Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pigen med nålen AKA The Girl with the Needle (2024)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Pigen med nålen AKA The Girl with the Needle (2024)

Pigen med nålen

Pigen med nålen (2024)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2024

Žanr:

drama, povijesni, kriminalistički

Trajanje:

123 min

Režija:

Magnus von Horn

Scenarij:

Line Langebek Knudsen
, Magnus von Horn


Glavne uloge:


Trine Dyrholm
  >  Dagmar
Benedikte Hansen
  >  Jørgens mother
Søren Sætter-Lassen
  >  Ring Master
Thomas Kirk
  >  Foreman
Liv Vilde Christensen
  >  Girl with baby
Agnieszka Przyborowska-Mitrosz
  >  The bearded lady
Dan Jakobsen
  >  Dwarf
Ava Knox Martin
  >  Erena
Tommy Wurtz Petersen
  >  Young Maid
Anna Tulestedt
  >  Old landlady
Peter Secher Schmidt
  >  Prosecutor
Per Thiim Thim
  >  Landlord Olaf Jensen
Vic Carmen Sonne
  >  Karoline
Joachim Fjelstrup
  >  Jørgen
Tessa Hoder
  >  Frida
Ari Alexander
  >  Svendsen
Besir Zeciri
  >  Peter
Monika Kepka
  >  Young Bath House Assistant
Lizzielou Corfixen
  >  Frida's sister

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pigen med nålen AKA The Girl with the Needle (2024)
    Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2025 u 16:29
Hvala za prevod!
Na vrh
peromare View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 26.Listopad/Oct.2005
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Points: 21
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj peromare Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2025 u 21:26
Хвала друже "Kerestur"!
Na vrh
Oldeuboi View Drop Down
member
member


Pridružen: 28.Listopad/Oct.2022
Status: Offline
Points: 8
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Oldeuboi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2025 u 12:17
Spoiler alert Ne pada mi sada na pamet neki film koji je ovakvu pažnju posvetio vojniku koji je pretrpeo teške povrede lica usled eksplozije, gelera ili hemijskih otrova za vreme Velikog rata, šlem je čuvao glavu, ali ne i lice. Dobili su naziv "Broken face", bili su izopšteni iz društva i preostao im je rad u cirkusu, što film verno oslikava. Da bi sakrili svoja lica koristili su specijalno izrađene maske, Deformisana lica ovih vojnika su imala značajan uticaj na horor žanr, A kombinacija sa ženom serijskim ubicom, verno prikazuje duh vremena. Karolina neka ti je Bog u pomoći :)
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2025 u 13:38
Evo recimo, ovakav film je kao ''art'' film, tj. umetnicki. Ali moje misljenje. Moje misljenje je da je ovo tesko glumatanje a da bi neki kao umetnik mi rekao ''ne razumes sta je hteo da kaze'' ili slicno. Epa ne bih se slozio. Nisam glup ali cemu i to glumatanje crno-beli film. I naravno, ovo necu da gledam )
Na vrh
Sorin View Drop Down
member
member


Pridružen: 14.Svibanj/May.2006
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 2
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sorin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 15:58
Film koji je jasno podeljen na 2 celine. Prva, koja gotovo u potpunosti odgovara stvarnim događanjima. Druga polovina je u potpunosti plod fikcije autora. Sigurno je mučnija, izazovnija, u današnje vreme verovatno i potentnija za gledaoce, ali je jednostavno izmišljena. Meni lično je u mnogo čemu kontradiktorna, pa i naivna. Naime, u stvarnosti, sve se završilo kada je Karolina dan posle predaje bebe došla da istu traži nazad. I kako je nije našla, prijavila je Dagmar policiji. Nakon toga, slučaj je bio brzo zaključen.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009
Lokacija: Ćoposlavija
Status: Offline
Points: 2410
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 16:26
Taj što je pisao scenarijo je stručnjak, i izglasali su da tako bude snimljeno, nema tu tebi šta da se svidi ili ne svidi.
Jesi gledao ceo film?
Jesi.
Zašto nisi gledao dok ti je bilo sve jasno i logično, nego si nastavijo pa si mu našao mane, šatro fikcija kuku lele....
Tako je kako je brate, prihvati svo smeće koje se servira, kao neki ovde moji drugovi što sve gledaju i gotive, tako i ti, progutaj pa će se navikneš polako.
U početku je svima teško.
Posle im se svidi kako sve više konzumiraju, i to je to.
Šta sad, pola filma je okej druga polovina nije, mislim od kada se filmovi snimaju iz delova, ma oduvek, još ako je po knigi snimljen film , a knjiga ima 29 nastavaka, jaooojjjjj. Pa kao dragi gledatelji prvih sat vremena je prvi deo, a drugih tri sata je drugi deo koji vam se možda neće svideti jer ne ide priča u smeru u kojem očekujete da se dešava fabula radnje scenarija, jer je možda fikcija ili možda stvarni događaj koji predstavlja tok svesti ploda mašte pisca koji gubi razum dok mu mozak curi kroz uši melankolije i primitivizma, korupcije.....
Na vrh
Sorin View Drop Down
member
member


Pridružen: 14.Svibanj/May.2006
Lokacija: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 2
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sorin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2025 u 23:17
F0...
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
Active member
Active member
Avatar

Pridružen: 19.Sijecanj/Jan.2020
Status: Offline
Points: 172
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2025 u 01:45
Izbjegavajte. Naporno, teška tema, težak tempo, teške misli, upakirano pa ne baš primamljivo. Ni ta težina teme nije dovoljna da privuče, zaintrigira, bar mene. Realno nisam znao šta će se dešavati, ali osobno gledano da sam znao izbjegao bi 1/1. Ako ništa pohvala dvama glavnim glumicama na igranju ovih ne baš za primjer osoba.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2025 u 10:04
Pa meni je ok film. Sviđa mi se i što je urađen u crno-beloj tehnici.  Prvi deo , hajde da tako kažem dobar, Oldeuboi , pa jeste ali viđali smo u nekim filmovima i serijama ( npr. u Boardwalk Empire) sa maskama i šta su radili. Npr. Hinterland Hinterland je dobar sa veteranima, e sad drugi deo mi je isto ok, pa žele da pokažu i daju uvid u neka dešavanja, Skandinavci to rade, pa imali smo filmove, dakle to ružno iz hnjihove istorije.
Na vrh
vinarija-arandelovic View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 30.Sijecanj/Jan.2021
Lokacija: Prokuplje
Status: Offline
Points: 6
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vinarija-arandelovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2025 u 18:59
100% podržavam. Sve ste u pravu. Pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.