Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Software
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - MPC - HC i MPC - BE, NAJBOLJI VIDEO PLEJERI
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

MPC - HC i MPC - BE, NAJBOLJI VIDEO PLEJERI

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: MPC - HC i MPC - BE, NAJBOLJI VIDEO PLEJERI
    Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 17:44
MEDIA PLAYER CLASSIC 
HOME CINEMA (MPC - HC)

Detaljan članak o prednostima ovog plejera u odnosu na VLC:

MPC - HC ili Media Player Classic - Home Cinema je bez svake sumnje najbolji plejer koji će to ostati još dugo vremena, drugim rečima radi se o nenadmašivom video plejeru. Mnogi će tvrditi suprotno, ali činjenice su činjenice. Ovaj plejer pušta sve formate, a zbog integracije Nevcairielijevih LAV filtera savršeno pušta i video snimke enkodovane X265 HEVC codecom kao i 4K snimke. Stabilnost i pouzdanost ovog softvera ne treba ni komentarisati jer je sve besprekorno. Postoji i MPC - BE ili Black Edition verzija koja sa sobom donosi neka poboljšanja i dodatne funkcje. U suštini radi se o istom programu, a preporučujem da na svom računaru instalirate oba (pre svega zbog preview seek opcije). Verzija v1.7.13 je nažalost finalna i projekat je nakon 11 godina izgradnje proglašen mrtvim, odnosno trenutno obustavljenim. Do toga je došlo zbog manjka zainteresovanih programera ili pak zbog toga što više ništa nije ostalo da se uradi i nadogradi (osim stream opcije gde i dalje prednjači VLC). U svakom slučaju ova informacije ništa ne menja, jer MPC sasvim sigurno ostaje najbolji plejer koji je trenutno dostupan. Zvanična informacija o okončanju projekta doprinela je nedavnom priključivanju nekoliko programera ovom važnom projektu, što ipak znači da nije sve gotovo...

MPC - HC Plejer dolazi u paketu sa nenadmašivim K-Lite Codec pakom, esencijalnom
komponentom koja omogućava reprodukovanje velikog broja video/audio formata.
K -Lite Codec Pack - Link , preporučujem mega paket.

P.S. Što se tiče VLC, KMP, GOM, BS,... i ostlih plejera, i pored sve fame i hvalospeva, oni i dalje prilično kaskaju za goreopisanim plejerom koji je sinonim za savšenstvo.

Media Player Classic - Black Edition

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:37
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 17:58
Ja sam prešao na MPC - HC otkad novi KMP nije hteo da pušta ćirilične titlove, a starije verzije
su često smarale za nadogradnju. Veoma sam zadovoljan. Za ćirilicu stavim u opcijama ruski.

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:06
Tako je; za ćirilicu ideš na russian, mada ne znam zašto su tako nazvali kod, ali dobro.
Što se tiče ostalih plejera, ne mogu ni da mu prismrde.LOL KMP je načisto posrnuo, kako
zbog reklama, a pogotovo zbog loše odrađene podrške za x265 (kao i VLC)...

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:12
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:10
A evo zašto preporučujem da pored MPC-HC-a imate i MPC-BE:
Stari dobri seek preview!SmileTongue

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:16
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:59
Što ne reče odmah? LOL To mi se mnogo svidelo u novom KMP-u. Prelazim na BE. Big smile
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:02
Na vrh
Bulvay View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulvay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:03
Originalno postovano od strane NikolaJe NikolaJe piše:

novi KMP nije hteo da pušta ćirilične titlove, a starije verzije
su često smarale za nadogradnju. Veoma sam zadovoljan. Za ćirilicu stavim u opcijama ruski.

Чуди ме да ти КМП није пуштао ћирилицу, с обзиром на то да мени ПоТ Плејер,који је дјело истог аутора, без проблема пушта ћирилицу.

Иначе, подешавање плејера на ћирилицу је крајње непрактично, брзо досади, из простог разлога што је убједљива већина титлова латинична, а то захтјева поновно враћање на латиницу у подешавањима, па како који титл налети. Много практичније, тех. напредније решење, је да титл са класичним,застарелим,непрактичним енкодингом једноставно конвертујеш у УТФ8/Уникод.
Такав титл функционише без подешавања Regional Settings ОС-а, без подешавања плејера, који може бити подешен на латиницу, или на кинески,дакле, функционише независно, а учитава се једноставним "превлачењем" у плејер, на исти начин као и латиница.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:09
POT je nažalost još lošiji od gorenavedenih (VLC, GOM, KMP...).
Govorim isključivo o kvalitetu reprodukcije i integraciji kodeka.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:16
Hvala na savetu, sve češće imam problem sa (ma koliko voljenim) BS Playerom, tačnije pojedinim formatima, definitivno ću probati navedeni. Smile
Na vrh
Bulvay View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulvay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:18
Мени је Пот врх. То је плејер са убједљиво највише функционалности. Користио сам МПЦ док нисам чуо за Пот, али нећу да ти контрирам на темиSmile

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:24
Kontriraj slobodno! Iskustva me najviše zanimaju, pa tome i služi forum.
Ako imaš vremena i strpljenja napiši zbog čega ti je POT najpristupačniji.

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:34
Na vrh
Subtitle fan View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Subtitle fan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:30
Hvala na savetu MPC - BE je stvarno vrh
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:39
Nema na čemu.

MPC-HC i MPC-BE nemaju konkurenciju kada je reč o video snimcima 
enkodovanim x265 HEVC kodekom. Ovi plejeri glatko reprodukuju ovakve
video snimke i na slabijim računarima, a to je i te kako od značaja kada znamo da je
za dekodiranje x265 videa potrebna jača mašina (procesorski). Razlog tome
je svakako kvalitetna inkorporacija LAV filtera u ove plejere.

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:45
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:45
U tome je upravo problem moje kante, 2011. godište, muke sa HEVC kodekom a sve više serija mi se nameće u tom formatu, gubim vreme jureći okolo alternativne verzije, biram na silu veće fajlove, bla bla, taman će mi značiti.
Na vrh
Bulvay View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulvay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:46
За више детаља погледај на следећем линку:
https://www.techsupportalert.com/best-free-windows-media-player-replacement.htm

Учитава титл заједно са видеом, има напредне команде за корекцију тајминга титлова, а не само delay, као МПЦ, тако да за то не треба СЕ или Воркшоп. Наставља репродукцију видеа на мјесту гдје је прекинута... Прилагодљив, у смислу команди, што оних на тастатури, што на мишу. То ми је било довољно да се пребацим на Пот.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 19:53
Originalno postovano od strane Bulvay Bulvay piše:

За више детаља погледај на следећем линку:
https://www.techsupportalert.com/best-free-windows-media-player-replacement.htm

Учитава титл заједно са видеом, има напредне команде за корекцију тајминга титлова, а не само delay, као МПЦ, тако да за то не треба СЕ или Воркшоп. Наставља репродукцију видеа на мјесту гдје је прекинута... Прилагодљив, у смислу команди, што оних на тастатури, што на мишу. То ми је било довољно да се пребацим на Пот.

Ovo što sam POŽUTEO poseduje i MPC. Tačno je da mu fali sync opcija.
Moram da proverim da li je MPC-BE tu falinku nadoknadio. Ako zanemarimo
sync opciju, MPC je ubedljivo najbolji po pitanju reprodukcije i opšte stabilnosti.

U svakom slučaju, ne sporim da je POT superiorniji po odeđenim pitanjima. Pa i VLC je napredniji od MPC-a u neki segmentima. Ovde sam samo analizirao kvalitet reprodukcije, a ne broj opcija koje softver nudi. Moram i da priznam da nisam skoro testirao POT (pre godinu dana nisam bio zadovoljan kvalitetom reprodukcije, ali sam zaista bio oduševljen opcijama), pa ću ga još danas instalirati. Planiram da napravim anketa-temu u kojoj ćemo da glasamo za najbolje plejere.Big smile

Ažurirao Atrahasis - 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:28
Na vrh
Bulvay View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulvay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:34
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

Ovo što sam POŽUTEO poseduje i MPC. Tačno je da mu fali sync opcija.
Moram da proverim da li je MPC-BE tu falinku nadoknadio. Ako zanemarimo
sync opciju, MPC je ubedljivo najbolji po pitanju reprodukcije i opšte stabilnosti.

Лијепо, али кад сам ја прелазио на Пот, МПЦ тада није имао те (неке) функције. Што се осталог тиче, кадгод би ми МПЦ, а сада Пот, лоше репродуковао неки фајл, а то се веома ријетко дешавало, ствар је спашавао ВЛЦ и то портабилни, и у том смислу је најједноставнији и поуздан. Не улазим у перформансе при репродукцији појединих формата, јер се у то заиста не разумијем.

Никада се нисам бакћао кодецима(додатним),а од њих првенствено зависи стабилност при репродукцији, као и разноликост формата.

Ažurirao Bulvay - 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:51
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:44
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

sve češće imam problem sa (ma koliko voljenim) BS Playerom

Uvijek sam tvrdio da ta kratica znači BullShit player, ali ljudi ga obožavaju koristiti jer "sam nađe titlove na netu".
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:48
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

sve češće imam problem sa (ma koliko voljenim) BS Playerom

Uvijek sam tvrdio da ta kratica znači BullShit player, ali ljudi ga obožavaju koristiti jer "sam nađe titlove na netu".

LOL
Sabo ti ja gledam filmove sa titlovima, oni koji nisu na engleskom mahom imaju već titl, ne koristi mi silno ta opcija, možda kod serija, ili kada na letim na Irce, Škote...kod mene je pre stvar navike...ćuti, to je još i dobro, prvo sam godinama tvrdoglavo koristio MV2Player, BS je ipak bolji (bio, neko vreme, dok nije počeo da mi brlja sa ponekim formatima). LOL
Na vrh
Bulvay View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bulvay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 20:58
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Изгледа да PotPlayer има ту функцију(нисам је користио):

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,170 sekundi.