Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Spam, spam i samo spam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - IgNobel za nepotrebne izume i otkrića
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

IgNobel za nepotrebne izume i otkrića

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2008
Lokacija: Krusevac
Status: Offline
Points: 6630
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: IgNobel za nepotrebne izume i otkrića
    Objavljeno: 03.Listopad/Oct.2009 u 21:40

                           

                             

http://improbable.com/ig/


Par britanskih naučnika koji je otkrio da krave daju više mleka ako im vlasnici daju lična imena, našao se među ovogodišnjim dobitnicima specifičnih Nobelovih nagrada.



Reč je godišnjim priznanjima za naučna istraživanja koja rezultiraju najčešće nepotrebnim ali ponekad i korisnim otkrićima, a koja su dodeljena na Harvard univerzitetu.

Ovo priznanje otišlo je i u ruke vladi Zimbabvea koja je emitovala novčanice u rasponu od jednog centa do 100 triliona u lokalnoj valuti kao i meksičkim naučnicima koji su proizveli dijamante od tekile.

Aerikanac Donald Anger nagrađen je za dugogodišnji eksperiment u kome je tokom 60 godina "lomio" prste samo na levoj ruci da bi dokazao da ta navika ne dovodi do artritisa.

Nagrađeni su i naučnici koji su utvrdili da su prazne pivske flaše bolje za kafanske tuče od punih, a kao omaž svetskoj finansijskoj krizi, priznanje su dobili i rukovodioci četiri islandske banke koji su doprineli ekonomskom kolapsu te ostrvske zemlje.

Devetnaesta po redu dodela nagrada organizovana je pod pokroviteljstvom humorističkog časopisa Anali neverovatnih istraživanja, a priznanja su uručivali dobitnici pravih Nobelovih nagrada.

Jedna od nagrada pripala je naučnici koje je izumela grudnjak koji može da se pretvori u par gas maski - jednu za vlasnicu a drugu za drugaricu.

Među dobitnicima su i irski policajci nagrađeni za to što su čak 50 puta gonili "opasnog drumskog gusara", Poljaka Vozačka Dozvola dok jedan od policajaca nije odlučio da nauči poljski i poučio kolege da Pravo Jezdi nije lično ime već znači "vozačka dozvola".

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.