Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Collector (1965)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Collector (1965)

The Collector

The Collector (1965)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1965

Žanr:

drama, triler

Trajanje:

119 min

Režija:

William Wyler

Scenarij:

John Fowles
, John Kohn
, Stanley Mann
, Terry Southern


Glavne uloge:


Terence Stamp
  >  Freddie Clegg
Samantha Eggar
  >  Miranda Grey
Maurice Dallimore
  >  The Neighbor
Kenneth More
  >  (scenes deleted)
Mona Washbourne
  >  Aunt Annie

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
KarolinaV View Drop Down
Uploader
Uploader
Avatar

Pridružen: 14.Veljaca/Feb.2014
Status: Offline
Points: 339
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj KarolinaV Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Collector (1965)
    Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2015 u 03:08
The Collector (1965)




Žanr: Drama, Romantika, Triler
Trajanje: 119 min
Država: Velika Britanija, Sjedinjene Američke Države
Jezik: Engleski

Režija: William Wyler
Scenarij: John Fowles (roman), John Kohn (scenarij), Stanley Mann (scenarij), Terry Southern (scenarij) (nepotpisan)


Uloge:

Terence Stamp ... Freddie Clegg
Samantha Eggar ... Miranda Grey
Mona Washbourne ... Tetka Annie
Maurice Dallimore ... Susjed





Adaptacija istoimenog romana Johna Fowlesa. Freddie Clegg (Terence Stamp) je mladi i skromni službenik gradske uprave koji otima lijepu studenticu (Samantha Eggar) te je drži zarobljenu u podrumu svoje kuće. Radnja prikazuje njene neuspješne pokušaje bijega, ali i kako odnos s njenim tamničarom dobiva neočekivane oblike.

Stamp je u svojoj autobiografiji tvrdio da je Wyler i njega i Eggar odabrao za glavne uloge znajući da su oboje zajedno studirali na glumačkoj školi Webber Douglas, odnosno da je tada Eggar odbila Stampove ljubavne ponude; Wylerov je plan bio stvoriti što više napetosti i neprijateljstva na setu, a što bi se odrazilo i na likove koje su tumačili. Stampove navode je potvrdila i sama Eggar, tvrdeći da je snimanje bilo "izuzetno neugodno iskustvo". Wyler je, pak, bio pod pritiskom producenata kojima se mračna i uznemirujuća završnica književnog predloška nije činila komercijalnom, te su htjeli da film završi konvencionalnim happy endom. Wyler im se uspio oduprijeti, te je "The Collector" bio jednako mračan kao i original.
Film je premijerno prikazan na filmskom festivalu u Cannesu gdje je doživio trijumf, odnosno gdje su Stamp i Eggar dobili nagrade za najboljeg glumca i glumicu. Eggar je nešto kasnije nagrađena i Zlatnim globusom za najbolju glumicu u dramskom filmu. Film je imao i 3 nominacije za Oscara (glavna ženska uloga, režija i adaptirani scenarij).





Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 10.Lipanj/Jun.2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1845
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Lipanj/Jun.2018 u 19:59

   Odlican film.

 Terens Stamp igra maestralno.

 Ocena 8/10
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.