Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Munje: opet! (2023)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Munje: opet! (2023)

Munje: opet!

Munje: opet! (2023)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2023

Žanr:

komedija

Trajanje:

95 min

Režija:

Radivoje Andric

Scenarij:

Srdja Andjelic

Glavne uloge:

Nada Blam
  >  Slavka
Nikola Djuricko
  >  Gojko SIsa
Maja Mandzuka
  >  Kata
Boris Milivojevic
  >  Mare
Sergej Trifunovic
  >  Pop
Danijela Vranjes
  >  Zen koordinatorka
Ivana Vukovic
  >  Ema
Slobodan Ristic
  >  Konobar
Ivan Ivanovic-Juice
  >  Cela
Milos Milakovic
  >  Telohranitelj Musa

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
callipso View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (4) Thanks(4)   Citiraj callipso Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Munje: opet! (2023)
    Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2023 u 08:37
Govoriti ili pisati o remake-u ili nastavku nekog filma je isto toliko gubljenje vremena kao i gledanje istog. Odredjeno djelo je postalo top jer su se o odredjenom trenutku sklopili prostor i vrijeme. To sto se desilo tada nece se ponoviti, Ali gospodar novac ne obraca paznju na to a publika nosena nekim emocijama i sjecanjima ide to gledati. Pa ispadne da to nije vise ono vrijeme niti je publika vise ona koja je bila. Zivot ide dalje, ono sto je je bilo IN prije desetina godina danas je samo blijedi odsjaj u ocima stare generacije jer mladi to svakako nece skontati. Primjer: kod nas kultni Nadrealisti. Nastali na prostoru, u vremenu sa ljudima i idejama koji su se u datom trenutku tu nasli. Pokusalo se to oziviti ali niti je drustvo/vrijeme ono niti su glumci oni koji su bili.....Znaci postoje stvari koje su se desile postale kult i takve ne treba dirati nego ih ostaviti da nastave zivjeti svojim zivotam ma kakav on bio.

Ažurirao callipso - 01.Travanj/Apr.2023 u 10:02
Plaha vakta za pogana insana
Na vrh
mile-milic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj mile-milic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2023 u 20:07
Ako emitujete nešto na TV milion puta,gotovo je nemoguće da to ne postone deo savremene pop kulture.Kvalitet Munja(govorim o originalnom ostvarenju) je vrlo upitan.Sećam se ogromnog razočarenja koje sam doživeo nakon projekcije,očekujući valjda dostojnog naslednika ,,Davitelja" i ;;Kako je propao rokenrol" -filmova kojima je muzika kultnih rok grupa bila lajtmotiv.Usiljeni humor,forice dostojne osnovaca , uz par svetlih trenutaka su sve što se može videti u ovom ,velikodušno rečeno,filmu.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2023 u 09:11
mile-milic

U potpunosti se slazem Munje su nekako na silu postale kultni film,nit je toliko dobar ,gluma vrlo diskutabilna a ni humor nije neki. 
Meni licno je Kad porastem bicu Kengur mnogo bolji film iz te neke generacije ali dobro
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2023 u 19:37
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

mile-milic

U potpunosti se slazem Munje su nekako na silu postale kultni film,nit je toliko dobar ,gluma vrlo diskutabilna a ni humor nije neki. 
Meni licno je Kad porastem bicu Kengur mnogo bolji film iz te neke generacije ali dobro
Munje mi nikad nisu bile nešto drag film, dok je Kengur bio uvek po meni jedan od najboljih naših komedija, rame uz rame sa Maratoncima i Ko to tamo peva.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2023 u 02:31
Izostanak Glogovca (opravdano) i Cvijanovića (aj don't know waj?) je definitivno umanjio kvalitet filma, ubacivši tako nove likove koji ni upola nisu i neće biti zanimljivi kao policajac i deda Mraz iz prvog filma.
Meni su Munje! u srcetu, obeležile su jedan lep period mog malog i grešnog života, volim i Kengura, ali su mi emocije okrenute ka Munjama.

Ma kakve munje, čoveče!
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2023 u 09:45
Slažem se gore sa milom i kjovom, Meni su Munje uvijek bile treš. Po koja dobra fora i to je to. Gledao sam i njih kad pričaju kako su se za*ebavali kad su snimali film. Film izgleda amaterski snimljen zbog toga, što ga i oni nisu shvatali previše ozbiljno.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
homemultimediabox View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj homemultimediabox Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2023 u 19:33
Zašto ljudi rade ovakve stvari??
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2023 u 23:34
Ovde se kritikuju Munje!, a tema se zove Munje Opet!, o čemu se radi???
Postoji tema vezana za prvi film, pa tamo možemo o njemu diskutovati, ovaj ne planiram da gledam, nije to to...
Na vrh
-FILMAR- View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj -FILMAR- Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2023 u 21:07
Danas sam pogledao film i ne bih se složio sa većinom da je film loš. Postoje neke stvari koje mi se ne sviđaju, tipa reklamiranje određenih proizvoda (ali reklamiranje smokija mi je bilo iskreno simpatično i nekako realno). Iskreno danas sam pogledao film, od tolikog pljuvanja očekivao sam veliko smeće, a dobio sam finu komediju. Pre svega mi se sviđa energija Sergerja Trifunovića, on bukvalno vuče ceo film, kao što je to radio i u prvom delu (u tandemu sa Dedom). Radnja je mnogo brža od prvog dela i življa, a likovi me podsećaju na strip Alan Ford, što mi se sviđa (samo neka moderna verzija 😊). Voleo bih da čujem utiske mlađih naraštaja, pošto mi se nekako čini da je film nekako rađen više za generaciju od 2000-tih. Ne znam da li će biti pamtljive neke šale i forice, jer su uglavnom koristili forice iz prvog dela (što je isto radio i Dragojević sa Anđelima II), ali za to će morati da prođe određeno vreme. Ja se nadam da će ovaj film da postane kultni, jer ima forica, ima dušu i ima energiju. Tako da dajte šansu Munjama 2, svaka preporuka. Moja ocena za ovaj film je: 7,5. Slažem se da nedostaje lik Dede (Zoran Cvijanovič), ali bih voleo da naprave i treći deo, gde bi on bio ubačen (tipa treci deo bi bio gde on izlazi iz zatvora ili beži iz zatvora (mogla bi ovo da bude neka lepa franšiza).
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2023 u 22:18
Zbog čega Deda nije igrao, zna li itko???
Da li nije bio planiran, da li je odbio ulogu, neki treći razlog, helouuuu???
Netko???
Somebodi???
Na vrh
Sorin View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sorin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Travanj/Apr.2023 u 17:46
Obično smeće, nevredno bilo kakvog pamćenja. Ceđenje suve drenovine, zabava za ekipu koja snima... Nema ko se tu sve nije našao, od Basare i Đusa, pa nadalje. Valjda nije učestvovao samo ko nije hteo.
Na vrh
homemultimediabox View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj homemultimediabox Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2023 u 09:57
Hoće li biti neki hrvatski prijevod?
Na vrh
covekizmase View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj covekizmase Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2023 u 14:45
Meni je orginal jedan od omiljenijih filmova i zbog toga sam sa velikim očekivanjima otišao da gledam nastavak i završio teško razočaran. Prvih 20 minuta je koliko-toliko dinamično, ali čim dođu do autobuske stanice film postaje teška dosada. Vozaju se u autobusu, šetaju se Bečom, odlaze u klub i sreću drugove iz škole, ali ničeg tu zanimljivog ili duhovitog nema, umalo nisam zaspao u bioskopu od dosade. Bilo nas je 50-toro u sali i niko se nije nasmejao nijednom. Taksi Bluz, na kome Andrić nije imao nikakvog udela, više izgleda kao njegov film nego Munje Opet!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.