| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
The Ballad of Buster Scruggs (2018) |
Odgovori
|
Stranica 12> |
| Korisnik | |
rocknrollabgd
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 13.Sijecanj/Jan.2011 Lokacija: Moon Status: Offline Points: 33 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: The Ballad of Buster Scruggs (2018)Objavljeno: 18.Studeni/Nov.2018 u 15:46 |
|
Uff jedva cekam da ga pogledam, ipak su to braca Koen
|
|
![]() |
|
PrinceOfDorne
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 10.Studeni/Nov.2018 Status: Offline Points: 2 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2018 u 20:18 |
|
da, iako su recenzije slabije, siguran sam da vrijedi pogledati
|
|
![]() |
|
titlovi.com
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Approval team
Pridružen: 27.Studeni/Nov.2009 Lokacija: internet Status: Offline Points: 239 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2018 u 00:21 |
|
Prijevod su uradili Cirilije i Paja CALEXICO 👍
|
|
![]() |
|
Boxter7
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 16.Listopad/Oct.2018 Status: Offline Points: 5 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2018 u 17:26 |
|
Nisam citao recenzije ali film je odlican. Voleo bi da pogledam prvu pricu kao fim od bar dva do tri sata, lik je fenomenalan.
|
|
![]() |
|
beogradski
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 175 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2018 u 19:31 |
|
Ne bih se slozio sa komentarima da je film dobar, ali je upravo odlicna stvar sto na ovom, pa mozda i najboljem sajtu uz IMDb, mozemo ostavljati svoje komentare, a i bilo bi bzw da svi imamo isto misljenje. Iskreno, braca Koen kao i Kventin Tarantino, na neki svoj nacin prave ''neobicne filmove. Kao i npr. cudni Dzim Dzarmush. Pomenuti reziseri imaju neki svoj fazon i svoju publiku. Nekada to uspe, nekad ne. Mislim da je ovaj film fijasko. Nekakav omnibus prica o Wild Wild Westu-u a kako je film odmicao gubio je na kvalitetu, pogotovu poslednji segment je katastrofalan bio. Nekako su iz komike i satire presli u nesto nepoznato. Mislim i da Dzordz Kluni zeli da ide u smeru Koenovih. Svi pomenuti umetnici imaju taj neki svoj stil i ko je gledao njihove filmove, gledace ih i dalje, ali nekome se mozda i ne svidja to sto rade i iskreno, neko ko bi da odgleda dramu, triler, western...ne moze da udje u taj svet ''cudaka''. U prevodu, ko ne voli malo ''uvrnute'' filmove, neka igra na sigurno ). Ponovicu, kako film odmice, opada i kvalitet.
|
|
![]() |
|
beogradski
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 175 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2018 u 16:16 |
|
I da, zaboravio sam, Gus Van Sant iLars von Trier su skloni nekakvim eksperimentima.
|
|
![]() |
|
Mcdeki
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 24.Listopad/Oct.2018 Status: Offline Points: 1 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2018 u 01:36 |
|
Boring
|
|
![]() |
|
Mladence84
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 13.Listopad/Oct.2018 Status: Offline Points: 0 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2018 u 01:37 |
|
0/10
|
|
![]() |
|
win32
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 08.Kolovoz/Aug.2015 Status: Offline Points: 40 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 11:41 |
|
Po meni odlican! Ukusi se razlikuju, ali nemojmo pretjerivati sa stavrima kao 0/10.
|
|
![]() |
|
Boozywoozy
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
The Legend Of
+glavni baja+ R.I.P. 16.12.88.-30.09.19. Pridružen: 16.Prosinac/Dec.2013 Status: Offline Points: 2623 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 14:55 |
|
Meni se svidio na pocetku,poslije nije nesto narocito. Ne sjecam se jesam li odgledao do kraja ali sigurno nije zasluzio toliko nisku ocijenu.
|
|
![]()
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 16:49 |
|
Meni je ovo skoro pa remekdjelo. Kakva 'ebena nula? Nije ovo ni Doni Darko ni Transformers. |
|
![]() |
|
Wida
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Uploader
Pridružen: 06.Prosinac/Dec.2008 Lokacija: River Styx Status: Offline Points: 459 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2019 u 12:10 |
|
Moglo je to puno bolje,priče dosadne i naporne.
Od mene 5/10. |
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77218 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 20:31 |
|
Meni pa mLogo lep filmić, još ja zapravo ne ljubim omnibuse. Nisam ni znao da postoji ovaj. Mrsko mi je pisati, dosta je i ovo.
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:37 |
|
Vi'š ja ne znam zašto nisam napisao ništa. Ljubim omnibue kad su odrađeni kako treba, a ovaj jest. Bio mi je svjetska pshihonaliza mračnih ljudskih strana kroz western. Crna komedija koja nije namjeravala to biti, klasična "podvala" braće Coen. Bombon.
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77218 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:41 |
|
Nisam ga tako doživeo, meni je film prelepa oda divljem zapadu, prohujalom vremenu (i prostoru?) u svoj tragici i nadi, apsurdu, prljavštini. Tako se vole svoji mitovi i prošlost.
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10577 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:45 |
|
Ja sam pominjao njega u nekoj drugoj temi i pisao o njemu, ko zna kojoj, ono kad pocne divergiranje. Da zanimljiv je i dobar film, u svakom slucaju mislim da ga ne treba preskociti, tj. treba ga pogledati.
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77218 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:49 |
|
Ako si (pisao), ne čitam odveć postova, ta vi'š da se pogubim mesecima i onda kada se pojavim ne znam di ću pre
![]() To samo govori koliko su dobri (i važni) Koeni, ostave toliko slojeva, tragova, dešavanja da do svakog može dopreti na koji god već način. Napolitankica.
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10577 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:49 |
Pa u sustini, to cesto rade, ne samo u ovom filmu, a ostale ... ima lepo u jednoj seriji to pokazno, bas ugledan primer toga, ali da ne pominjem i sirim temu.
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:57 |
Ma kakvom divljem zapadu, još to ti pišeš. Dok donosiš lovu, super, kad ne donosiš, ima kokoš koja će te zamijeniti i koja danas prodaje knjige umjesto tebe. Bezbroj je metafora u filmu, svaka bolja od bolje i o svakoj se dade raspraviti iz više kutova (u društvi, ne ovdje!). Ništa tu nije prohujalo (s vihorom). Vrijeme nije isto, ali mentalni sklopovi jesu. Šta sam napisao, bombon? A ti? Napolitankica? Ama masterpis.
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77218 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 23:03 |
|
Pa to se valjda podrazumeva zaboga, ta nisu ljudi tada i ovi sada neke tobože druge vrste, drugačije prirode, no mislim da je vrlo namerno baš u tom periodu, sve je samo ogoljenije, upadljivije bilo.
A možeš se uhvatiti za koji god primer. Meni se dopalo pre ono sa ostarelim kopačem zlata, koji pogledom prati gospođa sovu, da vidi gde joj je gnezdo, pa se potom pentra, krade joj sva četiri jajeta, no utom primeti da ga ova gleda sa susednog drveta, te opsuje, i krene da joj vraća sva jaja (jbg, samohrana majka, samo joj je ovaj falio) no u poslednjem momentu se ipak predomisli i zadrži jedno jaje "do koliko uopšte znaju brojati ptice?"
Mada, nebitno, ima x likova iz kojih baš izbija ljudskost. Nije sve farsa i kritika prirode. |
|
![]() |
|
Odgovori
|
Stranica 12> |
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |