Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - dokumentarci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief (2015)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief (2015)

Going Clear: Scientology & the Prison of Belief

Going Clear: Scientology & the Prison of Belief (2015)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Pročišćenje: Scientologija i tamnica vjere

Godina:

2015

Žanr:

dokumentarni

Trajanje:

119 min

Režija:

Alex Gibney

Scenarij:

Alex Gibney
, Lawrence Wright

Glavne uloge:

Tom Cruise
  >  Himself (archive footage)
John Travolta
Jason Beghe
  >  Himself
Marjorie Cameron
  >  Herself (archive footage)
Paul Haggis
  >  Himself
L. Ron Hubbard
Lawrence Wright
  >  Himself
Kim Masters
  >  Herself
Hana Whitfield
  >  Herself (as Hana Eltringham Whitfield)
David Miscavige
Mike Rinder
  >  Himself
Tony Ortega
  >  Himself
Marty Rathbun
  >  Self
Tom De Vocht
  >  Self
Sara Goldberg
  >  Herself
Spanky Taylor
  >  Herself
Steve Pfauth
  >  Self
Antony A. Phillips

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief (2015)
    Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2015 u 17:53

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Šokantan dvosatni dokumentarac temeljen na istoimenoj knjizi Lawrencea Wrighta. Ispovjedi bivših visokih dužnosnika Scijentološke crkve, arhivske snimke i rekonstrukcije događaja, uloge Johna Travolte i Toma Cruisea u radu crkve, bitka crkve protiv FBI-ja i Porezne uprave te bitke bivših članova crkve da ponovno preuzmu kontrolu nad svojim životima.

Država: SAD
Trajanje: 119 minuta
Režiser: Alex Gibney

Preveo: iromafia111

T I T L O V I

Na vrh
Kneginja View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2015 u 13:56

Hvala iro kiss

[IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/f8c3764e-1463-4006-b99d-bb05df71a9d4.gif">
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2015 u 15:57
Nema na čemu. iromafia111
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Kolovoz/Aug.2017 u 02:22
Mislim da svi znaju za ovu sektu i T.Kruza koji je samo jedan od članova ove piramidalne organizacije koja od svojih članova zahteva slepu poslušnost i imovinu. Njen osnivač, L. R. Habard, pisac SF romana, šarlatan, prevarant, samoproklamovani prorok i ludak je sadržaj svojih novela pretvorio u religiju koja je njemu lično bila nešto poput terapije. Sve je počelo pisanjem i izdavanjem Dijanetike od koje se obogatio i koja je uzrok kasnijih problema koji su započeli iz jednostavnog razloga: čova nije želeo da plati porez pa je svoje šarlatanstvo digao na nivo religije. Sam Habard takav kakav je bio mala beba  u odnosu na one koji su ga nasledili a koje predvodi D.Miskvidž. On nije bio njegov prvi i najverniji sledbenik ali je svakako bio najambiciozniji i najbeskrupulozniji, pa je, shodno tome, nakon udara i čistki koje je izvršio, postao i ostao najparanoidniji. T. Kruz je njegov projekat i njegovo zaštitno lice i biće  puno reči i o njemu i o braku sa Ni. Kidman i razvodu koji je “crkva” uzrokovarla, o Travolti i ucenama kojima je bio izložen, ali to su već pomalo i tabloidske priče. Biće reči i o ljudima koji su napustili sektu, jedan od njih je P.Hadžis dobitnik Oskara kojim je  bioi član 30 i kusur godina.
  Pripadnici ove organizacijei koja ima bezbroj odeljenja, projekata, sektora i čega sve ne  nisu samo bogataši već obični ljudi, vernici koji su prinuđeni da rade fizičke poslove besplatno ili za male pare, tu su ljudi koji su u njihovim internim zatvorima i logorima kao svojevrsni disidenti ili makar oni koji su se suprotstavili vođinom autoritetu.
  A.Gibni  nije razočarao ovim dokumentarcem koji mi nije nijednog trenutka bio dosadan, čak mislim da je mogao i imao još dosta toga da kaže i pokaže. Zanimljivo je bilo videti na koje su gluposti i budalaštine naseli ljudi koji posle višedecinjskog članstva ne mogu u nekoliko rečenica da objasne šta je sajentologija.

Preporuka.

Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2022 u 17:39
Neverovatno je da je Hubard , koga je dovoljno pogledati u filmu kako izgleda, kako se ponasa , sta i kako govori a vidi se iz aviona da je rec o psihopati kome se NE MOZE verovati, zaludeo prvo amerikance a posle i ostatak sveta. Posle ovog filma cu bojkovati filmove Toma Kruza. Sto se tice same sajentologije njena tehnika auditinga uz pomoc e metra kojom se uklanjaju engrami moze biti veoma efikasna tehnika. To potvrduje i Drago Plecko izuzetan poznavalac ezotetrije i raznoraznih tehnika izuzetno cenjen u jednoj Indiji https://www.knjizara.com/antikvarnica/Drago-Plecko-osoba. Hubard je dosta toga pokupio od Frojda , psihoanalize, ubacio neke istocnjacke tehnike i napravio svoj okultni gulas namenjen pragmaticnim amerikancima. Kazem , osnova tehnika auditinga je nekim ljudima stvarno pomogla kao jedan od nacina rada na sebi a ima ih mnogo na primer primalni krik Artura Dzanova, Bionergetika Aleksandra Lovena, Transcendentalna meditacija itd itd. metod Gurdzijeva... Ostala nadogradnja ka ''visim stepenima'' je kostala i po desetine hiljada dolara i to je nebuloza. Cuveni muzicar Chick Korea je decenijama bio sajentolog koji je na svakoj plozi Hubardu pisao posvetu. Ostaje gorak i tuzan ukus posle gledanja ovog filma koji je maestralno zabio volej golcinu ovim fasistima ''duhovnog razvoja'' Ovo je izvanredno stivo kao preventiva ljudima koliko zamki vreba na svakom koraku a da ih cesto nismo ni svesni. Ocena filma cista 10/10
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2022 u 17:45
U filmu nije iznesena cinjenica da se ne zna gde je i kako Ron Hubard umro, isplovivsi jednog dana u nepoznatom pravcu na svome brodu bezeci od poreskih vlasti u Usa. O sajentologiji je dosta pisao nas Vladimir Dimitrijevic kao i nas vodeci sektolog Zoran Luikovic u FANTASTICNOJ knjizi gde je osim raznih sekti, new age pokreta , obradio i multilevelase, Kirbi i slicne prodaje od vrata do vrata... https://kupdf.net/download/zoran-lukovic-verske-sekte-prirucnik-za-samoodbranu_58c557a3dc0d60ea31339029_pdf
Na vrh
padova View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj padova Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2022 u 18:48
Ovo što je pisano u ovom nazovi priručniku je prilično nepismeno, nejblaže rečeno :)
Pored toga je i neistinito.
Ne sumnjam u dobre namere, ali puno je neznanja i neistina.
zoran-lukovic-verske-sekte-prirucnik-za-samoodbranu

Ažurirao padova - 13.Rujan/Sep.2022 u 19:21
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Rujan/Sep.2022 u 21:59

Padova, ne bih se slozio,
Sta je nepismeno u knjizi i sta je neistinito? Jel imas promedbi na celu knjigu ili ne neka poglavlja?
Postoje dva prirucnika, skraceni od oko 100 strana i ovaj koji ima oko 400 za koji sam dao link.

Zanimljivo je da je najvise strana posvetio Tm -Transcendentalnoj meditaciji i da je sve sto je napisao apsolutno objektivno , tacno i pri  nepristrasno. 
Ja sam se bavio Tm i znam sve o njoj.
Na vrh
padova View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj padova Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Rujan/Sep.2022 u 03:05
Na primer ovo: 
Citiraj Нису све те верске групе, секте по дефиницији. Негде је то гуру покрет,
негде психо-култ, негде заиста секта, али ћемо ради лакше комуникације,
користити код нас одомаћен назив „секта".

Strpano je sve u isti koš. I očigledno je iz uvoda da je ovo neka vrsta religijskog teksta.
A sloboda vere je ustavno pravo građana.
I u redu je biti pripadnik religiozne grupe, ili čak i kulta, ako ta grupa poštuje zakone svoje zemlje,
i ne zloupotrebljava svoje članove. Postoje suptilne manipulacije unutar grupa i trvenje među članovima,
ali toga ima svuda u društvu.
One prave sekte, zlonamerne, piramidalne organizacije i slično bi trebalo da budu predmet ovakvih priručnika,
a kada se sve skupa stavi pod jedno ime "sekte" onda to izgleda dosta jednostrano.

Ne mogu da znam koliko je tačno sve što je napisano, jer je obuhvaćen širok spektar,
ali znam u vezi nekoliko stavki, na primer napisano je da je Alister Kroli "duhovni otac OTO-a"
što je potpuno netačno, jer je Kroli kao mladi student u svojim dvadesetim ušao u OTO  organizaciju koja
ja već postojala, i kasnije joj naneo više štete nego svi njeni neprijatelji zajedno, tako što je javno objavio
skoro sve tajne materijale organizacije. Tek mnogo kasnije u starosti je postao lider organizacije.
Dakle ne zna se baš tačno o čemu se piše.
Ovo je na osnovu kredibilnih izvora, kredibilnih autora. Ne iz ličnog iskustva. Jer nisam nikada
ni bio ni prošao blizu neke OTO organizacije.

Što se tiče nepismenosti prvo što upada u oči je pogrešna transkripcija engleskih imena.

Pokojni dr Vladeta Jerotić je bio stvarni poznavalac tematike, a od današnjih "sektologa" ne možemo
nešto mnogo više očekivati, osim "poprilično tačne" ili približno tačne interpretacije,

A pošto je ovo religijski tekst i izgleda i religijska tema, ja više neću ovde učestvovati, jer iako sam
pripadnik pravoslavne vere, ja nisam nikakav ekspert za veru.

Ažurirao padova - 14.Rujan/Sep.2022 u 04:18
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,094 sekundi.