Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Ballad of Buster Scruggs (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Balada o Basteru Skragsu

Godina:

2018

Žanr:

drama, misterij, komedija, ljubavni, western, glazbeni

Trajanje:

133 min

Režija:

Ethan Coen
, Joel Coen

Scenarij:

Ethan Coen
, Joel Coen
, Jack London
, Stewart Edward White


Glavne uloge:


Clancy Brown
  >  Curly Joe (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Tom Waits
  >  (segment "All Gold Canyon")
Tyne Daly
  >  (segment "The Mortal Remains")
Saul Rubinek
  >  Frenchman (segment "The Mortal Remains")
E.E. Bell
  >  Piano Player (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
J.J. Dashnaw
  >  Cantina Scum (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Tim DeZarn
  >  Mean-Eyed Card Player (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
James Franco
  >  (segment "Near Algodones")
Ralph Ineson
  >  The Man In Black (segment "Near Algodones")
David Krumholtz
  >  Frenchman in Saloon (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Harry Melling
  >  Harrison (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Tim Blake Nelson
  >  Buster Scruggs (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Alejandro Patiño
  >  Cantina Bartender (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Tom Proctor
  >  Cantina Bad Man (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Stephen Root
  >  (segment "Near Algodones")
Chelcie Ross
  >  Trapper (segment "The Mortal Remains")
Mike Watson
  >  Posse #1 (segment "Near Algodones")
Willie Watson
  >  The Kid (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Danny McCarthy
  >  Curly Joe's Brother (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Zoe Kazan
  >  (segment "The Gal Who Got Rattled)
Jesse Youngblood
  >  Cantina Scum (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Matthew Willig
  >  Hard Man #3 (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Thomas Wingate
  >  Gun Check Man (segment "The Ballad of Buster Scruggs")
Katy Bodenhamer
  >  Milkmaid (segment "The Gal Who Got Rattled)
Clinton Roberts
  >  Cantina Scum (segment "The Ballad of Buster Scruggs") (as Clinton Robert)
J.J. Dashnaw
  >  Cantina Scum (segment "The Ballad of Buster Scruggs") (as JJ Dashnaw)

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
rocknrollabgd View Drop Down
Active member
Active member
Avatar

Pridružen: 13.Sijecanj/Jan.2011
Lokacija: Moon
Status: Offline
Points: 33
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rocknrollabgd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Ballad of Buster Scruggs (2018)
    Objavljeno: 18.Studeni/Nov.2018 u 15:46
Uff jedva cekam da ga pogledam, ipak su to braca Koen
Na vrh
PrinceOfDorne View Drop Down
member
member


Pridružen: 10.Studeni/Nov.2018
Status: Offline
Points: 2
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj PrinceOfDorne Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2018 u 20:18
da, iako su recenzije slabije, siguran sam da vrijedi pogledati
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team
Avatar

Pridružen: 27.Studeni/Nov.2009
Lokacija: internet
Status: Offline
Points: 239
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2018 u 00:21
Prijevod su uradili Cirilije i Paja CALEXICO 👍
Na vrh
Boxter7 View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 16.Listopad/Oct.2018
Status: Offline
Points: 5
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boxter7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2018 u 17:26
Nisam citao recenzije ali film je odlican. Voleo bi da pogledam prvu pricu kao fim od bar dva do tri sata, lik je fenomenalan.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2018 u 19:31
Ne bih se slozio sa komentarima da je film dobar, ali je upravo odlicna stvar sto na ovom, pa mozda i najboljem sajtu uz IMDb, mozemo ostavljati svoje komentare, a i bilo bi bzw da svi imamo isto misljenje. Iskreno, braca Koen kao i Kventin Tarantino, na neki svoj nacin prave ''neobicne filmove. Kao i npr. cudni Dzim Dzarmush. Pomenuti reziseri imaju neki svoj fazon i svoju publiku. Nekada to uspe, nekad ne. Mislim da je ovaj film fijasko. Nekakav omnibus prica o Wild Wild Westu-u a kako je film odmicao gubio je na kvalitetu, pogotovu poslednji segment je katastrofalan bio. Nekako su iz komike i satire presli u nesto nepoznato. Mislim i da Dzordz Kluni zeli da ide u smeru Koenovih. Svi pomenuti umetnici imaju taj neki svoj stil i ko je gledao njihove filmove, gledace ih i dalje, ali nekome se mozda i ne svidja to sto rade i iskreno, neko ko bi da odgleda dramu, triler, western...ne moze da udje u taj svet ''cudaka''. U prevodu, ko ne voli malo ''uvrnute'' filmove, neka igra na sigurno ). Ponovicu, kako film odmice, opada i kvalitet.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Prosinac/Dec.2018 u 16:16
I da, zaboravio sam, Gus Van Sant iLars von Trier su skloni nekakvim eksperimentima.
Na vrh
Mcdeki View Drop Down
member
member


Pridružen: 24.Listopad/Oct.2018
Status: Offline
Points: 1
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mcdeki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2018 u 01:36
Boring
Na vrh
Mladence84 View Drop Down
member
member


Pridružen: 13.Listopad/Oct.2018
Status: Offline
Points: 0
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mladence84 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2018 u 01:37
0/10
Na vrh
win32 View Drop Down
Active member
Active member


Pridružen: 08.Kolovoz/Aug.2015
Status: Offline
Points: 40
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj win32 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 11:41
Po meni odlican! Ukusi se razlikuju, ali nemojmo pretjerivati sa stavrima kao 0/10.
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Avatar
+glavni baja+ R.I.P. 16.12.88.-30.09.19.

Pridružen: 16.Prosinac/Dec.2013
Status: Offline
Points: 2623
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 14:55
Meni se svidio na pocetku,poslije nije nesto narocito. Ne sjecam se jesam li odgledao do kraja ali sigurno nije zasluzio toliko nisku ocijenu.
Nije siromah onaj koji ima vec onaj koji nema !!!
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2019 u 16:49
Meni je ovo skoro pa remekdjelo.
Kakva 'ebena nula? Nije ovo ni Doni Darko ni Transformers.

Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader
Avatar

Pridružen: 06.Prosinac/Dec.2008
Lokacija: River Styx
Status: Offline
Points: 459
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2019 u 12:10
Moglo je to puno bolje,priče dosadne i naporne.
Od mene 5/10.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 20:31
Meni pa mLogo lep filmić, još ja zapravo ne ljubim omnibuse. Nisam ni znao da postoji ovaj. Mrsko mi je pisati, dosta je i ovo.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:37
Vi'š ja ne znam zašto nisam napisao ništa.

Ljubim omnibue kad su odrađeni kako treba, a ovaj jest.
Bio mi je svjetska pshihonaliza mračnih ljudskih strana kroz western.
Crna komedija koja nije namjeravala to biti, klasična "podvala" braće Coen.
Bombon.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:41
Nisam ga tako doživeo, meni je film prelepa oda divljem zapadu, prohujalom vremenu (i prostoru?) u svoj tragici i nadi, apsurdu, prljavštini. Tako se vole svoji mitovi i prošlost. 
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Online
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:45
 Ja sam pominjao njega u nekoj drugoj temi i pisao o njemu, ko zna kojoj,  ono kad pocne divergiranje. Da zanimljiv je i dobar film, u svakom slucaju mislim da ga ne treba preskociti, tj. treba ga pogledati.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:49
Ako si (pisao), ne čitam odveć postova, ta vi'š da se pogubim mesecima i onda kada se pojavim ne znam di ću pre LOL

To samo govori koliko su dobri (i važni) Koeni, ostave toliko slojeva, tragova, dešavanja da do svakog može dopreti na koji god već način. Napolitankica. 
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Online
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:49
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Nisam ga tako doživeo, meni je film prelepa oda divljem zapadu, prohujalom vremenu (i prostoru?) u svoj tragici i nadi, apsurdu, prljavštini. Tako se vole svoji mitovi i prošlost. 

Pa u sustini, to cesto rade, ne samo u ovom filmu, a ostale ... ima lepo u jednoj seriji to pokazno, bas ugledan primer toga, ali da ne pominjem i  sirim temu.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 22:57
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Nisam ga tako doživeo, meni je film prelepa oda divljem zapadu, prohujalom vremenu (i prostoru?) u svoj tragici i nadi, apsurdu, prljavštini. Tako se vole svoji mitovi i prošlost. 

Ma kakvom divljem zapadu, još to ti pišeš.
Dok donosiš lovu, super, kad ne donosiš, ima kokoš koja će te zamijeniti i koja danas prodaje knjige umjesto tebe.
Bezbroj je metafora u filmu, svaka bolja od bolje i o svakoj se dade raspraviti iz više kutova (u društvi, ne ovdje!).

Ništa tu nije prohujalo (s vihorom).
Vrijeme nije isto, ali mentalni sklopovi jesu.
Šta sam napisao, bombon? A ti? Napolitankica?
Ama masterpis.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2022 u 23:03
Pa to se valjda podrazumeva zaboga, ta nisu ljudi tada i ovi sada neke tobože druge vrste, drugačije prirode, no mislim da je vrlo namerno baš u tom periodu, sve je samo ogoljenije, upadljivije bilo. 

A možeš se uhvatiti za koji god primer. Meni se dopalo pre ono sa ostarelim kopačem zlata, koji pogledom prati gospođa sovu, da vidi gde joj je gnezdo, pa se potom pentra, krade joj sva četiri jajeta, no utom primeti da ga ova gleda sa susednog drveta, te opsuje, i krene da joj vraća sva jaja (jbg, samohrana majka, samo joj je ovaj falio) no u poslednjem momentu se ipak predomisli i zadrži jedno jaje "do koliko uopšte znaju brojati ptice?" LOL Mada, nebitno, ima x likova iz kojih baš izbija ljudskost. Nije sve farsa i kritika prirode. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.