Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Death Note: Desu nôto (2006)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Death Note: Desu nôto (2006)

Death Note: Desu nôto

Death Note: Desu nôto (2006)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2006

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij, animirani, fantazija, triler, horor

Trajanje:

24 min

Glavne uloge:


Mamoru Miyano
  >  Light Yagami
Ryô Naitô
  >  Touta Matsuda
Brad Swaile
  >  Light Yagami
Naoya Uchida
  >  Soichiro Yagami
Keiji Fujiwara
  >  Shuichi Aizawa
Kappei Yamaguchi
  >  L
Aya Hirano
  >  Misa Amane
Shidô Nakamura
  >  Ryuk
Kazuya Nakai
  >  Kanzo Mogi
Kiyoshi Kobayashi
  >  Watari
Alessandro Juliani
  >  L
Chris Britton
  >  Soichiro Yagami
Trevor Devall
  >  Shuichi Aizawa
Brian Drummond
  >  Ryuk
Ai Satô
  >  Sachiko Yagami

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10576
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Death Note: Desu nôto (2006)
    Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 09:50
Opis nije bas dobar, Serija se minimalno razlikuje od mange.

Prvo ne uvidjam zašto je ciničan. Zatim ako uporedimo sa našim nivoima obrazovanja, nije student nego učenik i završava srednju školu, ima 17 godina,ubzo će postati student i nije baš igrom slučaja dospela do njega beležnica, koje čitao mangu znaće o čemu pričam.

Ne ubija na početku sve kriminalce/ubice ima ciljnu grupu u okviru njih, kasnije to eskalira. ali da ne pisem bili bi spoiler-i. Nije knjiga, beležnica je, tj. u sustini je sveska ( na linije ili sa linijama) za upisivanje .., I sopstvenu dobit je sporna reč, jer zašto je koristi i koji mu je cilj pre će biti za dobrobit čovečanstva, a sopstvena dobit je posledica prethodnog. Zatim preispitivanje oko delovanja i njegovog mišljenja za način ponašanja, zatim pitanja za razmisljanje, da li je onaj koji ubija kriminalce (ubice) masovni ubica, da li se time postiže pravda i da li je to humano, postaje svevišnji novog ' utopijskog' sveta, večita dilema i predmet za diskusiju, ali ovde autor daje odgovor i svoje mišljenje, a ostavlja prostor za lična preispitivanja.

Preporuka.


Ažurirao AlexDeLarge - 27.Prosinac/Dec.2021 u 10:14
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 10.Lipanj/Jun.2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1848
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2023 u 21:05
Ovu seriju mi je preporucio jedan nas veoma poznat producent i glumac. Hvala Alex na opsirnom komentaru. Pogledacu ovo.
Na vrh
Bosmang View Drop Down
member
member


Pridružen: 29.Srpanj/Jul.2022
Status: Offline
Points: 21
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bosmang Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2024 u 19:54
Da sam ovo pogledao sa 15 godina, verovatno bi ostavilo dosta bolji utisak na mene.
Ovako je sasvim solidno, ali nekako šuplje i nedorečeno.
Na vrh
Shadow07. View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 13.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 63
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Shadow07. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 19 minuta , u 00:26
Da je napisano , triler, , animirani , ali horor to mi nekako neide, pa zar horor nije kada su u pitanju vampiri, duhovi, naprirodne sile, demoni djavoli itd, ovo u svakom filmu , mada ovo za mene nije nikakav film neko ubije 3 coveka odma ga okarekterisu kao to i to i horor ma kakav horor, kad neko ubije 50 ljudi to je genocid, horor je odavno prestao da postoji , mada iskreno desi se ponekad da se i pojavi pravi horor ali retko...., sta bi reko stiven king na ovo au majku mu hahah
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10576
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 hour 37 minuta , u 10:08
Originalno postovano od strane Shadow07. Shadow07. piše:

Da je napisano , triler, , animirani , ali horor to mi nekako neide, pa zar horor nije kada su u pitanju vampiri, duhovi, naprirodne sile, demoni djavoli itd, ovo u svakom filmu , mada ovo za mene nije nikakav film neko ubije 3 coveka odma ga okarekterisu kao to i to i horor ma kakav horor, kad neko ubije 50 ljudi to je genocid, horor je odavno prestao da postoji , mada iskreno desi se ponekad da se i pojavi pravi horor ali retko...., sta bi reko stiven king na ovo au majku mu hahah


Pa kad pogledas oko horora , to sam pisao negde pa necu duziti , pisci su prvi  navodili sta je srz horor zanra, posle su i drugi imali svoj poglede, pa su dovodili u vezu sa psihologijom,  tako se i nastavilo  pa imas razna tumacenja, i oko pojava, likova sta izaziva kod gledaoca koje emocije , itd. . A i horor zanr ima svoje podzanrove, a onda nf i horor zanr i tu se vodi diskusija , pa dolazi do prisvajanja.  Slicno se tumaci i za mistery, i ti ces imati svoj pogled na isti.

A IMDb stvarno preteruje kad navodi zanrove.

Dobro anima je, ali ovde ima elemenata horora, drama i triler u suštini, i nadigravanje.




Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.