Strangers (2016)
    Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2016 u 23:21

Perfetti sconosciuti  (2016)
Potpuni Stranci (2016)

Režija: Paolo Genovese
Scenarij: Filippo Bologna,  Paolo Costella, Paolo Genovese...
Žanr: Komedija
Jezik: Italijanski
Država: Italija
Trajanje: 90 minuta

Uloge:
Giuseppe Battiston, Anna Foglietta, Marco Giallini, Edoardo Leo, Valerio Mastandrea, Alba Rohrwacher, Kasia Smutniak... 

Novi film Paola Genovesea postavlja pitanje: Koliko dobro doista poznajemo svoje bližnje? Tijekom zajedničke večere sedam prijatelja uvjerenih da među sobom nemaju nikakvih tajni odluči igrati opasnu igru. Svaki sudionik mora staviti svoj mobitel na stol, a sve poruke i pozivi postaju javni. U pokušaju da dokažu da nemaju što skrivati jedni od drugih, bezazlena igra brzo se pretvara u nešto sasvim drugo.  Škakljive poruke počinju otkrivati koliko malo zapravo znaju o svojim partnerima i prijateljima.
izvor:topicinemamovie

Preveo/la:
veljko13

Ažurirao Vvesko - 23.Kolovoz/Aug.2016 u 23:22

Na vrh
Bulebusko View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulebusko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2017 u 00:48
Odličan film. Ostavlja dubok utisak. Obavezno pogledajte, zamislićete se posle filma. :)
Na vrh
Misko View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Misko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Travanj/Apr.2017 u 23:15
Film za preporuku koji objašnjava kako nam život teče u granicama saznanja naših najbližih samo da bi on funkcionisao i dalje dobro.
Na vrh
StefanHD View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj StefanHD Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Svibanj/May.2017 u 23:04
Odlican, gluma, radnja, scene... Mnogo govori o zalosnim tipicnostima u odnosima bliskih ljudi. Odlicna drama.
Na vrh
cipiflesh View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cipiflesh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Svibanj/May.2017 u 16:35
Puno hvala na odlicnom prevodu Smile film za svaku preporuku 9/10
Na vrh
Rocky75 View Drop Down
Moderator
Moderator
Budale i pečurke se ne sade, same niču

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rocky75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Svibanj/May.2017 u 17:43
Odličan film.
Na vrh
lapepe View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lapepe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Lipanj/Jun.2017 u 21:34
Extra film. Pomalo o svima nama
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Srpanj/Jul.2017 u 16:22
Vec na pocetku filma mozemo videti u kojem pravcu ide prica. Ali film nije predvidljiv, vise puta me je iznenadio. Scenario je bio odlican, rezija odlicna, gluma odlicna. Odlicni dijalozi. Sve vreme mi je drzao paznju. Ni u jednom trenutku mi nije bilo dosadno. Sjajan film i od mene preporuka. Ocena: 8/10
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Srpanj/Jul.2017 u 16:31
Tko je gay, tko je s kime u vezi...? 
Simpa komedija koja se cijela događa u istom prostoru.

Od dobrih filmova ovog tipa vrijedi spomenuti francuski Le prenom.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Srpanj/Jul.2017 u 21:13
 od mene 9/10
Film se sa krajem izvukao da ne dobije manju ocenu. Nerviralo me da bi film bio zanimljiviji, baš svi za stolom imaju tajne. (Sa mojim mobilnim bile bi dosadne nedelje i nedelje, a ne jedna noć  LOL) Gluma korektna, ubedljiva. Koncept je ok. dobro smišljen da kroz bezazlenu igru provuku slike karaktera, odnosa među bližnjima, prijateljima i rođacima. I da se vidi koliko se uvažavamo, koliko smo tolerantni i spremni međusobno pomoći.  
Moja  preporuka.
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 02:14
Na drugo gledanje baš mi nije toliko dobar. Komedija situacije.

Ako svi imaju tolike tajne zašto idu igrat ovu igru? 
Ako je cijela ekipa anti-gay što onaj uopće traži međ njima? Nije ti prijatelj onaj pred kojim se moraš sakrivati... ako nisu prijatelji zašto su skupa?

Baš i ne drži vodu kad ga se bolje pogleda.

(i da, moj kao i kadetonijev mobitel ne bi nikom otkrio ništa) Confused

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 23:38
Meni nije smetalo to što su svi za stolom imali tajne. Valjda je poenta snimiti film o takvim ljudima nego da sjedi neko  čiji telefon ništa neće otkriti. To mi bi bilo isto kao kad snime biografski film o nekom da se bunim što im je život bio zanimljiv ili što im se desilo nešto zanimljivo.

Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Ako je cijela ekipa anti-gay što onaj uopće traži međ njima? Nije ti prijatelj onaj pred kojim se moraš sakrivati... ako nisu prijatelji zašto su skupa?
Teško je to predvidjeti kako će okolina reagovati na tako nešto. Ja bi rekao da je nemoguće da se rodiltelj odrekne svog dijeteta a eto dešava se i to. Veća mi je mana to što je taj gej prikazan kao neko ko je tek skontao da je gej. Valjda oduvijek znaš svoju seksualnu orijentaciju, možeš samo da je odbijaš da je prihvatiš. Ali da je znao oduvijek onda on ne bi bio jedan od dobrih momaka za stolom jer je lagao prijatelja čitav život.
Svakako da film ima svojih mana, nabacano je svega tu za taj sto sa vrlo malo vremena da se to sve razradi.
Neko je u onoj temi "Na reportoar ove nedelje" napisao za film da je ništa novo, sve već viđeno i složio bih se, ali tako se osjećam za većinu filmova. Teško je snimiti danas nešto novo i film koji to uspije čak i da nije toliko dobar za mene bi bio filmčina.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 09:18
Pogledala sam Potpune strance i ne znam kako da ga ocenim.Smile S jedne strane, dopadaju mi se filmovi o grupi ljudi u malom prostoru, s nekom zanimljivom igrom/ pričom. S te strane, ovaj film je ispunio sva moja očekivanja. Ima odličan ritam, napet je, odlična gluma, dijalozi... Prosto me iznenadilo koliko mi je bilo zanimljivo i dobro. Imajući to u vidu,  ocena klacka između 8 i 9, ALI druga strana me užasno svrbi.
Možda sam prevelik idealista, možda živim u svetu snova, možda mi je naivnost drugo ime, ali ne mogu da prihvatim i svarim njihove tajne u datom obimu. E sad, da me pogrešno ne shvatite. Naivna sam, ali ne i glupa.LOL Znam da sve to što smo videli u filmu postoji, da se sve to dešava svakodnevno, ALI mi je prosto nepojmljivo da najbolji prijatelji, koji su odrastali zajedno, koji igraju fudbal zajedno, koji su u neprekidnom kontaktu, jedni od drugih uspevaju sve to da sakriju. Naime, čuvena je da "partner uvek poslednji sazna", ali za tim stolom niko ništa ili skoro niko skoro ništa nije znao, što meni ne pije vodu (svi su znali samo za terapiju, što i nije neka tajna). Najbolji prijatelji, klan u koji se svaka devojka plaši da uđe, a jedan spava sa ženom drugog. Najbolji prijatelji, odrasli zajedno, a ne možeš s njima podeliti istinu o nesreći i skinuti s grudi teret koji ti razara porodicu. Najbolji, nerazdvojni prijatelji, a ne možeš s njima podeliti svoje nedoumice oko seksualne orjentacije. Najbolji prijatelji, odrasli zajedno, a ne vide da ti se život raspada i ne pokušavaju ti pomoći. Kao što rekoh, možda ja idealizujem prijateljstvo ili živim u nekom veoma retkom i specifičnom okruženju, ali meni u priči ne štima ili data slika njihovog prijateljstva ili razmera/težina tajni. Jednostavno mi taj deo nije dobro uklopljen i toliko me svrbi da mi ruši kompletan utisak o filmu. I nemoj sad da mi neko kaže kako je i to jedna od obrađenih, ako ne i centralna tema. LOL Možda je neka glavna poenta/ slika filma da u današnjem vremenu ništa više nije sveto i da je SVE- i brak i roditeljstvo i prijateljstvo i ljubav i seks - apsolutno sve samo gluma i predstava za druge, ali sve i da je tako, zadržavam pravo da mi se to ne sviđa i da kažem da se ne slažem s tim.LOL S obzirom koliko me ova druga strana svrbi, nek bude 7,5/10 od mene. Dala bih 8, ali mnogo su me uvredili stavom "da je sve laž i da nikom ništa sveto nije". I nek budu srećni što im još nisam smanjila ocenu. LOLLOLLOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 11:38
To što tebe smeta je šablona na koju autor moćno gazi kako bi poruka bila transparentnija, pa se događa ono čega nema ni u najgorem hororu, da svi reagiraju na isti način - svi imaju strašne tajne i svi spremno pristaju na igru s mobitelima.

Kako sam prije napisala glede homoseksualca (a to važi i za druge) - zašto su ti ljudi prijatelji? Koliko su oni prijatelji? Kako se to prijateljstvo manifestira?

Mi gledatelji znamo samo jedno - oni su prijatelji jer tako piše u scenariju.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 13:56

Bojo i Subrianca, 
kažete kakvo je to prijateljstvo, nameće se to pitanje, ali treba ga gledati u kontekstu drugačijeg mentaliteta od našeg. Kod nas su prijateljstva "na izvol'te", maksimalna na rečima, ali na težim iskušenjima uglavnom propadaju. Naš je običaj, ako se nisi pohvalio, kao i da nisi.  Wink  LOL

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 14:52
Izgleda da ja živim u zaista specifičnom okruženju, sa veoma specifičnim ljudima. Složila bih se s tim da prijatelju ne možeš sve reći O NJEMU i da često moraš birati reči da mu kažeš nešto O NJEMU, ali O SEBI i svojim problemima/krizama/nedoumicama mogu apsolutno sve da kažem svom krugu "prijatelja za ceo život", kao i oni meni. I ne samo da možemo, nego to i radimo ceo život. Zato mi ovo njihovo prijateljstvo nikako ne pije vodu.
Ne znam. Što više razmišljam o filmu, sve mi se više čini da je zapravo laž (glumatanje/predstava/foliranje) centralna tema/ideja filma, jer ne možete ni za šta da se uhvatite, a da nije laž.

Što se homoseksualizma tiče, to im je najbolje rekao onaj lik. Svi bi hteli da imaju gej prijatelja, jer je to moderno i in, ali kad dođe do toga- panika!
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 16:17
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

Bojo i Subrianca, 
kažete kakvo je to prijateljstvo, nameće se to pitanje, ali treba ga gledati u kontekstu drugačijeg mentaliteta od našeg. Kod nas su prijateljstva "na izvol'te", maksimalna na rečima, ali na težim iskušenjima uglavnom propadaju. Naš je običaj, ako se nisi pohvalio, kao i da nisi.  Wink  LOL

Ima ljudi koji imaju prijatelje samo zato što su vidjeli da ih imaju drugi. 
Ako je do mentaliteta, živjela sam i vani, nije mi Balkan 'suđena' destinacija.
No, kako kaže Bojana, ja osobno jako biram, pa kad nekoga nazovem prijateljem on to i jest (zato ih imam jako malo). 
I tu se vraćamo na problem scenarija: može jedan od prijatelja biti lažnjak, mogu i dva ali ne može se cijela ekipa sastojati od takvih govana, scenarist je fulao debelo.

Tko voli filmove s par ljudi u interijeru nek pogleda puno uspješniji (na sličnu temu) francuski 'Le prenom'.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 17:48

... ja osobno jako biram,  

Da li možemo reći da biramo prijatelje? Mislim, to je proces, to se gradi duže vreme, sazreva i dešava se prijateljstvo. Ali možemo birati koga nećemo za prijatelja.

kad nekoga nazovem prijateljem on to i jest (zato ih imam jako malo). 

Thumbs Up  potpisujem

Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2017 u 17:55
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

... ja osobno jako biram,  

Da li možemo reći da biramo prijatelje? Mislim, to je proces, to se gradi duže vreme, sazreva i dešava se prijateljstvo. Ali možemo birati koga nećemo za prijatelja.

Kako ne! Sigurno si doživio da te netko tretira kao prijatelja iako ga ti ne vidiš u tom statusu?

Uglavnom se poznanici guraju za ući međ prijatelje no nejde to tako... (u tom smislu sam napisala da biram; prijateljstvo kao i ljubav mora biti obostrano, barem tako ga ja vidim).
Na vrh
xDzex View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj xDzex Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2017 u 09:43
Odličan titl! Hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.