Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Najbolji filmovi 2022 (Hajde da se igramo) (07.01.2023.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Najbolji filmovi 2022 (Hajde da se igramo) (07.01.2023.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Najbolji filmovi 2022 (Hajde da se igramo) (07.01.2023.)
    Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 10:54
Nešto ti ne ide matematika :)

Evo filmova koji su se meni dopali, nebitan redosled:

Causeway, Barbarian, Significant other,

Bullet train, Lou, Emily the criminal,

Where the crawdads sing, Top gun, The outfit,

Dual, Metal lords, No exit...

Eto 12 komadaLOL

Ažurirao Goran87BG - 07.Sijecanj/Jan.2023 u 11:22
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 12:36
Ja baš ne mogu da se pohvalim kako sam protekle godine uživao u nekoj vrhunskoj kinematografiji, a ni vremena nisam imao dovoljno da se posvetim filmovima koliko bih želeo. Nekoliko naslova sa dobrom reputacijom tek treba da pogledam (večeras je The Menu na programu), a jako malo naslova sam ostavio u kolekciji. Nema šansi da nabrojim deset naslova koji bi zaslužili da budu na nekakvoj top listi i zato samo navodim nekoliko favorita:

U tehničko vizuelnom smislu svakako potpuno dominira Avatar 2, što nije nikakvo čudo.
U nekom emotivnom smislu pozitivno iznenađenje je Maverick koji je nadmašio sva očekivanja.
Dopao mi se The Batman koji je prilično ozbiljno štivo, težak i mračan kakav bi po meni jedan Batman trebao i morao biti. I ne samo on, već generalno univerzum superheroja koji postadoše sprdnja.
Od solidnih naslova vrednih spomena izdvajam Amsterdam, Where The Crowdads Sing i Don't Worry Darling, kao sasvim dobre i interesantne naslove vredne nekakvih lista. Složio bih se i sa kolegom da je za ljubitelje metala simpatičan Metal Lords.
Možda i najpozitivnije iznenađenje i jedan od filmova godine po meni je The Northman.

Kad stignem da pogledam sve što sam nameravao možda i sastavim neku Top 10 listu za 2022, ali za sada ovoliko. Relativno mršavo, uglavnom sam reprizirao starije omiljene naslove i okušao se sa par serija, ali još je i dobro imajući sve u vidu i stanje kinematografine generalno.
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 12:54
Nisam pogleda sigurno jedno njih još 10-tak što namjeravam (primjer The Fabelmans, The Whale, Babylon i Thirteen Lives), ali u ovih oko 30 šta jesam najveću impresiju ili drugačije rečeno oni što su mi donijeli žanrovski ono što se od njih očekivalo (i donijeli određeni tip pozitivne impresije) su ne striktnim poretkom ----> The Batman, The Northman, Elvis, Top Gun Maverick, Where the Crawdads Sing, X, Pearl, Violent Night, Bullet Train, Fresh
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 13:48
Od Iginih prijedloga ne samo da većinu nisam nego ni neću. LOL

Od mene lista mastwočuša iz 2022-e bez da određujem koji je od kojeg bolji jer dojedan od njih mi je izazvao gledateljsku strast:

Bilo je puno dobrih filmova prošle godine, Barbarian je bombon, pa onda The Lost City, Saloum isto, novi Batman također, itd., ali ne mogu ih zvati mastwoč.

Čiste drame i biografije ne gledam, a posebno izbjegavam ratne.
Tako da se nemojte čuditi što gore nema nekih iskakača iz paštete kao Fablemans, Elvis, Tar, Inisherin Banshees, Decision to Leave i slične, te marketinške ljubimce neću ni linkati.
Pišem to za one koji ne znaju da nemam živaca za takve filmove, tako da nekakve najbolje iz tih kombinacija ostavljam na procjenu ostalima koji ih vole.

Na žalost još nisam stigao pogledati neke koji bi mi možda isto mogli ispasti naj, ali nemam kad.

Ako sam koji zaboravio, a pisao o njemu entuzijastično i označio u tekstu kao mastwoč, podsjetite me. Wink

Ažurirao JoxerTM - 10.Sijecanj/Jan.2023 u 01:42
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 13:59
A u tesko, bar da imam ideju, posto su se i reprizirali neki filmovi, gledali neki stariji, tesko i da se setim naslova, neki su iz 2021,  najbolje i kad me neko podseti eto u komentarima, npr. tu sam nesto pisao The Outfit (2022), Where the Crawdads Sing (2022) ( svidela mi se prica), Don't Worry Darling (2022), Emily the Criminal (2022), eto puppet me podseti u dnevniku na neki koji sam gledao, a nisam komentarisao Los reyes del mundo (2022). Treba tefter da se nabavi ipak. Uvek se nadje dobar koji se zaboravi da je iz 2022, u moru filmova i serija. 

Npr. svidja mi se Ghahreman (2021) aka A Hero (tek na FEST-u), kontroverzni Holy Spider (2022) svideo mi se ali je tezak Vortex (2021) jeste na festivalu bila premijera ali dostupan tek od aprila 2022, kao i Tár (2022). Zanimljiv  Everything Everywhere All at Once (2022) kao iOegye+in 1bu (2022) aka Alienoid, simpatican i dobar Metal Lords (2022), npr. dobar mi je i RRR (Rise Roar Revolt) (2022), i ostale koje su pomenuti neki su mi dobri, neki onako, a neki mi se uopste ne svidjaju, neke nisam gledao Smile, Elvis, Top Gun:Maverick. 

Nisam jedino gledao a planiram od poznatijih  The Whale (2022) , a jedan od omiljenih  reditelja , Darren  Aronofsky , i dvojac iz In Bruges The Banshees of Inisherin (2022). Cekam Eo npr. da pogledam.

Mada opet ponavljam, iako nije film,  hit mi je serija, i ipak najvece iznenadjenje u 2022. Severance (2022)

Ažurirao AlexDeLarge - 07.Sijecanj/Jan.2023 u 14:10
Na vrh
milos-zec View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj milos-zec Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 14:49
Očajna lista. Barbarian bolji od svih ovih filmova zajedno.
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 15:34
Nisam nešto puno filmova odgledao prošlogodišnjih, ali mi The Black Phone ne bi bio u top 10 definitivno.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 16:59
Na vrh
coolma View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj coolma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 17:06
Prošle godine nisam puno odgledao filmova, ali odgledao sam većinu o kojima se nešto spominjalo više. Evo mojih TOP FILMOVA 2022 godine: 01 THE BATMAN 02 THE OUTFIT 03 ALL QUIET ON THE WESTERN FRONT (Netflix) 04 TRIANGLE OF SADNESS 05 PREY (Hulu) 06 ELVIS 07 THE BANSHEES OF INISHERIN 08 THE MENU 09 AVATAR: The Way of Water 10 GUILLERMO DEL TORO'S PINOCCHIO (Netflix) 11 THE UNBEARABLE WEIGHT OF MASSIVE TALENT 12 SMILE 13 TÁR 14 AMSTERDAM 15 VIOLENT NIGHT 16 TOP GUN: Maverick 17 BULLET TRAIN 18 LIVING 19 WHERE THE CRAWDADS SING 20 THE NORTHMAN The Whale i The Fabelmans nisam gledao jer se u Engleskoj u kinima u siječnju i veljači, a mislim da bi bili na ovoj listi sigurno, jer mi po trejleru izgledaju dobri.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 21:10
Mnogo toga sam propustio prethodne godine, pa od onog što sam pogledao, evo moje liste (poređajte kako želite):

The Outfit
God's Crooked Lines (Los renglones torcidos de Dios)
Operation Mincemeat
Decision To Leave
Bullet Train
Against The Ice
The Conference (Die Wannseekonferenz)
Don't Worry Darling
Barbarian
Code Name Emperor (Código Emperador)
The Menu
Metal Lords

Ažurirao bgvracar - 12.Sijecanj/Jan.2023 u 13:28
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 22:00
Dopuna od mene za The Menu koga sam upravo odgledao. Originalan, interesantan i kvalitetan naslov, pravo žanrovsko osveženje i opravdane pozitivne kritike. Zaslužuje mesto u Top 10 sigurno i kada sam ja u pitanju.

Takođe, ovo je malo off topic, ali na osnovu mnogih preporuke krenuo sa serijom Severance. Posle prve epizode mogu reći da zaista ima potencijala.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2023 u 22:50
Iga, ajde otvori temu za naj serije, može?
Bit će nas izgleda i tamo. Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 04:36
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Mnogo toga sam propustio prethodne godine, pa od onog što sam pogledao, evo moje liste (poređajte kako želite):

Jesi li  gledao Conspiracy iz 2001, meni je on stvarno ostavio jeziv utisak, a pamtim kraj i sta je dr K.... ispricao, vrh u smislu da se covek zapita,
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 12:04
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Jesi li  gledao Conspiracy iz 2001, meni je on stvarno ostavio jeziv utisak, a pamtim kraj i sta je dr K.... ispricao, vrh u smislu da se covek zapita,

Naravno da sam gledao. Taj film mi je obavezna lektira koju sam do sada preporučio mnogima. Užas. Za te ljude eksterminacija nije bila čak ni na nivou statistike. Kao da su pričali o šopingu ili obrezivanju voćnjaka.
Na vrh
vlado-danilov View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vlado-danilov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 12:19
The Banshees of Inisherin, Bullet Train umesto prva dva
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 16:54

Naravno da sam gledao. Taj film mi je obavezna lektira koju sam do sada preporučio mnogima. Užas. Za te ljude eksterminacija nije bila čak ni na nivou statistike. Kao da su pričali o šopingu ili obrezivanju voćnjaka.
Pitam i ja izgleda suvisno  bgv za neke naslove Wink, salim se malo. Pa da  to  u sustini, a  i nesto drugo mi je jako zanimljivo upravi oko  statistike , i tolike pomracenosti uma i totalne dehumanizacije, pa u konacnom i do holokausta.   Pored onog pitanja i price sa kraja, a to cu pamtiti ceo zivot, oko mrznje, i .... A onda cesto kao neki nastvak sam preporucivao nesto drugo , a od skora moze i Anthropoid, bas dobro se nadovezuje.  Rekoh onda da pitam da li vredi pogledati dati film i koliko se razlukuje.

Ažurirao AlexDeLarge - 08.Sijecanj/Jan.2023 u 17:03
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 18:08

Pitam i ja izgleda suvisno  bgv za neke naslove Wink, salim se malo. Pa da  to  u sustini, a  i nesto drugo mi je jako zanimljivo upravi oko  statistike , i tolike pomracenosti uma i totalne dehumanizacije, pa u konacnom i do holokausta.   Pored onog pitanja i price sa kraja, a to cu pamtiti ceo zivot, oko mrznje, i .... A onda cesto kao neki nastvak sam preporucivao nesto drugo , a od skora moze i Anthropoid, bas dobro se nadovezuje.  Rekoh onda da pitam da li vredi pogledati dati film i koliko se razlukuje.

Prošlo je dosta vremena otkako sam gledao Conspiracy, zaborave se detalji a pomenuti film snimljen iz nemačke vizure, podjednako je potresan (postoje vrlo detaljni podaci o tom sastanku u vidu stenograma, svedočenja učesnika...). Nema tu odstupanja od detalja nečeg što je istorijska činjenica. Pored Anthropoida, preporučio bih (ako nisi) da pogledaš i HHhH (2017). Film nije baš nivo Anthropoida, ali daje detaljniji uvid u lik i delo Rajnharda Hajdriha, sve do atentata u Pragu. Anthropoid više pokazuje pripremu i izvođenje same akcije, kao i posledice koje su usledile nakon iste.

https://www.imdb.com/title/tt3296908/?ref_=nm_flmg_t_13_act

Ažurirao bgvracar - 08.Sijecanj/Jan.2023 u 18:24
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2023 u 18:30
Ja sam Conspiracy gledao dva puta u razmaku od 10 godina i nisam prvi put 2001. godine, i secam se podosta stvari, ok, onda mi je dovoljno, hvala. Da imaju transkripti, pa da i svedocenja sa ...

Hvala gledao sam , ja sam tad gledao pod nazivom The Man with the Iron Heart , a roman je HHhH, da  on je izasao mislim nakon Anthropoid, ali slicna prica , i nesto mi se nije svideo verovatno prethodni film plus posto sam i citao o Hajdrihu  `Praskom kasapinu`, gledao dokumentarac , tako da mi je to bilo dovoljno. Hvala u svakom slucaju, eto mozda neko drugi iskoristi sve ove informacije. O datoj ` konferenciji` tj. filmu, hvala.

Mada prvi mislim da je jedan od najjezivijh filmova, te neke stvari na vrhuncu,  a odvija se u dvorcu, sastanak, samo kroz razgovor, neverovatno.

Ažurirao AlexDeLarge - 08.Sijecanj/Jan.2023 u 18:42
Na vrh
peksijan View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj peksijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2023 u 00:06
1. The Banshees of Inisherin; 2. The worst person in the world; 3. Close; 4. Aftersun; 5. The whale; 6. All quiet on the western front; 7. Everything everywhere all at once; 8. Triangle of sadness; 9. Tar (iako ga nisam pogledao, garanrujem da će mi biti na listi 10 najboljih); 10. Beautiful beings. Redosled je, manje-više nebitan, osim "Duhova Inišerina", a koji je ubedljivo najbolji film godine. Zanimljivo, kod vas ga nema na listi, a ima Elvisa, koji je po meni totalni promašaj. Jer, film je ponajmnje o njemu, njegovoj veličini i uticaju na muziku uopšte. Zapravo, ljudi koji o njemu ne znaju ništa, ili malo znaju, gledajuči ovaj film ne bi ni mogli da naslute o kakvoj je legendi i veličini reč. Veliki, veliki promašaj, po meni
Na vrh
rajans View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj rajans Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2023 u 22:20
Što bi se na našim prostorima reklo - sto ljudi, sto ćudi. 

Najbolji film za mene u 2022. godine je Close

Moram da napomenem da sam, pošto boravim u Belgiji, bio u prilici da prisustvujem projekciji na kojoj je bio i režiser Lukas Dhont, koji je kasnije gledaocima odgovarao na pitanja i dodatno nas "prosvetlio" o radu na filmu, nekim idejama i pomalo skrivenim porukama. Otuda, izašao sam očaran ovim ostvarenjem, koji sam inače i pre te projekcije već pogledao.

Na drugom i trećem mestu filmovi koje je malo ko igde pomenuo, a na mene su ostavili iznenađujuće pozitivan utisak, jer donose nešto novo i drugačije (ako je to uopšte moguće).

Od onih koje su drugi izdvojili, složio bih se da The Worst Person in the World i All Quiet on the Western Front zaslužuju pažnju. Uz ogradu da The Whale još nisam pogledao.

Ažurirao rajans - 09.Sijecanj/Jan.2023 u 22:26
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.