Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kingdom: Ashin-jeon (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Kingdom: Ashin-jeon (2021)

Ashin of the North

Ashin of the North (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Kraljevstvo: Ashin sa sjevera

Godina:

2021

Žanr:

drama, povijesni, akcija, fantazija

Režija:

Seong-hun Kim

Scenarij:

Eun-hee Kim

Glavne uloge:

Jun Ji-hyun
  >  Ashin
Si-ah Kim
  >  Ashin (Young)
Hyuk-Bum Kwon
  >  Joseon Soldier
Kim Min-Gwi
  >  Pajeowi Soldier
Shim Woo-Seong
  >  Ashin's brother
Roe-ha Kim
  >  Ta Hab (Ashin's father)
Yoon Jong-goo
  >  Hunter
Su-ji Jeon
  >  Ashin's mother
Kyo-hwan Koo
  >  Ai-da-gan
Byeong-eun Park
  >  Min Chi Rok
Seok-won Jeong
  >  Cho Beom Il
Beom-Taek Kwon
  >  Physician Lee Seung Hui
Roi-ha Kim
  >  Ta-hab (Ashin's father)
Kim Hyeon-mok
  >  Joseon Soldier
Hyun-Joon Ji
  >  Joseon Military Commander

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
grka96 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj grka96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kingdom: Ashin-jeon (2021)
    Objavljeno: 24.Srpanj/Jul.2021 u 16:34
Odličan film! Dobra priča, dobar spinoff. Prikazali kako je započeta zaraza. Kingdom dao domaci zadatak holivudu.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Srpanj/Jul.2021 u 17:19
Već znate da mi je zombi filmova i serija pun k. i osamsto.
Nije stvar da ih ne volim, nego ih se štanca po nekoliko mjesečno, a u silnoj masi loših i preloših naslova samo ponekad se pojavi jedan u godini koji baš valja.
Valja u smislu da nije jedno te isto mlaćenje muda po samaru.

U takvom mlaćenju neki uživaju, neki drugi uživaju u lupanju glave o zid, a neki treći možda ovi isti uživaju u gejmerskim rječnikom - grindanju.
'Ebga, ja ne, ide mi to na živce.

Prije nekoliko godina, scenaristica koja se specijalizirala za rafiniranje i oplemenjivanje poznatih ideja te sklapanje priča iz njih potpuno drugačijih, a uzbudljivih, za Netflix je pripremila seriju Kingdom.
Ja sam bio ljut, bacila se u zombi žanr i time je unedogled odgođena druga sezona vrhunske serije Signal, isto iz njenog pera.
Ljut - dok nisam pogledao tu seriju i oduševio se.

Iako ne komentiram serije na ovom sajtu, eto samo kratko da znate.
Jer ovaj film je spinoff te serije.

Prije nego nastavim, odmah da bude svima jasno.
NE MORATE GLEDATI SERIJU da biste pohvatali sve u filmu.
Film funkcionira kao potpuno samostalan uradak, iako ćete na kraju vidjeti neke scene koje upotpunjuju događaje iz serije.

Dobili smo znači još jedan film o zombijima, opet u povijesnom (joseonskom) razdoblju.
I opet će se spletom nesretnih okolnosti zombiluk širiti okolo.
Je li, kako je to već red, način i običaj zombiji se samo množe jer je ideja svojevrsna nezaustavljiva zaraza.

Ali nije!
I u tome je štos i draž ovog filma.
Za ne vjerovati je da je luda scenaristica opet ubacila svježu krv u već odavno pljesniv zombi žanr.
Umjesto tipično glupe i negledljive zombi smaračine, dobili smo osvetnički triler gdje se malo šta događa slučajno, a kamoli da se događa nekontrolirano.

Nemojte molim vas misliti da je razlog zašto hvalim film taj što ja obožavam novi korejski val filma.
Ponajprije me iznenadio neobičnom za ovaj žanr varijacijom na temu, a nije trebao, ipak su južnokorejci nenadmašni majstori osvetničkih filmova.
Drugo, jednao očekivano, je da nema promašaje za skrivati ispod sisa, genitalija ili scena seksa.
I treće, osim priče u kojoj nijednu rupu našao nisam, toliko je produkcijski ispeglan i odglumljen, da mu ja ne nalazim ijednu manu (na prvo gledanje).

Mastwoč masterpis.

I da znate, ovo neće biti jedini spinoff.
Netflix je naručio još jedan za dogodine: Kingdom: Tale of the Crown Prince.
Jedva čekam.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2021 u 13:01
Iako volim priče smeštene u savremeno doba, dok i igrom slučaja nisam gledao Kingdom, ovaj film mi je bio interesantan, usput i krcat finim kadrovima, priča je bezvremena pa u koji god period je turili. Sve te podele, intrige, zločini i osveta su deo ljudske prirode. Zombiji, mit/legenda/zaraza, naravno su tek sredstvo da se na sveži način ispriča sasvim druga priča, ni u čemu apokaliptična drž-ne daj-preživi, što mi je prijalo.
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2021 u 17:10
Upravo ga odgledao, i mogu reći da ima samo jednu manu, a to je, da traje samo 90 minuta!
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Srpanj/Jul.2021 u 13:27
Mogli su malo vise vremena dati onom tigru.Seriju sam gledao celu a ovo je skoro pa nezavisno od serije ili bi se moglo bar tako pogledati.Sve je fino i korektno odradjeno.Lepo izgleda i simpaticno za gledanje.Ja se nisam bas zabavio gledajuci ovo ali mi nije ni zao.Od "kosookih" priznajem samo vrh a ostalo moze i odmah na metlu, pa u kantu za djubre.Filmu mogu dati sansu i oni, koji nisu bas ljubitelji zombija.Za toliko je dovoljno dobar.Hvala na prevodu
Na vrh
invalidnerada View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj invalidnerada Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2021 u 09:26
odlican nastavk ce biti jos bolji. dosta je bitno da ne podseca na americke filmove
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 19:27
Ko je gledao seriju, po mom misljenu ovo je sklop serije, pre mi je serija samostalna nego ovo, i komotno je mogla da bude epizoda trece sezone, npr treca i cetvrta epizoda , a da se pre toga ubaci dve epizode bas pocetak pecina, narodi i tigar za kraj jer tu leze koreni, a ostatak da bude pocetak od kraja druge sezone i da tu zavrse bar sa tim. Ukratko, ne znam nisam nista ni previse saznao ni propustio, ali je ok kao dopuna.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.