Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Elvis (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Elvis (2022)

Elvis

Elvis (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Elvis

Godina:

2022

Žanr:

biografski, drama, glazba

Trajanje:

159 min

Režija:

Baz Luhrmann

Scenarij:

Jeremy Doner
, Baz Luhrmann
, Craig Pearce
, Sam Bromell

Glavne uloge:

Helen Thomson
  >  Gladys Presley
Alton Mason
  >  Little Richard
Yola
  >  Sister Rosetta Tharpe
Chaydon Jay
  >  Young Elvis
Shonka Dukureh
  >  Big Mama Thornton
Mark Leonard Winter
  >  Tom Hulett
Adam Dunn
  >  Bill Black

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
zoks77 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zoks77 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Elvis (2022)
    Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2022 u 11:28
Po meni koji slusam rock ceo svoj zivot, kada je umro imao sam 26 dana bebac. film je ODLICAN gluma, muzika, scenski nastupi skinuo je Elvisa svaka mu cast. Tom Hanks maestralan, kako je odglumio pukovnika za neverovati, ovaj film treba po meni svi da odgledaju ne bitno koji zarn muzike slusaju, vec da vide kako cele jedne generacije odrastale. Retko kada mi se desi da kada odgledam neki film da me je danama u glavi a ovaj ne mogu da ga izbacim iz glave od kada sam ga odgledao, SVE PREPORUKE ZA OVAJ FILM !!!!
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2022 u 13:15
Jedva čekam da ga odgledam, uprkos tome što sam gledao sve moguće sa temom Elvisa, igrano, dokumentarno, ovo je ipak Baz Luhrmann Heart
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Kolovoz/Aug.2022 u 12:12
Solidan, potreban je Elvisu bio Baz Lurman, sve te njegove boje, sjaj, blesavi ritam, histerija, sve to izgleda sjajno ovde. Meni je ipak problem to što je ovo ipak biografija. Za sve ove godine, gledao sam toliko toga već o Elvisu, od Carpenterove verzije pa nadalje, uz bezbrojne dokumentarce (dvocifren broj svakako), emisije, same snimke koncerata, prosto znam sve to napamet, uprkos Lurmanovom osveženju, zapravo nisam video išta što već nisam, toliko puta. Svejedno, vredi. 
Na vrh
lale22 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lale22 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2022 u 09:35
uzaludno potrošeno vrijeme na ovaj film toliko loše odrađen da čovjek mora imati predznanje elvisovog života da bi shvatio šta je reditelj htio reći sa silnim flash backovima
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2022 u 22:46
Meni kao ljubitelju Elvisa je ovaj film baš odličan. ODLIČNA gluma Austina Butlera, koji je besprijekorno utjelovio kralja rocka, teško da se vizualno, fizički, te vokalno moglo bolje utjeloviti Elvisa. Glazbene scene su uglavnom bile uz tok sa svaka svojom određenom pričom, koje su bile vrlo dobro napravljene. Vrlo zanimljivo prenijet život Elvisa na ekran, može se reć sadržajno te dobro umjetnički i glazbeno napravljeno.
Na vrh
balavurdija View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2022 u 16:48
Odvratan film. Batler je odvratan, Henks takođe, a muzika teško smeće.
Ne znam šta ljudi toliko veličanstveno vide u Elvisu, kad je glumio majmuna da bi zaradio i da bi drugi zaradili na njemu.
Kao da sam gledao Đanija familiju kako pije surutku iz smrdljive cipele da bi mu dali bakšiš od nekoliko hiljada evra.
Teško blejanje.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2022 u 17:52
Ne rade li tako šta svi, mislim to, majmunišu se da bi zaradili, dok ih neko usput eksploatiše najstrašnije.
Uslovno rečeno, naravno, ne zna svako da se majmuniše a eto meni lično ni to ne bi pomagalo, svakako bih i dalje bio bez prebijenog dinara i svejedno bi se već neko trudio da me eksploatiše. LOL

Neka toga, to je tek jedno viđenje, evo i moga (zvuči nasty). Meni je Elvis bio lep k'o lutka i bitnije imao je prelep glas, meni dobre pesme. Ne znam šta bih više. Za Đanija sam čuo, no ne znam ni jednu njegovu pesmu, Elvisa su slavili (gotovo) svi od Beatlesa, Zeppelina do Michael Jacksona i kojekoga između, zbilja su bezmalo svi oduvek imali samo reči hvale za njega, što talenat, što uticaj. 

E sad, to oko cirkusa oko i u njemu, zvanja kraljem, njegove fascinacije karateom, šljokicama, kič garderobom, svim kombinacijama up/down pilula i užasnim sendvičima (ono, red slanine, red banane, kikiriki puter između...božemesačuvaj), gomile pijavica koje je izdržavao kraj sebe, jbg, sve u rok službe, nisam tu da bih mu sudio, ja bih verovatno bio daleko gori u sličnim situacijama, otkud znam, no njegov talenat je, meni, uprkos svemu, zbilja vredan poštovanja. Film, rekoh, kako-tako, mada volim Lurmanov stil i onda kada me ne obori sa nogu. 
Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Kolovoz/Aug.2022 u 22:45
Dobro je mali odglumio Elvisa, muzika, kostimi, sve je odlično, ali Tom Henks je maestralan, koju god ulogu da odigra uživanje je gledati ga. Takav talenat se neće roditi još 100 godina.
Prava je šteta što ne snima više filmova.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2022 u 22:51
Originalno postovano od strane Goran87BG Goran87BG piše:

Dobro je mali odglumio Elvisa, muzika, kostimi, sve je odlično, ali Tom Henks je maestralan, koju god ulogu da odigra uživanje je gledati ga. Takav talenat se neće roditi još 100 godina.
Prava je šteta što ne snima više filmova.

Mali Batler kako šejkuje kukovima, bokovima, da se naježiš.
Glas Henksa tako senzitivan, tako privlačan, opčinjavajući.
A tek koliko novca se zaradilo, auuuuuu!!!
Suzu sam hteo da pustim kad je pisalo da pokojni Elvis kung fu zarađuje i dan danas najviše na svetu.
Na vrh
banatski-bata View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj banatski-bata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 40 minuta , u 02:59
Pa mislim da Amerikanci prilično znaju o Elvisu-to prilično shvatite vrlo uslovno (jer napominjem Amerikanci) i gledam sad dosta reakcija klinadije na YT kanalima....

Ali velik je Elvis, VELIK i film svakako vredi...
Slažem se da je Ostin odglumio fantastično-meni je Henks ovde problematičan, ne znam zašto, da li zbog maske, ali mislim da je trebalo da glumi neko drugi...

Ni sam nisam znalac kinematografije, pa ne znam koja su to dela reditelja kojeg pominjete...no, guglaću...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 19 minuta , u 03:20
Šta je zajedničko filmovima Toma i Elvis?
Nisu uspeli da nađu glumce koji bi ličili na likove koje tumače.
E, sad, što se emocija tiče, ima ih kod Tome, ali kod Batlera jok.
Samo zarada, pohlepa, droga, zaslepljenost i zatupljenost fanova, prevara, lažan život,...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.