| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Cheun (2009) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77217 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Tema: Cheun (2009)Objavljeno: 20.Travanj/Apr.2022 u 16:39 |
![]() Zvuči kao kakav proceduralni triler, no film je zapravo nešto drugo. Uz grozničavu trku za ubicom u sadašnjosti, pratimo i drugarstvo kao i jezive delove detinjstva naših protagonista u prošlosti. Pored povremene neozbiljnosti u pristupu temi, priča itekako ima "mesa" upravo u tom detinjstvu, prožetom drugarstvom, privrženošću i izdaji, siromaštvom, bolu, odvratnom zlostavljanju i eksploataciji onih koji tek uče da se brane, onda kada to mogu uopšte, što nas i vodi u sadašnjost i šokantno finale ove priče. Dopao mi se, ne toliko u svakom aspektu svoje realizacije, koliko u putanji mojih misli na koje me je ovaj film navodio, tema je suviše snažna da me ne bi povremeno udarao u stomak i izbijao mi vazduh a opet autor povremeno i luta u akcentovanju svoje priče. Voleo bih i više delova u (prelepoj btw) zelenoj provinciji Tajlanda, kao i još mračnih ulica velikog grada, ponegde je film začuđujuće nežan i topao, negde izrazito brutalan, stiže biti i blesav (momenat kada tip kome je gadniji kalibar prošao kroz vilicu te je ovaj mora nekako uvezati uz glavu ). Neujednačen ali meni ipak dobar. Ažurirao puppet_master - 20.Travanj/Apr.2022 u 16:56 |
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Travanj/Apr.2022 u 23:02 |
|
Ko zna dokad bi mi smrdio na disku da me puppet nije na nj podsjetio... U pitanju je krimi horor sa serijskim ubojicom. Od početka zapravo znamo tko je "whodunnit", samo čekamo da ga se nađe. Ali uletjet će tako lud trilerski obrat, mislim da dosad ovakvo što nisam vidio. Film sugerira osvetu cijelo vrijeme, da bi na kraju pokazao da je osveta umjetna i da je pravi razlog nešto drugo. Zapravo, osim toga neobičnog obrata, ne pamtim da je ovako brutalno i direktno prikazano zlostavljanje djeteta igdje. Koliko je god kamera sakrivala, toliko je i otkrivala da će se osjetljivom gledatelju okretati želudac. Bojim se još dopisivati jer ovome filmu mogući spoileri ne trebaju. Uostalom, ako je mene šokirao, red je da to uradi i vama. Ako se usudite pogledati, očekujte neočekivano, ali ne u stilu vica kojem ćete se smijati, nije smiješno tu ništa. Ne mogu ga preporučiti mlađima, bojim se da epilog neće shvatiti. Nimalo. Ali probajte, možda sam u krivu. Hvala puppet, odličan izbor za moj "bolesni" ukus! Nađi još!
![]() ![]() |
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |