Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dredd (2012)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Dredd (2012)

Dredd

Dredd (2012)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Dredd

Godina:

2012

Žanr:

akcija, znanstvena fantastika

Trajanje:

95 min

Režija:

Pete Travis

Scenarij:

Carlos Ezquerra
, Alex Garland
, John Wagner

Glavne uloge:

Rakie Ayola
  >  Chief Judge
Warrick Grier
  >  Caleb
Wood Harris
  >  Kay
Lena Headey
  >  Ma-Ma
Karl Urban
  >  Judge Dredd
Rachel Wood
  >  Control Operator 1
Olivia Thirlby
  >  Anderson
Jason Cope
  >  Zwirner
Porteus Xandau
  >  Driver
Tamer Burjaq
  >  Ma-Ma Bodyguard
Shoki Mokgapa
  >  Woman with Child
Andile Mngadi
  >  Passenger
Eden Knowles
  >  Girl in Window
Emma Breschi
  >  Hostage
Yohan Chun
  >  Girl in Window

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mega games View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mega games Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dredd (2012)
    Objavljeno: 24.Lipanj/Jun.2012 u 20:28

Uskoro na filmska platna stiže nova adaptacija avantura strip junaka Sudije Dreda (saznajte više o njemu ili obnovite gradivo u ovom opširnom članku). Nakon zabavne i drugostepene Staloneove verzije iz 1995 ovog puta se čini da je estetika i duh novog filma približnija samom stripu. Uverite se i sami, pogledajte naš prevedeni trejler filma u nastavku.

Film režira Pete Travis a ovog puta ulogu Sudije Dreda igra Karl Urban a pored njega tu su i: Olivia Thirlby je Sudija Cassandra Anderson, Lena Headey je Madeline « Ma-Ma » Madrigal, Langley Kirkwood je Sudija Lex, Deobia Oparei je T. J., Domhnall Gleeson, Jason Cope et Rakie Ayola.

Kratak opis radnje: Amerika budućnosti je osuđena na pustoš i radioaktivnost. Na Istočnoj obali, od Bostona do Vašingtona se prostire Mega City Jedan, velika i opasna metropola gde kriminalci vladaju. Jedine snage reda i zakona su Sudije koji su ujedno sudije, porota i izvršioci kazne. Poznat i strahovan od svih u gradu najbolji među njima je Sudija Dred. Njegov zadatak je ovog puta da grad oslobodi najnovije pošasti: novog narkotika koji kao nuspojavu ima usporavanje vremena kod subjekta.

On je i tutor Sudije početnice Kasandre Anderson, regruta koji je nakon genetske mutacije obdarena psihičkim moćima. Jedna misija ih vodi do kvarta gde se Sudije retko upućuju - nebodera od 200 spratova koji je pod kontrolom izvesne Ma-Ma, bivše prostitutke koja je postala baron droge.  Sudije Dred i Anderson hvataju njenog čoveka od poverenja i u znak odmazde ona kreće u rat protiv Sudija.  Nemaju drugog rešenja osaim da krenu u kontra napad i bore se za svoje živote.

Oni koji su gledali odlični akcioni film The Raid: Redemption (kliknite ovde da bi saznali više o njemu) mogu naći velike sličnosti u zapletu ali znajte da je Dred snimljen pola godine pre njegovog  snimanja. Slučajnost ili ne, i u jednom i u drugom filmu dobijamo žešće gunfight scene. Napomena: kao i u samom stripu ovde nećemo videti lice Sudije Dreda, Karl Urban neće nijednom skinuti kacigu sa glave.

Držim palčeve da će film ispuniti moja očekivanja i podsetiti me na stara dobra vremena kada sam sa nestrpljenjem čekao svaki novi utorak da kupim strip reviju Laser i pročitam nove avanture Sudije Dreda.

Film izlazi u američke bioskope 21 septembra 2012.

VIA: Dredd (Sudija Dred) – najava filma, prevedeni trejler, slike, poster | Mega blog

U nastavku pogledajte Youtube prevedeni trejleri  Dred (Dredd) - Trejler [HD"> - YouTube kao i prvi poster filma.

Ažurirao mega games - 24.Lipanj/Jun.2012 u 21:13
Na vrh
LEMONZOO View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LEMONZOO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Lipanj/Jun.2012 u 21:23
http://www.imdb.com/title/tt1343727/

Jedan sam od rijetkih koji voli original, mislim da mi se ovaj neće svidjeti zbog lažnog hrapavog glasa suca Dredda.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 08:36
Odgledala sam i ovo pre par dana. Šta reći o ovome. Problem je u tome što posle Serbuan maut aka The Raid: Redemption (2011) ne mogu da se otmem utisku da je ovo čista kopija onog filma. Znam da nije, ali taj osećaj na žalost traje tokom gledanja celog filma i umanjuje doživljaj. Sa druge strane, moram da istaknem da su me one "duvatorske" scene(ko je gledao zna na šta mislim), što bi rekli klinci, o-d-u-š-e-v-i-l-e! Nisam gledala 3D, ali mogu zamisliti kako tek dobro u tri dimenzije izgledaju. Sve u svemu, meni je ok u svetlu blokbastera čiji jedini smisao je d ami ispune 1.5-2h, a ova film je to i učinio.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
A2D2 View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Lonesome Cowboy

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj A2D2 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 10:01
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Sa druge strane, moram da istaknem da su me one "duvatorske" scene(ko je gledao zna na šta mislim), što bi rekli klinci, o-d-u-š-e-v-i-l-e! Nisam gledala 3D, ali mogu zamisliti kako tek dobro u tri dimenzije izgledaju.

Gledao sam ga u 3D-u i ta duvatorska scena, scene padanja, razbijanja stakala i još neke (sad se više ne mogu ni sjetiti, davno je to bilo LOL) opravdavaju svrhu gladanja u tom formatu.

Mene je oduševio. Dobra doza adrenelinske rokačine i ja zadovoljan izašao iz kina.LOLLOL
Nitko nije toliko bogat da može bez osmjeha i nitko toliko jadan da ga ne bi zaslužio.
Na vrh
ghostwheel View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 10:14
Teško Dredd može da bude rip-off The Raid:Redemption jer su paralelno nastajali, samo je Dredd imao duži period obrade u postprodukciji.
Come on, you apes. You want to live forever?
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 10:31
Rekla sam da znam da nije, ali kada pogledaš bilo koji od njih prvi, tokom gledanja drugog stalno ćeš imati onaj osećaj "već viđenog". U tome je problem Smile
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Movie Master View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Matori laf 21.03.1957. - 02.11. 2017.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2013 u 10:51
Žešća akcija, daleko verniji prikaz prema stripu od "originala" sa Staloneom (taman posla
da mu se ne vidi milo lice), prema kome se nigde ne vidi Dredovo lice, samo kaciga i
cinična, na dole iskrivljena usta (ne u stranu kao Staloneu Big smile). Odlična neobavezna zabava,
proleteo je kao da traje samo 30 minuta. Razlog više da ga opet gledam.
[IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/c0c15cb3-8c27-43b4-8191-b40e80cc1c63.gif"> [IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/13ec823a-3e48-4045-a057-5a0055286525.gif">
Na vrh
bubba ho-tep View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
brkovi gore, brkovi dole

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bubba ho-tep Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2013 u 13:27
Odlicna adaptacija stripa, surova...
Na vrh
Titivillus View Drop Down
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Titivillus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2013 u 16:21
Pokrenuta ja online peticija za snimanje nastavka - LINK.

Zasad je skupila više od 50.000 potpisa.

Dok ne probam lava, za mene je janje kralj životinja.
Na vrh
ExtraJa View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ExtraJa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Kolovoz/Aug.2013 u 22:57
Odgledah i ja ovaj film i mogu reći da nije loš. Prvi mi je lično mnogo bolji ali i ovaj je dobar. Što se tiče sličnosti sa filmom the raid (odgledao sam i njega i to nakon ovog) moram reći da sam ja našao jako malo te sličnosti. Sama radnja, borba, kamera, ugođaj, gluma sve se naveliko razlikuje. Holivud je ipak holivud pa se dredd čini boljim a da ne spominjemo uloženi novac, ali kad se sve zbroji ja više cijenim indonežanski film jer su me scene borbe oduševile a pogotovo kad zna da su daleko više uložili volje i znoja. 
Na vrh
Peki&Maki.Co View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Peki&Maki.Co Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2017 u 08:27
Pa ovako...film je veoma dobro urađen u svim segmentima ali me priča podseća na jedan film koji ima istu radnju ali nije američki(zašto me to već unazad 10 godina nečudi? :)).U pitanju je The Raid: Redemption (2011) http://www.imdb.com/title/tt1899353/ ali ako sve to odbijemo Urban je odradio sa ostatkom ekipe pravi posao-realnog Dreda(ko je čitao stripove znaće šta pod time mislim ;)) a scena sa rotacionim mitraljezima je vrh.Za pogledati
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.