| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Ku bei (2021) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
titlovi.com
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Approval team
Pridružen: 27.Studeni/Nov.2009 Lokacija: internet Status: Offline Points: 239 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Ku bei (2021)Objavljeno: 14.Travanj/Apr.2022 u 23:23 |
|
shiba87 hvala za prevod ✨
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77215 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2022 u 20:31 |
|
Jedan od nasilnijih, delom i luđih horora (koji je došao do nas) ove godine.
![]() Neću sada evocirati gomilu filmova zlatnog doba hongkongških CAT III filmova, njih više nema a i Sadness je tajvanski film i to epidemijski, brutalno divalj i krvav, ulice Tajpeja ovde deluju (maltene) morbidnije i od beogradskih. Zaplet naizgled deluje standardno, momak i devojka u ljubavi bivaju na suprotnim stranama grada u danu kada na ulicama eksplodira kakav novi nabrijani virus (Alvin ) koji ljude pretvara u ultranasilne divljake koju mahnito mrcvare, tucaju i ubijaju (raznim redosledima) koga god stignu. Dakle momak iz tačke A mora stići do tačke B, đe mu je ljuba, naravno ništa manje nego u neposrednoj opasnosti od ovih manijaka. Ono što i ne biva toliko standardno su upravo te divljačke scene nasilja, sveopšti pandemonium, meni zbilja neopisivo zabavan Ovo nije osvrt, želja mi je tek da skrenem pažnju na ovo ludilo, lako ćemo potom. |
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2022 u 23:11 |
|
Ma daj pusti ljude sa CAT3 prapovijesti, možemo se onda vratiti i na braću Lumière. ![]() Treba doduše napomenuti da ideja o virusu koji baci ljude na agresiju nije nova, na tu temu se snimilo dosta filmova i serija. Pa će gledatelj upitati ima li razloga gledati još i ovaj? Ima! Režiser
namjerno započinje film sapuničarko-(anti)romantičnom scenom
namjerno pretvarajući seksi zagrljaj u svađu oko ničega da bi čovjek
rekao ma čekaj pa da nisam možda pogriješio film. Ali
onda krene ludilo i ne prestaje, ovoliko krvi i scena nekontroliranog
nasilja nemaju valjda ni najžešči japanski trash&grindhouse naslovi. Stvari
u nekim trenucima postaju fizički nemoguće, prskanje krvi na sve strane
je samo primjer, ali to definitivno jest namjerno kad su začinjene
crnim humorom. Naime zaraženi nisu samo agresivni pa da tamane
kokoši po selu, nego su uz to i napaljeni što rezultira takvim scenama
da ćete se upitati je li scenarist normalan. Namjerna
je naravno i nesposobnost vlade i policije za nositi se sa epidemijom, već sam prije pisao da Tajvanci namjerno snimaju sve što
bi u kontinentalnoj Kini zbog drakonske cenzure bilo bunkerirano
dovijeka. Čim više, namjerna je i poveznica sa covid epidemijom koje su vlasti zasrale kako god okrenete. Neću puno još spoilati, samo napomenuti da film ne gledate sa stišanim tonom. Određeni
zvukovi će vam dati do znanja i kad ne vidite - imali smo, mogli smo,
ali smo zbog pohlepe i straha sjebali stvar, još uvijek njegujemo
mentalitet pećinara. I šećer na kraju, odjavna
špica nije kakav rep, recitacija ili libreto kao u holivudskim sranjima,
a ne, kakav film takva i glazba, death metal da ne može biti žešći! Tajvanci su me i dosad znali ugodno iznenaditi svojim filmovima i serijama tako da se zapravo ne čudim. Objektivno,
film je prepun mana i nategnutih stvari, ali sve su namjerno takve samo
zato jer se režiser odlučio ispričati poznatu priču na potpuno nov
način. I sve namjerno, toliko sam puta ponovio
tu riječ, jer vidi se iz aviona da ovdje nije nekakva testna publika od
50 američkih idiota, a niti producenti, nitko nije određivao nekome kako
film mora izgledati. Ovako treba raditi film. A ne naguziti se nekome. Ažurirao JoxerTM - 17.Travanj/Apr.2022 u 23:20 |
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77215 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2022 u 23:20 |
Ne budali
kakva braća Lumiere, ta mislio sam na devedesete, nije to baš pradavna filmska prošlost. Ti kao nisi pomislio neki put na npr Ebola Syndrome dok si gledao film. Pa i on se gledao tek sa pojavom divX-a, koju godinu kasnije, do mene makar nije došao 1996 kada je snimljen. |
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2022 u 23:24 |
Ne. Pomislio sam na neke skroz druge. Tokyo Gore Police na primjer. Ali
i neke koji nisu puni krvi, a kojima se ne sjećam više imena, možda se
ti sjetiš jednog, nije azijski, ali tamo skuže da je na virusno bjesnilo imuna -
trudnica.
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77215 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2022 u 23:29 |
|
Ne mogu ni (pogotovo) ja da se setim, ako sam ga gledao tj a mora da jesam čim su kakvi zombeziji, besni, mahniti.
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2022 u 23:58 |
|
Ne nisu nikakvi zombiji, zaraženi su i kad se otkrije da je cica imuna jer je
trudna, a ni ona nije bila sigurna da je trudna, razviju lijek.
|
|
![]() |
|
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 13:00 |
|
Mislio da gledam ovaj film ,ali sad def. necu ,mislim stvarno mi se ne gleda prskanje krvi i ostalih stvari,jednostavno sa godinama mi to vise ne prija . Evo gledao ovu glupost sa Netflixa Choose or die ,mislio dobra ideja ,mali ovaj glumac glavni nije los ali film je tesko s...nje ,elem meni i u tom filmi ima previse krvi. Postao sam previse osetljiv jbga
|
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 13:55 |
|
Choose or Die sam čim je izašao rekao ovo neću ni da mi netko plaća, a koliko se sjećam nije tajvanski film. Pa sad ti vidi - dok su tebi isti, meni su potpuno različiti.
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10572 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 14:22 |
Kao i Joxer, i ja sam odmah rekao da cu da ga preskocim, mada opis mi je delovao zanimljivo, sad kad se setih igre jesil li gledao 13 Tzameti 13 ima i rimejk koji je prilagodjen ( npr nije crno-beli, drugi jezik, )a isti reziser iscenarista iz Gruzije Gela Babluani je radio na njemu 13.
Ažurirao AlexDeLarge - 18.Travanj/Apr.2022 u 14:33 |
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10572 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 14:42 |
Jel ima neke veze sa Pekićevim Besnilom, Saramagovim Slepilom, Kamijevom...a zanimljivo da su Tajvanci prvi upozorili na trenutnu pandemiju/epidemiju čak su i navaljivali da se to objavi i prvi preduzeli mere. Čak sam od prijatelja sa Tajvana prvi put čuo početkom decembra 2019 da se nešto dešava i da je nešto čudno i da su obavestili Kineze, i putnike na aerodromima.
Ažurirao AlexDeLarge - 18.Travanj/Apr.2022 u 14:50 |
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77215 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 14:57 |
|
Nema, svaki je tu dobar za sebe
Tj Kugu nisam čitao, no teško da ima ikakvih dodirnih tačaka sa ovim filmom ![]() |
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10572 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 15:20 |
Ok, hvala.
|
|
![]() |
|
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 15:40 |
|
Joxer nigde u komentaru nisam rekao da su isti ne znam otkud ti to, samo sam rekao da mi je cak i Choose or die previse krvav za moj ukus.
Alex hvala na preporukama gledace se.
|
|
![]() |
|
dzindzin16
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 07.Studeni/Nov.2009 Status: Offline Points: 691 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Travanj/Apr.2022 u 15:38 |
|
Ovaj polu TRASH film ce svakako imati svoju bazu fanova, ako zbog niceg drugog, ono zbog kolicine krvopljuskanja.Mene u toj bazi nece biti.Hvala na prevodu
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |