Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Get Out (28.04.2017.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Get Out (28.04.2017.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Avatar
precednik Titlovačke republike

Pridružen: 03.Travanj/Apr.2013
Lokacija: Winterfell
Status: Online
Points: 11391
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Get Out (28.04.2017.)
    Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2017 u 13:47
Dobar film, misterija više no horror. No uglavnom ispalti se pogledati jer odskače od mainstrema, po zanimljivosti. Ideja je sasma Ok i dobro je provedena. Rupe koje spominješ nisu bile bitne za ideju filma, zato su i ostavljene, bez peglanja, jer je naglasak na nečemu drugom, ne na tehnici provedbe ideje....Ponavljam svakako gledati.
Na vrh
grobarko View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 11.Svibanj/May.2014
Lokacija: Kragujevac
Status: Offline
Points: 10
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj grobarko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2017 u 01:39
Od srca ga preporučujem. Nije horor, mešavina je trilera i misterije, sa jako dobrom glumom, radnjom, zapletom... 7,5/10
Na vrh
Isolation View Drop Down
member
member


Pridružen: 31.Sijecanj/Jan.2010
Lokacija: Subotica
Status: Offline
Points: 7
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Isolation Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2017 u 17:33
Ovo je s,obzirom na dosadasnju ponudu horor trilera u 2017-oj godini dobar film.Ne ocekujte previse,ali vredi pogledati.
Na vrh
Max_Rockatansky View Drop Down
member
member


Pridružen: 14.Rujan/Sep.2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Max_Rockatansky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2017 u 20:59
Slažem se sa ostalim komentarima da je više triler nego horor jer u hororu ti treba bar koji puta srce preskočit, a ovaj nije uspio ni dlake naježit. Svakako je za pogledati, ali ne treba previše očekivati. Moja ocjena je debela 6-ica ili nategnuta 7-ica
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member
Avatar

Pridružen: 05.Rujan/Sep.2011
Status: Offline
Points: 64
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2017 u 16:43
U moru loših filmova kojih sam pogledao u 2017, ovaj film je odličan! Moja ocjena je 8/10
Na vrh
DJIKI View Drop Down
Active member
Active member
Avatar

Pridružen: 25.Studeni/Nov.2011
Status: Offline
Points: 56
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DJIKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 17:17
Ја ипак, изгледа, очекујем превише, или сам била сувише уморна кад сам гледала овај филм, или можда није мој жанр (не волим баш много хорор ал` ово мени на хорор и не личи, више на пародију), или, или.....
У сваком случају, није ми се допао, хоћу рећи, није ми био занимљив. "Од муке" се насмејах пар пута, за трилер-мистерију ми је све много млако и наивно, и тако: за мене сат и кусур баченог времена, али опет, ја сам неко ко мнооооого воли (ДОБРЕ) филмове (читај: филмове који се памте или које пожелиш, из било ког разлога, да погледаш опет), у супротном, није вредан гледања, а ово је за мене један такав примерак.
P.S. Ја сам, иначе, избирљив филмофил, а у последње време ми се ретко шта и допало што сам одгледала, али добро, тако је то у хиперпродукцији, идемо даље, има за сваког да се нађе, само треба тражити.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Pridružen: 09.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 1908
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 17:25
Ako je tako ti ćeš malo toga gledati jer ovaj film je u vrhu prošlogodišnje produkcije.
Ima on svojih slabih mjesta (kraj) no dobar je i vrijedan gledanja.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:19
  Get Out je film koji je pojam rasizam podigao na viši nivo. Mogao sam da razumem neke stereotipe u filmu dok je sa slengom to teži slučaj. Film je solidan  jer sve pršti od simbola i asocijacija koje samo slepac ne bi video.

  Da ne davim mnogo, belci su crnoj braći uzimali ili telo ili dušu. U ovom slučaju zahvaljujući liberalnom bračnom paru (psihijatar i neurohirurg) uspeli su da dobiju proizvod najbolje opisan kao dva u jedan. 

  Da ne dužim, šteta je što tema rasizma nije pridubljena i što je ovo ipak film namenjen pretežno crncima. Oni mogu najbolje da razumeju ironiju i sinonime koji se koriste u pojedinim scenama filma. Jelen na primer označava crnca, "budući" tast je radostan što je jedan jelen manje na svetu a toliko je liberalan da bi opet glasao za Obamu da može itd.

  Sve u svemu, za ovu skupoću sasvim solidan film.


Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Pridružen: 09.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 1908
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:22
Odličan bi bio, samo da nisu zasrali s onom operacijom na kraju, tu mi pada u komediju i sprdnju, što on realno nije.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:28
  Reditelj i glavni glumac je stendap komičar. Ne pratim to, tako sam čuo.

  Šteta, ideja mu je vrhunska.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Pridružen: 09.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 1908
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:30
Ne znam ništa o tom, ali ima puno tih fora za koje trebaš biti crnac da bi skužio.
Gledala dvaput zaredom i opet mi puno toga promaklo...
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:53
  Ima sijaset sitnih detalja koji daju širu sliku a ima i šablona. Cura ganja dečka u maltene lovačkom odelu, ono čudno ponašanje crnaca na imanju itd.

  Čova je uspeo da za male pare snimi solidan film.

  Nisam uzalud izgubio vreme. Možda ga kasnije repriziram.





 
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Pridružen: 09.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 1908
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 22:55
Ima i gluposti.
Cijela igra s curom i ključevima je nepotrebna jer ona zna da je on otkrio fotke, takvih sitnica ima još.
No crnci ispranog mozga s onim automatskim rečenicama su predobri, rekla sam da je vrijedan drugog, pa i trećeg gledanja...
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Administrator
Administrator
Avatar
Sujo Veličanstveni

Pridružen: 21.Sijecanj/Jan.2013
Lokacija: Ekonomski Tigar
Status: Offline
Points: 57033
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:16
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

  Reditelj i glavni glumac je stendap komičar. Ne pratim to, tako sam čuo.

  Šteta, ideja mu je vrhunska.
Glavni glumac je "običan" glumac. LOL Reditelj i scenarista je komičar. I to sasvim solidan. Radio je i stendap, ali je daleko poznatiji po televizijskim skeč komedijama. Počeo na Mad TV, slavu stekao kao deo sjajnog komičarskog tandema Key & Peele. Nisam baš očekivao od njega da snimi ovakav tip filma, mada je problematika crnaca potpuno očekivana, pošto mu se dobar deo humora zasniva na tome. Ovde je samo pristupio tome ozbiljnije i na drugačiji način.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:23
  Zahvaljujem Hogaru na informacijama, nisam znao šta čova radi.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Administrator
Administrator
Avatar
Sujo Veličanstveni

Pridružen: 21.Sijecanj/Jan.2013
Lokacija: Ekonomski Tigar
Status: Offline
Points: 57033
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:31
postovanje

Malo skretanje s teme, čisto kao ilustracija čime se dosad bavio navodno tek treći čovek koji je istovremeno nominovan za Oskara kao reditelj, scenarista i producent. Taj prelaz je meni jedno od najprijatnijih iznenađenja poslednjih godina iako mislim da je film malkice izvikan. Svideo mi se i dobar je film, ali mi nije baš toliko fantastičan koliko je hvaljen.



P.S.
On je ovaj s crvenim kačketom. LOL

P.P.S.

Biiiiiiiiitch. LOL




Ažurirao Hogar Strašni - 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:39
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
DJIKI View Drop Down
Active member
Active member
Avatar

Pridružen: 25.Studeni/Nov.2011
Status: Offline
Points: 56
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj DJIKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2018 u 23:33
Па црнци су, ван сваке сумње, свет за себе у "обећаној" Америци, тако да се апсолутно слажем с Вашим коментаром у вези ироније, синонима и "слепила" за исте обичних бледоликих, у које и сама спадам.
Мој коментар и јесте усмерен на то да ја овај филм уопште нисам доживела онако како је представљен, а нисам ни заинтересована нешто да сад прорађујем речник црначких антирасистичких симбола и асоцијација. Мени је једино на крају било драго што их је све лепо побио и полусмешно-полутужно што је то представљено на тако блесав начин, питала сам се шта ли нагна човека да сними тако уврнут филм, јер расизам се сигурно неће искоренити иронијом. Мада, сад кад размислим, могла бих га доживети и као један очајан, бизаран вапај: "Белци, скините нам се с врата!"
Вама свака част на познавању материје, представу нисам имала да јелен означава црнца, уз Ваш "превод" би овом филму сигурно дала прелазну оцену тј. погледала га и анализирала натенане, а до тада, избегавам хороре.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2018 u 19:31
  Pil nije uradio ništa novo, samo je vešto i dobro prepakovao staro. Mislim na Invasion of the Body Snatchers (1956) Dona Zigela koji je bat za mene bio i ostao dobar i bespkompromisan reditelj. Dovoljno mi je što je otac Prljavog Harija koji je bio jedan od junaka mog detinjstva i tatko svim viđilante likovima posle njega. Pomenuti film je kasnije imao dostojan rimejk i još nekoliko sličnih derivata i to je neka druha priča.

  Pil je znao gde boli i tamo je udarao onoliko koliko treba. To šti je zbrzao je i uprskao malo na kraju kao svaki početnik ne utiče mnogo na kvalitet. Dobre su mu neke dosetke koje bar navode na razmišljanje ako se ne razumeju na prvu loptu.

  Glasao bi za Obamu da mogu je jedna od njih. Obama koji je tad bio na kraju drugog mandata samo po fasadi liči na crnog brata.

  Dobra je i scena kad  posle Deda mi je izgubio od Džesi Ovensa na nesuđenog donatora iz mraka naleti crnac koji trči (vežba) po dvorištu. Ne treba mnogo pameti da se zaključi ko je to.

  Horori su ranije pored zabave nudili i dobar socijalni komentar i Pil je i to ispoštovao.


Na vrh
chiba View Drop Down
Active member
Active member


Pridružen: 24.Prosinac/Dec.2017
Status: Offline
Points: 145
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chiba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2018 u 08:56
Može da prođe. Zanimljivi su filmovi koji su poslužili kao uzor.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.