Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dune u dva dela (10.03.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Dune u dva dela (10.03.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dune u dva dela (10.03.2018.)
    Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 08:22
Ovo me baš obradova. Valjda im neće zafaliti začina.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 21:46
Dina i ne može da se stisne u samo jedan film.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 21:59
realno ne može ni u dva, ni 3...LOLLOL  yebiga ako ćemo pratit cijelu priču do tog kako su nestali crvi s Dine, kako je Leto postao crv itd.. treba ohohhooo filmovaLOLLOL
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:02
Mislio sam samo na prvobitnu Dinu tj. prvu knjigu.
Za celu priču im treba više filmova nego Marvel što je snimio. LOL
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:04
 I to samo da pokriju orginalnu sagu od Franka Herberta, di su još one knjige koje pisao njegov sin i ostaliLOLLOLLOL
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:05

A šta su to zaboravili da stave da bi snimali rimejk?

Mislite da će prvi deo biti proširen i podeljen ili šta?LOL Pošto ionako traje oko 140 min.LOL

Baš me iznenadila vest. Dobro, ne vidim razlog, ali ja ionako slabije vidim.LOL   

Osman nađe dobre članke. Thumbs Up  Uvek možemo da pišemo gomilu postova. Smile

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:09
Ako misliš na nesrećni Linčov film, ono je jedna velika zbrka.
A i ovo nije rimejk, nego nova adaptacija.
Npr. Sci Fi kanal kada je radio miniseriju, ukupno trajanje je bilo 265 minuta, a 295 za Director's Cut. Doduše, i oni su čačkali po radnji.
Ima tu dosta stvari da se ubaci.

Ažurirao Hogar Strašni - 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:15
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:10
klik
relativno nedavno sam pročitala originalnu sagu cijelu, mogu srat od Dini dan i noćLOLLOL
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:11
Au! Pa ti si Dinu doktorirala. LOL
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:19
Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

klik
relativno nedavno sam pročitala originalnu sagu cijelu, mogu srat od Dini dan i noćLOLLOL

A, mala mi poslala link sa foruma gde obaveštava sve da je čitala nešto osim kataloga, a ja mislio da mi šalje neki link sa informacijama o mojim pitanjima. LOLLOLLOL Šta ćeš, moja je, moram da je volim. LOLLOLLOL

Znači, 'Ogi, radiće se nov scenario, sa većim uplivom u knjigu, te to onda znači da će da traje tih 290 i nešto min.....što moram da priznam da je baš podugačak film.LOL 

Hvala, sve mi je jasno. I ko je šta čitao i šta će da se snima. LOL

Meni se film svideo. Imam i jedan nekonvencijalan zaključak o tom filmu. Šta bi bilo kad bi svemir bio na drogama.LOL Dileri bi se menjali pošto bi bili odabirani od nekakvog veća. LOL  

Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:25
Originalno postovano od strane Hogar Strašni Hogar Strašni napisao:

Au! Pa ti si Dinu doktorirala. LOL

Ona je Benegesseritska vještica. LOL

Ja sam jedan od rijetkih - valjda - koji voli Lynchovu verziju.
Pije par godina su i "Dina" i kombo "Mesija Dine"/"Djeca DIne" bili ekranizirani na TV-u - opet sasvim solidno.

Ako Villenueve ne bude uspio ekranizirati kompletan ciklus (stari+novi) onda je to samo mlaćenje mrtvog konja.

Vidjet ćemo. Spice must flow!
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:26
Originalno postovano od strane mahoni mahoni napisao:

Šta bi bilo kad bi svemir bio na drogama.LOL 
Odgovor na to pitanje je serijal o Hi-Menu. LOLLOLLOL

Imaš čitav wikia sajt o Dini, ako ne želiš da se upuštaš u čitanje knjige od oko 800 strana. To je samo prva knjiga. Cersei svaka čast što se izborila sa Bogocarem i ostatkom priče.

http://dune.wikia.com/wiki/Dune_(novel)

Originalno postovano od strane silent_passenger silent_passenger napisao:

Ona je Benegesseritska vještica. LOL
To objašnjava dosta toga. LOLLOLLOL

Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:30
Bogocar je posebno naporan bioBig smile imam knjige u epubu ako si hrabarLOL
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:31
Šibni ih, pa možda i probam. LOL Možda i stradam u pokušaju da pređem Bogocara. LOL
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:32

Hvala 'Ogi. 

Slažem se sa Tihim, bar dok se Prle ne vrati. LOL

Ako ne zalegnu da urade nešto biće samo trla baba lan.

Linč ima još jednu prednost, ume da prepozna glumca za ulogu koju je namislio, bar je umeo. Oni su i izneli film. Jedan od retkih SF koji ima skoro 7 na imdb i preko 100000 glasova.

Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:45
Pogledaj i mini seriju. Što reče ovaj s kojim se slažešLOL, sasvim je solidna.
Na vrh
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:45
Originalno postovano od strane mahoni mahoni napisao:

Hvala 'Ogi. 

Slažem se sa Tihim, bar dok se Prle ne vrati. LOL

Ako ne zalegnu da urade nešto biće samo trla baba lan.

Linč ima još jednu prednost, ume da prepozna glumca za ulogu koju je namislio, bar je umeo. Oni su i izneli film. Jedan od retkih SF koji ima skoro 7 na imdb i preko 100000 glasova.

Dobro, tu je i poanta da određeni redatelji imaju svoje omiljene glumce i jednostavno obje strane znaju što ona druga traži.

Lynch i MacLachlan ili Carpenter i Russell ili Del Toro i Perlman...
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:45
Originalno postovano od strane Hogar Strašni Hogar Strašni napisao:

Pogledaj i mini seriju. Što reče ovaj s kojim se slažešLOL, sasvim je solidna.

Miniserije.
Na vrh
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 22:47
Da, tačno. Ja se držao samo one koja je ekranizovala Dinu.
Dobra je i ova druga.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 23:14
Originalno postovano od strane silent_passenger silent_passenger napisao:

[/QUOTE]

Dobro, tu je i poanta da određeni redatelji imaju svoje omiljene glumce i jednostavno obje strane znaju što ona druga traži.

Lynch i MacLachlan ili Carpenter i Russell ili Del Toro i Perlman...

[/QUOTE]

Šarena gomila glumaca, manje ili više poznatih, par njih koje gledamo i danas, par dobrih kojih više nema nigde. Čak i sobarica iz tog filma danas snima visokobudžetne serije i naravno jedan naturščik. Lepo skrpljena gomila čudnih likova. Sumnjam da će novi to da ponovi, ali sačekaćemo. Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.