| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Carry-On (2024) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
BianconeriDiBelgrado
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 10.Studeni/Nov.2016 Status: Offline Points: 46 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Carry-On (2024)Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2024 u 04:45 |
|
Odličan film! :)
|
|
![]() |
|
sasa-stipisic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 19.Sijecanj/Jan.2020 Status: Offline Points: 172 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2024 u 12:34 |
|
This is some hard rock shit. Podsjeća na akcijske trilere Cruisea ili Denzela, herojstvo nezadovoljnog pojedinca koji riskira svoj "beznačajan život" za živote drugih. Film je solidan, gledljiv, ima dobrih scena i radnja nije nešto za pohvalu jer je sve to više manje viđeno, ali opet nije ni za neku negativnu kritiku, film dovoljno dobro plovi, solidno smišljen, iako ne i najbolje sprovedeno. Ima par rupa u radnji, nekog manjka logike i pretjerivanja, ali to se ionako najčešće veže uz ovakve "hero-ball" akcijske trilere. Dovoljna pohvala filmu je ta što me nije uspavao.
|
|
![]() |
|
ProtivuNeukusa
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Banned user
Pridružen: 02.Svibanj/May.2022 Status: Offline Points: 150 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2024 u 19:01 |
|
Čist amaterizam.
|
|
![]() |
|
filips88
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Kolovoz/Aug.2010 Lokacija: Srbija, jug Status: Offline Points: 1558 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2024 u 23:13 |
|
Meni je bas mocan film. Dosta ga poredjuju sa Die Hard 1 i 2. Moyda i najbolja akcija u 2024toj. Ima malo nedostataka ali extra film. I tematika je odlicna.
|
|
|
If I were fall in love, it would have to be with your eyes, your smile, the way you laugh :)
|
|
![]() |
|
IgaBiva
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 29.Studeni/Nov.2016 Status: Offline Points: 664 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2024 u 21:30 |
|
E, jeste, ima sličnosti sa Die Hard - božićna akcija. Drži pažnju sve vreme, pa se može reći da je sasvim ok akcija, ali mene je podsetio i na "Šjalmaranov" - "Trap" - nema tu mnogo filozofiranja, ali malo mu fali "nečega" za duže spominjanje...
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2024 u 18:01 |
|
Nategnuta premisa (bojni otrov i to taj iz filma onako, ma dajte).
Ali zato odlično konstruirana radnja sa blagom analizom terorizma, žao mi je što se nije otišlo još dublje s tim. Međutim ovo je netflix i oni ne žele "prepametne" filmove koje onda neće gledati medicinski idioti. Definitivno nije gorespomenuti Die Hard, bez obzira na neke sličnosti ne pokušava se išta kopirati nego ponuditi nešto novo, pa makar na trenutke neuvjerljivo. Posebno moram pohvaliti policajku, odnosno glumicu koju nikad prije nisam vidio, a koju jest ljubio scenarij (mobitel u vožnji npr.), ali ono višeputno mhm kojega nema u tekstu je čist glumački talent za karakterizaciju. |
|
![]() |
|
bgvracar
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
Pridružen: 28.Srpanj/Jul.2016 Status: Offline Points: 3258 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2024 u 22:25 |
|
Iznenađujuće dobar triler za trenutne standarde američke kinematografije. Usled brojnih adrenalinskih scena, više puta sam imao onaj "edge of the seat" osećaj. Saživeo sam se sa mukama glavnog lika da sam par puta morao da prekinem film da se smirim. Intenzitet napetih scena me je podsetio na seriju "24" sa Kiferom Saterlendom. I nikako na zelenu granu do samog kraja filma, koji je ipak moram priznati, pomalo trivijalan.Sve u svemu, ovo je stiglo kao neočekivano osveženje, pa i s moje strane topla preporuka.
![]() |
|
![]() |
|
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2024 u 23:38 |
|
Slažem se sa dominirajućim mišljenjem većine prethodnih komentatora. Ovde se dobilo više nego što se nadalo. Film koji sve vreme drži pažnju i nije me uspavao ni na tren, reklo bi se skrojen po recepturi iz vremena kultnih akcionih filmova moje mladosti. I tu bi se mogla završiti priča uz preporuku da ga ljubitelji akcije pogledaju.
Ali ne bi bilo u redu ostaviti nekoga u uverenju da je sve idealno, jer nije. Film poseduje svoju dozu banalnosti i naivnosti, a to se moglo ublažiti ili izbacivanjem par segmenata, ili "ispravljanjem" nekolicine krivina i zapleta čijim obiljem steknemo utisak da se malo i preigralo. Radnja je spakovana u vrlo atraktivno okruženje, ali je suštinski već viđena. Ovaj film boluje i od nekih krajnje bespotrebnih korektnosti, ali bez toga je danas izgleda nemoguće raditi. No, kad se sve sabere i oduzme, znajući u kakvo doba krize ideje i originalnosti živimo, ovaj film je sasvim dobrodošlo osveženje za opuštanje bez posebnih jačih pretenzija. |
|
![]() |
|
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Prosinac/Dec.2024 u 10:45 |
|
Slozio bih se ,meni se svideo film sve vreme drzi paznju,gluma solidna. Jedino se ne bih slozio za poredjenje za Die hard jer nema ni trunke humora i uopste nema tu atmosferu ,jedino sto je isto bozic. Ali sve u svemu moze se pogledati.
|
|
![]() |
|
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Prosinac/Dec.2024 u 16:10 |
|
Mislim da i ovde ima pokušaja tog nekog coolerskog humora, ili makar ironije kao u Die Hard, ali ili to nije baš bilo uspešno, ili smo mi malo omatorili od doba Die Hard, pa više nemamo toliko šlifa za takav humor
Ali svakako se nije išlo na tu dozu kombinatorike akcije i duhovitosti.
|
|
![]() |
|
goran-huberger
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 22.Sijecanj/Jan.2021 Status: Offline Points: 10 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 03.Sijecanj/Jan.2025 u 21:46 |
|
Prva polovica filma dobra i drzi paznju a drugi dio tesko naivno smece
|
|
![]() |
|
aleksayu
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 10.Lipanj/Jun.2008 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Points: 1848 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2025 u 00:19 |
|
Izdrzao sam prvih20 minuta ove gluposti. Tipicno americko smece za sprzene americke filmske mediokritete. Nista ovde ne valja, limunada od pocetkla, naivno i neuverljivo ,ocajan scenario, los izbor glumaca.Za moje visoke filmske kriterijume cisti fake film
Ocena 1/10
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2025 u 13:56 |
|
Ukratko, meni se ovo uopste nije svidelo.
|
|
![]() |
|
Vilin
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 24.Studeni/Nov.2017 Lokacija: Srbija, Niš Status: Offline Points: 1084 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2025 u 08:41 |
|
Nije ovo tako loše za ovakav žanr. Malo su preterali sa patetikom, ali sve u svemu bilo je zabavno odgledati ga. Zaista podseća na staru školu akcije i trilera tipa "Umri muški". Ne treba tražiti neku posebnu dubinu i harizmu u njemu, ipak je rađen da zabavi masu i da se ne razmišlja dalje o njemu.
|
|
![]() |
|
Shadow07.
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 13.Listopad/Oct.2023 Status: Offline Points: 63 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2025 u 23:34 |
|
Sasvim solidan film sa ovakvom tematikom, odgledao lagano, malo zapleta ,malo akcije ,malo vise americke patetike ali sasvim dobro,za razliku od nekih drugih sa jako poznatim glumcima kao sto je Alarum ovo je svakako dobar film,( ne na nivou znase kojem ali za te pare odlican)
|
|
![]() |
|
dzindzin16
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 07.Studeni/Nov.2009 Status: Offline Points: 691 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Veljaca/Feb.2025 u 12:08 |
|
Pravi izdanak netfliks filma.Solidna ideja, lose realizovana.Mada moze i losije od ovog.
|
|
![]() |
|
marcobobby
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 17.Kolovoz/Aug.2010 Lokacija: Srbija Status: Offline Points: 150 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 21.Travanj/Apr.2025 u 14:36 |
|
Jaume Collet-Serra zanatski veštom režijom uspeva da nam obezbedi dobru zabavu, po principu malo napetosti, pa malo patetike, a tu su i moralne dileme glavnog lika. Taron Egerton i Jason Bateman izgradili su jaku ''hemiju'' kao pozitivan lik s jedne strane i negativan lik na drugoj strani. Tačno je da ima nekoliko scenarističkih ''rupa'' (recimo vizuelno je opisan lik koji je pretnja na aerodromu, ali policija i obezbeđenje i dalje nemoćni da mu uđu u trag), ali narativ zahvaljujući finom ritmu, naprosto klizi iz jedne u drugu scenu i prosto ne dozvoljava da analiziramo viđene manjkavosti i tome sl. Mene je prijatno iznenadio, uz konstataciju da mu s punim pravom dele komplimente, čak toliko da je delimično na tragu sada već kultnog ''Die Hard 2''.
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |