Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Doctor Who (2005)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Doctor Who (2005)

Doctor Who

Doctor Who (2005)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2005

Žanr:

drama, misterij, obiteljski, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

45 min

Autor:

Sydney Newman

Glavne uloge:

David Tennant
  >  The Doctor
Matt Smith
  >  The Doctor
Billie Piper
  >  Rose Tyler
Peter Capaldi
  >  The Doctor
Jenna Coleman
  >  Clara
Karen Gillan
  >  Amy Pond
Arthur Darvill
  >  Rory
Freema Agyeman
  >  Martha Jones
Alex Kingston
  >  River Song
Camille Coduri
  >  Jackie Tyler
Catherine Tate
  >  Donna Noble
Noel Clarke
  >  Mickey Smith
Christopher Eccleston
  >  Doctor Who
Nicholas Briggs
  >  Dalek
Samuel Anderson
  >  Danny

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Doctor Who (2005)
    Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2013 u 20:57

Doctor Who (2005)

Žanr:
avantura, drama, porodična

Uloge: David Tennant, Matt Smith, Billie Piper, Karen Gillan, Paul Kasey, Arthur Darvill, Nicholas Briggs

Jezik: engleski

Radnja:

Glavni lik je misteriozni humanoidni vanzemaljac koji putuje kroz vreme i prostor u svom svemirskom brodu TARDIS, koji spolja izgleda kao britanska policijska telefonska govornica iz pedesetih, iako je unutra veoma prostran i sadrži najneverovatniju tehnologiju. On se predstavlja jednostavno kao Doktor, a njegovo pravo ime nije poznato. Doktor se bori protiv velikog broja negativaca i čudovišta, ali ima i neke arhi-neprijatelje koji se često pojavljuju.

Izvor: http://wannabemagazine.com

IMDB

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2013 u 21:01
Malo više informacija o seriji:

Lik Doktora je isprva bio obavijen velom tajni. Sve što se o njemu znalo je da je on ekscentrični izvanzemljski putnik koji se bori protiv zla dok putuje kroz vrijeme i prostor u svom starom i nepouzdanom vremeplovu zvanom TARDIS (eng. Time And Relative Dimension(s) In Space). S vremenom je otkriveno da je Doktor jedan od Vremenskih Lordova s planeta Gallifreya. Kao takav, on ima sposobnost regeneracije vlastitog tijela kada se nalazi u smrtnoj opasnosti. Doktor je prošao kroz 10 regeneracija ( od mogućih 12 ) i svaka njegova nova osoba ima svoje načine ponašanja i sposobnosti, ali zadržava sjećanja i iskustva prijašnjih Doktora. Tako imamo:

Prvog Doktora (William Hartnell, 1963.-1966.)
    Drugog Doktora (Patrick Throughton, 1966.-1969.)
    Trećeg Doktora (Jon Pertwee, 1970.-1974.)
    Četvrtog Doktora (Tom Baker, 1974.-1981.)
    Petog Doktora (Peter Davison, 1981.-1984.)
    Šestog Doktora (Colin Baker, 1984.-1986.)
    Sedmog Doktora (Sylvester McCoy, 1987.-1989., 1996.)
    Osmog Doktora (Paul McGann, 1996.)
    Devetog Doktora (Christopher Ecclestone, 2005.)
    Desetog Doktora (David Tennant, 2005.- 2010. )
    Jedanaestog Doktora (Matt Smith, 2010.-)

Izvor: http://sh.wikipedia.org

11 dosadašnjih inkarnacija Doktora, od 1963. do 2013. godine

Ažurirao CSInvestigator - 15.Studeni/Nov.2013 u 21:04
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
dejaspo View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dejaspo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2013 u 14:56
Pozdrav, društvo

Ako ima još kog Huvijana da nije pogledao specijal (a čisto sumnjam), prevod je na sajtu.
nisam fudbaler :)
Na vrh
cp6uja View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cp6uja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2013 u 23:48
Mogu reći da je serija jednom dobra. Meni omiljena od svih koje pratim ili sam pratio. Najiritantniji mi je šesti Doktor, a najsimpatičniji - jedanaesti, verovatno što sam njegove epizode pratio iz nedelje u nedelju i željno iščekivao. :)
Ne sviđa mi se to što serija odudara od Russel T Davies ere. Jeste, videli smo i River Song, Rose, Amy, Capaldija, ali serija je potpuno drugačija postala sa odlaskom Tennanta i Daviesa. Nema Mastera, nema priče o Torchwoodu, cela ta crack-in-wall priča se naprosto isekla od starijeg dela.
Na vrh
dejaspo View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dejaspo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2014 u 02:00
Drugari, koji gledaju Doktora, samo da vam javim da ovu epizodu prevodi TimeLordHR. Pre par dana smo se dogovorili da prevodimo naizmenično.
nisam fudbaler :)
Na vrh
xix11x1 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj xix11x1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2015 u 23:04

Kako porodično gledamo Doktora a niko nije krenuo sa prevođenjem 9. sezone, ja sam radi svojih krenuo da prevodim, nisam nimalo iskusan prevodioc i koristim Engleski subtitle fajl kao osnovu da ne bih gubio vreme (koga naravno niko nema) na tajminge, negde spojim, a negde ne redove.... po nekom ličnom osećaju negde mi se čini da je OK prevesti OK, Uh i slično.... iako u smernicama kaže da to ne treba prevoditi, nekako po meni negde ima smisla.

Za fraze koje primetim da su fraze, trudim se da nađem pravo značenje, ali moguće da mi neka i promakne, a za neke jednostavno nema pravog prevoda pa ih uprostim. 

Do sada, ono što sam kasno uočio je da sam krenuo Tardis da prevodim u muškom rodu, iako je Tardis u stvari Ona, i to će biti ispravljeno od sledeće epizode kao i u paketu za celu sezonu kada se završi.

Zamolio bih ako neko ima sugestije kako da poboljšam prevod (što se reči i termina tiče), da mi napomenete ovde ili u privatni, kako bi i to bilo popravljeno za paket prevoda za sezonu.

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2015 u 23:15

@xix11x1 dobro nam dosao Smile

Za fraze i slicne prevodilacke nedoumice, imamo temu A ovo ću prevesti kao...
clanovi ce ti rado pomoci.

Za unapredjenje tehnicke strane titla pogledaj temu:

UPUTSTVO ZA POČETNIKE U VEZI REŠAVANJA TEHNIČKIH PROBLEMA U TITLOVIMA

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
mandica-knezevic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mandica-knezevic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2017 u 20:13
Odliccna serija. Svih devet sezona je prvoklasno. Prava poslastica za sve uzraste! Jedva ccekam poccetak desete sezone, najavljen za 15. april.
Na vrh
collina View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj collina Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2017 u 19:40
Pratim zadnjih 9 serijala. Serija inače traje preko 50 godina, što nešto govori. Meni se svidela zbog neobične i neklasicne priče, samim tim i efekti su drugačiji, likovi. Jedina je zamerka povremeni izbor glumaca (Eclston, Capaldi), ali to je lično. Preporuka!
Na vrh
VardaZoja View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VardaZoja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Lipanj/Jun.2017 u 16:33
Serija NAD serijama ! Predobra. Originalna. Prvoklasna.
Na vrh
MockingJay View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj MockingJay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:05
Najbolja serija svih vremena, moj favorit uvijek bio i ostat će. Jednostavno, toliko je emocija povezano uz ovu seriju da ne mogu riječima ni napisat neku poštenu preporuku i recenziju. Prije nego se raspekmezim, došla sam zapravo podijelit s vama jednu pomalo šokantnu vijest, a to je da je novi, 13. Doctor - Jodie Whittaker. Ne znam što da mislim o ovome zato što je svaki novi Doktor pomalo neobičan i treba se naviknuti na njega, a sad s obzirom da je ona prvi ženski Doktor, trebat će još malo više. Nadam se da nisu prešli na žensku osobu samo zato što je sad "in" sve muške likove zamijeniti ženskima, nego zbog njenog talenta i razvoja priče o Doktoru. 

Ažurirao MockingJay - 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:07
“Every fairy tale needs a good old-fashioned villain.”
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:20
Možda su mogli i nekog boljeg da nađu, ali sačekaću da vidim kako se snalazi. Isto sam mislio i za Tenanta, Smita i Kapaldija, pa su ljudi bili sjajni. Prihvatanje novog Doktora je postepen proces.
Takođe se nadam da nisu ovo uradili samo zbog trenda. Ima tu sreću da se Mofat koji nijednu seriju ne može da održi na nivou duže od dve sezone povlači iz projekta. Čibnal donosi svežu krv i to može bitri plus za narednu sezonu.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MockingJay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:31
Svaki novi Doktor donosi nešto novo, nešto svježe pa tako mislim da je i dobra stvar što se mijenjaju i showrunneri. Ne može jedna osoba ovakvu jednu originalnu seriju voditi duže od par godina, a da se kvaliteta održi na istom visokom nivou. 

Od svih Doktora, najteže sam se navikla na Smitha. Bio mi je dosta djetinjast u početku ali nakon nekog vremena našao je i on svoje mjesto u Whoniversu. Capaldi mi je odmah bio simpatičan zato što je tako namrgođen cijelo vrijeme LOL Zadnja sezona je bila odlična, pretpostavljam da je Moffat htio otići u stilu i uspio je. Nadam se da će se i Chibnall iskazati kao i ova dvojica. Smile

Ažurirao MockingJay - 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:39
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:45
Meni je Smit odmah bio kul. Kapaldi mi je vratio onaj "vajb" prvih nekoliko Doktora. Nasuprot većini, ja sam se najduže navikavao na Tenanta, ali mi je na kaju bio fantastičan. Pogotovo u poslednjoj epizodi.

Mofat mi se previše pogubio u poslednjoj Smitovoj sezoni i celoj onoj gunguli oko novih dvanaest regeneracija. Previše šuplje i zamršeno čak i za standarde dotične serije. Mada je onaj specijal sa Ratnim Doktorom bio sjajan. Tako da mi se taj uslovno rečeno gorak ukus zadržao i u Kapaldijevim epizodama. Nije ništa od toga bilo loše, ali je nakako ostavljalo utisak da može i bolje (kraj sa Smitom, ne Kapaldi). Trebalo je Mofat da se skloni na vreme.

Zato će mi biti zanimljivo da vidim novu sezonu u kojoj je sve novo i različito.

Ažurirao Hogar Strašni - 16.Srpanj/Jul.2017 u 18:50
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MockingJay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:00
Da, Tennant je bio na posve drugoj razini. U početku se malo činio pretjeran nakon Ecclestona, međutim što je dalje išao to je bio sve bolji i postao meni najdraži Doktor. Nekako je imao tu sposobnost sve emocije unijeti u svaku scenu i baš se vidjelo da se uživio u ulogu. 

Ni meni to sa novim generacijama nije sjelo, a s vremena na vrijeme me znalo naživcirati i to pojavljivanje River Song. Kasnije sam ju prihvatila, ali mi i dalje nije jedan od dražih likova. Nema mi neke baš kemije među njima, a toliko govore o njihovoj ljubavi kao da je nešto neviđeno. 

Specijal je stvarno bio fantastičan, priča je bila skladna i popunilo je tu rupu koja se provlačila kroz cijelu seriju.  Baš me zanima tko će biti novi "companion". Nekako se nadam samo da neće sad bit tipa 1.sezona al obrnuto, da će doći neki lik i zaljubit se u nju (tipa Rose i Martha). Ja bi najrađe da bude kao Donna ili Bill, ali nema veze, bitno da je kvalitetno i zanimljivo. Smile
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:07
River je u početku bila zanimljiva kada se retko pojavljivala. Što su je više ubacivali, to je postajala manje zanimljiva. A i to je opet delom zbog toga što su se malo zaneli sa komplikovanjem priče bez propisne razrade koja će to ispratiti.

Definitivno bih voleo da novi saputnik bude "muška Dona".LOL Ili ženska, svejedno. Neko ko odstupa od kalupa.

Ažurirao Hogar Strašni - 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:11
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MockingJay Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:14
Dok je bio veo misterije oko nje, bilo je fora, kasnije su samo pretjerali. 

I mislim da Donnu nitko ne može nadmašit, možemo se samo nadat da će bit bar upola dobra ko ona LOL

Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Srpanj/Jul.2017 u 19:23
Ketrin Tejt je inače sjajna komičarka, tako da joj je uloga super legla.
Na kraju je Dona još i imala jednu od bolje odrađenih priča u seriji.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2017 u 18:47
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2017 u 20:32
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.