| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Dodeljeni Oskari 2023 (13.03.2023.) | BA | HR | MK | RS | SI | |
Odgovori
|
| Korisnik | ||
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Tema: Dodeljeni Oskari 2023 (13.03.2023.)Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 08:09 |
|
|
Film mi se bas svideo,ali da je za ovoliko Oskara ne znam bas.
|
||
![]() |
||
IgaBiva
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 29.Studeni/Nov.2016 Status: Offline Points: 664 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 09:16 |
|
|
Baš tako Kjovo - "Film mi se bas svideo,ali da je za ovoliko Oskara ne znam bas."
Podsećam i na moju recenziju napisanu davno https://titlovi.com/clanci/6148/everything-everywhere-all-at-once-zavestanje-monty-python/ Smatram da bi "Oskare", pogotovo onaj za najbolji film, trebalo da dobijaju ipak društveno angažovaniji filmovi...
|
||
![]() |
||
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 10:08 |
|
|
Pa šta znam, za najbolji film, originalni scenario, i za glumicu mi stoji, najneobičniji mi je definitivno ,bar meni. Dobar mi je i The Whale ( pre ostalih sigurno, a opet nije ušao u nominovane) i Tár. Možda trebaju društveno angažovani, ali ako naleti ovako neki film, ili sličan, što da ne i treba, bar moje misljenje. Najbolji medjunarodni film Im Westen nichts Neues (2022) pa dobro, uvek aktuelna tema, treća adaptacija, ok, čak i više nego korektni vremenski razmaci ,dobar mi je Close (2022), kao i Eo (2022) i An Cailín Ciúin (2022) AKA The Quiet Girl. Argentina, 1985 to sam preskočio. Za ostale, pa dobro za neke se već znalo koju će nagradu dobiti. ZA najbolji adaptirani scenario, koliko mi se čini, nagradu je dobila Sara Poli za Women Talking (2022). U svakom slučaju ima tu finih ostvarenja, neke sam preskočio, neke nisam gledao , baš me interesuju kakvi li su animirani Guillermo del Toro's Pinocchio (2022) i Marcel the Shell with Shoes On (2021). Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2023 u 16:39 |
||
![]() |
||
IgaBiva
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 29.Studeni/Nov.2016 Status: Offline Points: 664 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 10:33 |
|
|
Uf, hvala Alex... ispravljeno...
|
||
![]() |
||
Mizi
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 22.Travanj/Apr.2009 Lokacija: Ćoposlavija Status: Offline Points: 2410 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 11:44 |
|
|
Drago mi je što je Batler izvisio, uštogljenko i picopevac, The Kita nisam gledao, ali Brendon mi je daleko simpatičniji baja od pomenutog nadobudnog Ostina.
Ostale nagrade su diskutabilne, ali kad je ono DelTorovo smeće Šejp Vode dobilo nagradu za najbolji film, šta onda ima da pišem dalje... Nikad veći smor od ceremonije, jesam hteo da bojkotujem, ali nisam mogao da spavam, pa sam pustio i neku suzu kada sam video Kana, Rakel, Oliviju i Đinu. |
||
![]() |
||
IvanBM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 17.Srpanj/Jul.2009 Lokacija: Velika Gorica Status: Offline Points: 286 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 15:53 |
|
|
Vrlo sam iznenađen pobjedničkim filmovima. Osobno me se ni malo nije dojmio Everything Everywhere All at Once. Sve nagrađene mogu razumijeti, ali da ovakvo smeče od crtića Guillermo del Toro’s Pinocchio bude najbolji animirani to ne mogu...
|
||
![]() |
||
editor
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 05.Prosinac/Dec.2015 Status: Offline Points: 728 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 17:37 |
|
|
Istina je da nešto baš i ne pratim dodelu Oskara, ali pobednički niz ne deluje preterano impozantno. Tu i tamo poneki naslov koji valja osvojio zasluženo, ali manje nego prethodnih godina. Suštinski, holivudski konfekcionizam predominantan. Sve u svemu, bez iznenađenja.
|
||
![]() |
||
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 18:00 |
|
|
Tuga na čega se svela kinematografija poslednjih godina, a još je tužnije u čega se pretvorio ispolitizirani, korektni cirkus zvani Oscar! Najtužnije jeste to što je već mesecima u "kamenu uklesano" kome idu najvažniji Oscari, pa za mene ovakav epilog nije nikakvo iznenađenje. Možda je jedino iznenađenje to što je "ono" postalo najnagrađivaniji film u istoriji, a to je zaista malo puno za podneti bez ozbiljne mučnine!
Jedino što mi ima smisla i realnog pokrića jeste nagrada za glavnu mušku ulogu i tu se mora priznati da je Fraser odradio vrhunski posao, mada se i tu može polemisati o nekakvom vraćanju dugova i namirivanju starih nepravdi načinjenih sjajnom glumcu u mlađim danima. Drugim rečima politiziranje, mada u ovom slučaju smisleno i opravdano. Sve u svemu ovaj cirkus se lagano izrodio u pandan pesmi Evrovizije, a to je nešto za izbegavanje u širokom luku. Ostaje mi jedino da iskomentarišem vest dan kasnije i na ovakav način izrazim svoj jad zbog aktuelnog trenutka današnje kinematografije, a još više zbog otupelog i ispolitiziranog pera kritike i akadamije čiji autoritet je opasno degradiran. U tom smislu moje lične Oscare delim 50/50 za Avatar i Maverick! U ovakvoj konkurenciji to su baš filmčine koje makar imaju neku svrhu i smisao, ma koliko oni bili plitki poredeći sa ozbiljnom kinematografijom P.S. Samo poređenja radi, filmovi koji su snimljeni 1994: Pulp Fiction, Forrest Gump, The Shawshank Redemption, Leon,.... pa sve praćeno sa Natural Born Killers, Speed, Interview With The Vampire, Four Weddings And The Funeral, Legends Of The Fall i još dosta toga kao neki drugi ili treći ešalon, a koji su svi listom remek dela kinematografije za našeg apsolutnog pobednika 2023! |
||
![]() |
||
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77216 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2023 u 18:47 |
|
|
Bez većih iznenađenja, pobedili su moji favoriti pa mi je zapravo drago. Pričali smo već o tome verovatno Jox i ja, da se ne ponavljam, trend iznenađuje, vraća veru u američki film. U godinama kada se snimaju besmisleni, bučni filmovi, već mnogo puta viđeni, trijumfuje film izrazite svežine, originalnosti, sa sjajnim glumcima, u vrlo dobrim rolama. Pravde ima iznenađujuće mnogo ove godine i u većini drugih kategorija. Kako u pažnji prema onima koji to zaslužuju, kao i zbog ignorisanja onih koji (po meni) nagrade ne zaslužuju. Poput Mizija ni ja nisam mogao da spavam, svakako nisam gledao dodelu doduše, žao mi je zbog toga, no bijem druge bitke, odgledaću je naknadno, ne moram ovih dana uostalom.
Izrazito sam zadovoljan, ne sećam se kada sam poslednji put na ovaj način doživeo Oskare. Eto, ne valja gubiti nadu ikada.
![]() |
||
![]() |
||
mile-milic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 05.Lipanj/Jun.2017 Status: Offline Points: 42 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2023 u 11:44 |
|
Stvarno misliš da pobednički film nije angažovan(dovoljno)?Pokušavam da se setim kada je poslednji put neki društveno odgovorniji (na više nivoa) ,a američki (isključujem Parazit) film dobio Oskara za najbolji film.
|
||
![]() |
||
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2023 u 13:19 |
|
|
U stisci sam s vremenom pa me nema često, ali evo. Da
će EEAAT brati oscare bilo je jasno svima koji su ga gledali (a koji ne
gledaju isključivo drama/war/biography/history) jer film ima apsolutno
sve unutra. Kako mu je i naslov. Od raznovrsnosti žanrova, do
socijalne kritike, a i mašte koja ne ostaje samo na priči nego se
prelijela i na metode snimanja specijalnih efekata bez bacanja milijuna.
Za razliku od tko se još sjeća Hurt Locker besmislice, ovaj će se dugo pamtiti, sviđao se on nekome ili ne. Međutim zicer je jedno, underdog drugo, vjerojatnost treće... Mene je više zanimao nepredvidivi oscar za pjesmu. Čitali ste, navijao sam za Naatu Naatu. Zašto? Zato jer ako ste pogledali RRR, onda vam se ni ne treba objašnjavati. Interesantno, ali ovo je prva godina da sam jako zadovoljan nagradama ne samo oskarovskim nego i sa nekih drugih događaja. Jedna
lasta ne čini proljeće, ali ako će ovo zaobilaženje suicidalno dosadnih
filmova i ovjenčavanje onih naslova koji izazivaju gledateljsku strast postati trend, nitko neće biti sretniji od mene.
|
||
![]() |
||
IgaBiva
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 29.Studeni/Nov.2016 Status: Offline Points: 664 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2023 u 13:55 |
|
Možda se nisam baš dobro izrazio. Ovaj film jeste sasvim odgovarajući, mislio sam generalno treba da dobijaju društveno-angažovaniji filmovi, a ne neki drugi što je čest slučaj u istoriji dodele. Što se tiče mog mišljenja o "Everything" sve piše u recenziji. Ipak, dobio je praktično sedam glavnih "Oskara", što je možda i preterano. Nije baš najbolji u svim tim kategorijama... Ali, ako je meni baš loš i skoro ratnohuškački "Hurt Locker" dobio šest, onda OK što ga je prešišao sa sedam...
|
||
![]() |
||
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2023 u 14:39 |
|
|
Mislim da se razumemo meni se ovaj film mnogo svidja,ali jednostavno mi ne ide uz sav taj Holivudski kic i sve sto ide uz njega.
|
||
![]() |
||
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |