Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Death Note: Desu nôto (2006)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Death Note: Desu nôto (2006)

Death Note: Desu nôto

Death Note: Desu nôto (2006)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2006

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij, animirani, fantazija, triler, horor

Trajanje:

24 min

Glavne uloge:


Mamoru Miyano
  >  Light Yagami
Ryô Naitô
  >  Touta Matsuda
Brad Swaile
  >  Light Yagami
Naoya Uchida
  >  Soichiro Yagami
Keiji Fujiwara
  >  Shuichi Aizawa
Kappei Yamaguchi
  >  L
Aya Hirano
  >  Misa Amane
Shidô Nakamura
  >  Ryuk
Kazuya Nakai
  >  Kanzo Mogi
Kiyoshi Kobayashi
  >  Watari
Alessandro Juliani
  >  L
Chris Britton
  >  Soichiro Yagami
Trevor Devall
  >  Shuichi Aizawa
Brian Drummond
  >  Ryuk
Ai Satô
  >  Sachiko Yagami

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Death Note: Desu nôto (2006)
    Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 09:50
Opis nije bas dobar, Serija se minimalno razlikuje od mange.

Prvo ne uvidjam zašto je ciničan. Zatim ako uporedimo sa našim nivoima obrazovanja, nije student nego učenik i završava srednju školu, ima 17 godina,ubzo će postati student i nije baš igrom slučaja dospela do njega beležnica, koje čitao mangu znaće o čemu pričam.

Ne ubija na početku sve kriminalce/ubice ima ciljnu grupu u okviru njih, kasnije to eskalira. ali da ne pisem bili bi spoiler-i. Nije knjiga, beležnica je, tj. u sustini je sveska ( na linije ili sa linijama) za upisivanje .., I sopstvenu dobit je sporna reč, jer zašto je koristi i koji mu je cilj pre će biti za dobrobit čovečanstva, a sopstvena dobit je posledica prethodnog. Zatim preispitivanje oko delovanja i njegovog mišljenja za način ponašanja, zatim pitanja za razmisljanje, da li je onaj koji ubija kriminalce (ubice) masovni ubica, da li se time postiže pravda i da li je to humano, postaje svevišnji novog ' utopijskog' sveta, večita dilema i predmet za diskusiju, ali ovde autor daje odgovor i svoje mišljenje, a ostavlja prostor za lična preispitivanja.

Preporuka.


Ažurirao AlexDeLarge - 27.Prosinac/Dec.2021 u 10:14
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 10.Lipanj/Jun.2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1848
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2023 u 21:05
Ovu seriju mi je preporucio jedan nas veoma poznat producent i glumac. Hvala Alex na opsirnom komentaru. Pogledacu ovo.
Na vrh
Bosmang View Drop Down
member
member


Pridružen: 29.Srpanj/Jul.2022
Status: Offline
Points: 21
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bosmang Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2024 u 19:54
Da sam ovo pogledao sa 15 godina, verovatno bi ostavilo dosta bolji utisak na mene.
Ovako je sasvim solidno, ali nekako šuplje i nedorečeno.
Na vrh
Shadow07. View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 13.Listopad/Oct.2023
Status: Offline
Points: 63
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Shadow07. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 hour 16 minuta , u 00:26
Da je napisano , triler, , animirani , ali horor to mi nekako neide, pa zar horor nije kada su u pitanju vampiri, duhovi, naprirodne sile, demoni djavoli itd, ovo u svakom filmu , mada ovo za mene nije nikakav film neko ubije 3 coveka odma ga okarekterisu kao to i to i horor ma kakav horor, kad neko ubije 50 ljudi to je genocid, horor je odavno prestao da postoji , mada iskreno desi se ponekad da se i pojavi pravi horor ali retko...., sta bi reko stiven king na ovo au majku mu hahah
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.