| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
O Agente Secreto AKA The Secret Agent (2025) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: O Agente Secreto AKA The Secret Agent (2025)Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2026 u 12:32 |
|
Gledao netko, itko?
Utisci?
Helou, iz enidabi hir?
|
|
![]() |
|
krog-damir
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2021 Status: Offline Points: 0 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2026 u 13:36 |
|
Pa to je Escobar :-) ... jedan od boljih glumaca tak da mora bit OK
|
|
![]() |
|
TotenhemovFanatik
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023 Status: Offline Points: 143 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 04:40 |
|
Gledao sam deset minuta, pa zakunjao, pauzirao film i odkunjao. Probudio se i nastavio da gledam, opet zakunjao, pauzirao da bih što budniji i što skoncentrisaniji odgledao ovu sranjčurinu. I evo, potpuno budan i skoncentrisan sa velikim užitkom pišem da je ovo sranje od filma, da nema kvalitet, da je loš, da vrijeđa inteligenciju, da je među tri najgora filma u 2025. godini.
A pazite sad, danas je ovo nominovano za oskara. Pazite sad i ovo, nominovano za oskara za najbolji međunarodni i najbolji film generalno. Premda tek treba da izađe ili barem bi trebalo da izađe tema o nominacijama za ovogodišnju dodjelu, na kojoj ćemo sočno pljuvati mnoge naslove, ali ovaj ću da ispljujem ovako zasebno. Zapravo ne pljujem ga, samo iznosim činjenice. I tako stanem pa razmišljam, jesam li ja glup ili je prevod loš, pa ne razumijem najbolje šta gledam. I sad čitam Iginu recenziju, pa se nadam, shvatiću šta sam gledao, šta je poenta ovoga i opet ništa ne razumijem. Evo Iga je nakon gledanja filma morao da gugla ne bi li shvatio razlog postojanja ovog smeća i ako je Iga glup, onda sam i ja.
Bilo kako bilo, hvalio ja ili kudio neko filmsko ostvarenje, uvijek sam brutalno iskren. Za mene, ovo je užas od filma, a poseban bijes mi izaziva činjenica da se na toj dodjeli neće naći remekčina "I Swear". Ne shvatam kako su moguće ovakve stvari, ali vrlo je jasno da je filmska korupcija baaaaš uzela maha. Kako u svijetu kritike, tako i u svijetu filmskih festivala. Ažurirao TotenhemovFanatik - 23.Sijecanj/Jan.2026 u 23:27 |
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10576 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 09:25 |
|
Pa meni je ovo ok film. Možda da je sam kraj malo bolje urađen, i da kraće traje. Ovo je teško bez nagoveštaja, najbolje da se ne gleda kasno noću i ako može da se ne prekida. Ovo je prvenstveno drama obavijena drugim žanrovima, više da se održe sećanja na te godine u Brazilu , represija, progon... kultura i još po nešto. Opet se i kasnije dešavalo, i danas se dešava u drugim državama . Spora je radnja, vizuelno mi se sviđa, taj retro fazon, boje, gluma mi je dobra, muzika isto. A i sam naslov je ironičan i svideo mi se, a ovako nimalo prijatno. Da ovde nema oko vojske, nekog vrha, ovde ima oko pohlepe i moći jedne porodice i posla, i policije u gradu Resife gde se glavni junak sklanja, dakle šta im je dopušteno, i kako se ponašaju, kao i oko progonjenih i mreže ... I sam početak na benziskoj pumpi dosta govori. Dalje mi je zanimljivo i oko bioskopa, ali i oko arhiva ( istorija, to me je malo podstaklo na razmišljanje uopšteno) Pre toga simbolika mačke, pa noga ( zaobilaženje u novinama...) , ajkula, meni nije sporna scena sa Jevrejom pokazuje načine ponašanja šefa policije i njegovo razmišljanje i zloupotrebu moći, a režiser i scenarista je sigurno čuo neku priču u detinjstvu, možda kasnije, verovatno nešto slično i za druge likove. Ostaju stvari koje su nedorečene, pa u suštini i jesu. |
|
![]() |
|
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 10:52 |
|
TotenhemovFanatiče, slatko si me nasmejao!
|
|
![]() |
|
vitez
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 04.Rujan/Sep.2006 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Points: 88 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 11:56 |
|
Mislio sam da je IgaBiva previše kritičan(-na), kao što zna biti. Međutim potpuno se slažem sa recenzijom. Ja sam slično kao i TotenhemovFanatik krenuo da gledam i početak je bio obećavajući... Negde do sat i po. Onda sam nešto zadremao, pa rekoh nastaviću sutra. Ali kad je ona noga počela da skače i udara prostitutke po parku, odustao sam. Nije više bilo smisla trošiti vreme na taj film. Jednom rečju smeće.
|
|
|
Nevidjene gluposti su najupadljivije!
|
|
![]() |
|
mile-milic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 05.Lipanj/Jun.2017 Status: Offline Points: 42 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 12:58 |
|
Slažem se sa svime (osim nadrealizma u Amarkordu :) ).Verovatno su u pitanju prevelika očekivanja zbog celog hajpa oko fima. Po meni je Panahijev film za klasu bolji.
|
|
![]() |
|
beogradski
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 175 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2026 u 14:22 |
|
Opet cu biti kratak. Prevod za ovaj film je izasao i stavio sam ga na spisak tj. listu za gledanje. E sad kad ce to da bude....
|
|
![]() |
|
topmaher
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 04.Veljaca/Feb.2015 Status: Offline Points: 8 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2026 u 01:08 |
|
Solidan film, od koga smo svi mnogo više očekivali zbog ogromnog broja nagrada sa svih strana. No, ako je on te iste zaistinski zaslužio onda na recentnu konkurenciji naprosto ne treba trošiti previše reči i još više vremena. Ipak, kada se osvrnemo na poprilično dobronamernu kritiku Dennisa Schwartza, jednog od retkih dubokomislećih zapadnih kritičara koji ne podleže "sindromu stada" , vidimo da ga je ocenio sa GRADE: B! U svakom slučaju slažem se sa opaskom IgaBiva da je rediteljev film "Bacurau" iz 2019. godine, mnogo svežije, zahtevnije i umetnički razrađenije ostvarenje.
|
|
![]() |
|
vuk-spasic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2021 Status: Offline Points: 1 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2026 u 12:16 |
|
Ja ne znam šta si ti gledao, ali iz ove tvoje priče mi se čini da nismo gledali isti film. Armando jeste profesor na fakultetu, samo se taj institut bavi različitim disciplinama. Prikaz Brazila iz tog doba je sveobuhvatan i uverljiv. Film sporo sagoreva, ali kad se ubrza postaje izuzetno napet i zanimljiv. Na kraju, činjenica da je Fernando (sin) doktor transfuziolog, kao protiv teža rasipanju krvi generacije njegovog oca, ima prilično jaku simboliku. Možda nije loše da pogledaš film još jednom, malo pažljivije?
|
|
![]() |
|
jocoiva
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 27.Sijecanj/Jan.2015 Lokacija: Celje Status: Offline Points: 99 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2026 u 13:23 |
|
slabo,slabo
|
|
![]() |
|
DarkoBGD
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 13.Listopad/Oct.2024 Status: Offline Points: 69 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2026 u 10:40 |
|
Veoma razočaran, veoma loša kompozicija celog filma! Ima nekoliko scena koje su sasvim višak, nepotrebne i upitne! Ubacili su čak i LGBT scene opšteg i javnog sex opštenja u brazilskom parku, kao da smo svi mi toliko naivni, a kao Brazil je bilo kada bio takva država javnog antikatoličkog ponašanja? Šteta za odličnog glumca kakav je 49-godišnji Wagner Moura (ovde i kao ko-producent)! Posle one odlične serije Narcos, pa i još nekih njegovih OK filmova, po meni, ova uloga je veliki korak unatrag! Nikako ovakav film ne zaslužuje ni nominacije, a ne ni nagrade. Ukusi nisu nikad za raspravu, ali mišljenja svakako jesu. Ovakvim galimatijasom svetla, zvuka, loših boja i nepotrebnosti mnogih scena, ovaj visoko reklamiran film po meni nije niti za 6/10‼ Ako mu IMDB trenutno daje 7,7/10 to je problem nekih i nekakvih osoba koje nemaju pojma šta znači pravi, posvećen, snažan film, onaj koji nam prikazuje stvarnost bilo kakva da jeste, a ne da se o takvu stvarnost saplićete, padate, pazeći da vas okeanske pirane ne pojedu...! Film nije niti ozbiljan, niti komedija, niti crtani, ne dokumentarni, a niti ne ni snažno igrani... Ako neko nema pojma o filmu i filmskoj umetnosti, ja imam! Onda - tačka, uz zaključak da ne treba gubiti vreme na ovakva "nagrađena i visoko reklamirana" dela‼ Film je out! Tačka ◘
|
|
|
Problem je nastao, nije bilo ni hleba ni kolača?
|
|
![]() |
|
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2026 u 12:13 |
|
@DarkoBGD
Bravo! |
|
![]() |
|
majstorzatepih2
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 13.Sijecanj/Jan.2026 Status: Offline Points: 1 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 28.Sijecanj/Jan.2026 u 21:54 |
|
Slazem se svime napisanim tekstom,sve je tacno i nazalost pomalo tuzno.
|
|
![]() |
|
sani lotus
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 18.Ožujak/Mar.2025 Status: Offline Points: 8 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2026 u 10:31 |
|
Ja se ne slažem, jer se u recenziji pogrešno navodi kako glavni junak uopće nije profesor na fakultetu. Armando je itekako prestižni profesor na fakultetu i voditelj istraživačkog odjela koji se bavi vrlo različitim disciplinama i istraživačkim radom.
|
|
![]() |
|
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2026 u 11:29 |
|
Prepravite aka ispravite recenziju, plizzzzzz..... ![]() Ažurirao Mizi - 01.Veljaca/Feb.2026 u 18:22 |
|
![]() |
|
Rnapl
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 06.Veljaca/Feb.2026 Status: Offline Points: 1 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 06.Veljaca/Feb.2026 u 17:55 |
|
Pa, nema rasprave o ukusu, to je činjenica. Ali mislim da je bilo nekih poteškoća u tumačenju određenih tačaka filma:
- Protagonista je univerzitetski profesor, šef odeljenja za istraživanje i razvoj.
- Namera filma je bila upravo da se fokusira na svakodnevni život tokom diktature. Obično se delovanje vojske i represija intenzivno istražuju, ali ovaj film istražuje političku akciju (iskorišćavanje tehnološkog napretka za korupciju). To je i dalje film o diktatorskom periodu, ali van konvencionalnog pristupa na koji smo navikli.
- Delimično se slažem oko učešća velikog Udo Kira, ali sam njegovo pojavljivanje video kao nešto što ne služi baš da pomeri radnju napred, već da da dubinu lokaciji, povezujući grad sa svetom i produbljujući lik policajca, koji zloupotrebljava svoju moć (film veoma dobro postavlja scenu).
- Brz i „brutalan“ kraj - Reditelj Kleber je dao intervju rekavši da ne može da prati tradicionalni kraj; to nije ono što je želeo da prenese. Lično, brzi i iznenadni kraj vidim kao dobar prikaz tišine koju je stvorio diktatorski period u Brazilu. To je film o sećanju, ili bolje rečeno, zaboravljanju, i osećaju praznine koji je ostavio nad žrtvama.
- Takođe sam video neke ljude u komentarima kako govore o incidentu sa nogom. Ovo je takođe jedna od jakih atmosferskih karakteristika filma. Imajte na umu da priča o nozi nije bila namenjena da predstavi „pravi“ Brazil, već kako su stvari bile u to vreme. Legenda o nozi je objavljena u novinama tokom tog perioda, a njene priče su zaobišle cenzuru koju je nametnula diktatura, obrađujući teme o kojima se inače ne bi raspravljalo.
|
|
![]() |
|
klass
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 15.Srpanj/Jul.2018 Status: Offline Points: 465 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2026 u 21:34 |
|
Odlican film. Spor, veoma polako, ali uspesno, uvlaci u pricu i upste nije dosadan. Rezija, scenografija... klasicne sedamdesete. Cestitke kako su snimili. Atmosfera takodje savrsena, ali zbog duzine filma strpljenje je na testu. I samo zbog toga - duzine... Ocena 7.
|
|
![]() |
|
marcobobby
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 17.Kolovoz/Aug.2010 Lokacija: Srbija Status: Offline Points: 150 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2026 u 09:13 |
|
Politički triler sa nelinearnim narativom u trajanju od 160 minuta. Iziskuje strpljenje, posebno što ima tu i tamo ''prazni hod'' (središnji deo pogotovo). Korupcija u totalitarnom režimu nije ništa novo, samo što sjajni reditelj Filho ume da predstavi priču sa autentičnim brazilskim šmekom. Dakle imamo karnevale, gužve, na ulicama masa ljudi, sve ovekovečeno prikladnom fotografijom (jarke, živahne boje, uz pojedine krupne kadrove). Nasuprot toj urbanoj ''idili'', iz senke vladaju mračne sile preko državnih aparata moći: policija i vojska (uniformisana lica iznad običnih civila). Wagner Moura uspeva da portretiše lik jednog progonjenog poštenog čoveka, intelektualca, oca odvojenog od sina, kao i udovca (supruga preminula pod nerazjašnjenim okolnostima, te nam ostaje samo da naslutimo šta se zapravo desilo). Gomila sporednih likova prikazana je s pravom merom, prilično realistično i utisak je da svako zaslužuje da bude deo priče, pa makar se pojavio samo jednom u kadru. Impresivna je Tania Maria kao energična starica Dona Sebastiana, jer naprosto krade pažnju u scenama gde se pojavljuje. Lično smatram da je vredan gledanja, a mnoštvo osvojenih nagrada na filmskim festivalima potvrđuje da ga i kritika gotivi, Ostaje da vidimo kako će proći kod Američke akademije filmske umetnosti, jer ima nekoliko nominacija za prestižni ''kipić''.
|
|
![]() |
|
alterego
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 11.Kolovoz/Aug.2012 Status: Offline Points: 259 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 01.Ožujak/Mar.2026 u 09:56 |
|
Vrlo dobar 7/10
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |