Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Death on the Nile (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Death on the Nile (2022)

Death on the Nile

Death on the Nile (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Smrt na Nilu

Godina:

2022

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij

Trajanje:

127 min

Režija:

Kenneth Branagh

Scenarij:

Agatha Christie
, Michael Green

Glavne uloge:

Kenneth Branagh
  >  Hercule Poirot (rumored)
Annette Bening
  >  Euphemia
Dawn French
  >  Mrs Bowers
Adam Garcia
  >  Syd
Sophie Okonedo
  >  Salome Otterbourne
Jennifer Saunders
  >  Marie Van Schuyler
John Wolfe
  >  Passenger
Niamh Lynch
  >  Female Porter
Russell Brand
  >  Dr Bessner
Armie Hammer
  >  Simon Doyle
Gal Gadot
  >  Linnet Ridgeway Doyle
Ali Fazal
  >  Andrew Katchadourian
Rose Leslie
  >  Louise
Letitia Wright
  >  Rosalie Otterbourne
Tom Bateman
  >  Bouc
Rhiannon Clements
  >  Hotel Administrator
Nikkita Chadha
  >  Dancer
Emma Mackey
  >  Jacqueline de Bellefort

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Death on the Nile (2022)
    Objavljeno: 30.Ožujak/Mar.2022 u 21:30
Odličan rimejk. Ocena od mene 8/10.  Big smile
Preporuka za gledanje. Thumbs Up

Kenet Brana je odlično izrežirao ovaj rimejk, a i odlučno je odglumio Poaroa. 
"Smrt na Nilu" je veoma zanimljiv roman i svakako da zaslužuje jedan ovako lep i zanimljiv film. 
Meni se više dopao film "Smrt na Nilu" (2022) nego film "Ubistvo u orijent Ekspresu" (2017).
Na vrh
Tom Brady View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tom Brady Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 16:47
I meni je film dobar. Sviđa mi se i Ubistvo u Orijent ekspresu, oba su odlično odrađena. Kenet Brana maestralan u ulozi Hektora Poaroa. Preporuka.
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 17:49
Po nekim mojim merilima, DEATH ON THE NILE (1978) je ipak bolji. Piter Justinov (ma ko sta mislio o njemu) je daleko upetatljiviji nego Brana.
Vladika
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 17:53
I Ustinov i Suchet su briljantni.
Ovaj novi je čista sprdačina.
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 18:56
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

I Ustinov i Suchet su briljantni.
Ovaj novi je čista sprdačina.

Ma kakav Justinov, uvek mi više ličio na debelog konobara nego na detektiva.
Justinov i Brana su glumački sličnog kvaliteta, malu prednost dajem Justinovu, ali Brana je mnogo bolji režiser. 

Ovaj novi  "Smrt na Nilu" je ulepšan za nove generacije i to je lepo urađeno, jedino je izbor glumaca mogao da bude malo kvalitetniji.

Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 19:49
Meni je David Suchet najbolji u ulozi Hercule Poirot-a
, kao što mi je Jeremy Brett najbolji u ulozi Scherlock Holmes-a,
mada i kod knjiga najviše su se kao pojedinačne u novije vreme izdavale upravo
ove dve u  kompletima za određenu priliku. Mada i Lumet je imao  dobru glumačku ekipu za film Murder on the Orient Express iz 1974.godine.

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Ožujak/Mar.2022 u 20:02
Voleo sam da je čitam kada sam bio dete, najbliži mi je Suchet bio kao Poaro, mada nisam fan filmovanja Agate nevezano za period. Ovo ću svakako preskočiti Smile 
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 12:56
Originalno postovano od strane Vladika Vladika piše:

Po nekim mojim merilima, DEATH ON THE NILE (1978) je ipak bolji. Piter Justinov (ma ko sta mislio o njemu) je daleko upetatljiviji nego Brana.

Odgledao i apsolutno se slažem. Stara verzija je neuporedivo bolja. Kvalitetniji glumci/ubedljiviji likovi, iznijansirana priča, slojevitiji zaplet i rasplet radnje, jači emotivni naboj, dinamika koja konstantno drži pažnju...

Ova nova verzija je produkcijski napucanija, kinematografski izgleda kao svemirski brod sa savršenom scenografijom, kostimografijom, fotografijom, prelepim pejsažima... ali priča koju su razvukli na više od 2 sata je poprilično praznjikava. Uz to se nije mogla izbeći politička korektnost, pa sada vidimo i dve crnkinje kao i dva prilično "zagasita" muška lika. Ipak Armi Hamer, Gal Gadot i Ema Maki nisu kalibar Sajmona MekKorkindejla, Mije Farou i Lois Čajls. Čak mi i Brana deluje prilično beživotno i neubedljivo u odnosu na Justinova. Ništa bolji posao nisu napravili ni sporedni likovi. Kao da se išlo na uprošćavanje priče kako bi se ista približila američkoj publici. Sve mi je to nekako usiljeno, isforsirano...

Preporučio bih stariju verziju, pri čemu sam prilično siguran da me mlađi ljubitelji filma neće poslušati. LOL LOL LOL

Šteta, propuštena prilika.

Ažurirao bgvracar - 01.Travanj/Apr.2022 u 13:01
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 13:25
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Preporučio bih stariju verziju, pri čemu sam prilično siguran 
da me mlađi ljubitelji filma neće poslušati. LOL LOL LOL

Šteta, propuštena prilika.

Nije propuštena prilika, ovo je baš film napravljen za novije generacije. 
Mlađi filmofili ne gledaju ni filmove iz '90-tih a ti misliš da će pogledati nešto iz '70-tih.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 13:27
Ja uopste ne znam cemu snimanja novih verzija Agate Kristi,besmisleno,draz njenih romana je u zapletu i otkrivanja ubice a ovako stvarno ne razumem.Ko kad bih neko sada snimio The Usual Suspects a svi znamo ko je Kajzer Soze
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 13:35
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Ja uopste ne znam cemu snimanja novih verzija Agate Kristi,besmisleno,draz njenih romana je u zapletu i otkrivanja ubice a ovako stvarno ne razumem.Ko kad bih neko sada snimio The Usual Suspects a svi znamo ko je Kajzer Soze

Ajde druže prošetaj gradom i uradi intervju sa mlađam populacijom, 
upitaj ih koju su knjigu, roman pročitali i znaju li ko je Agata Kristi.
Baš me zanima koliko nam je mlađa populacija načitana.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 13:56
Malo se čita uopšte, kamoli mlađi ali oni koji čitaju, začudo čitaju Agatu. Klinci tj (meni su to oni do 20 god LOL ) Pomaže to što su ta džepna izdanja Agate Kristi jeftina, kiosk-izdanja. Bolje za tih par stotina dinara da čitaju nju negoli Danijelu Stil, Noru Roberts i grđe štivo. 

Mada ne znam da li je baš ta populacija ona koja juri u bioskope da bi gledala Keneta Branu i još jedno filmsko čitanje Smrti na Nilu. 

Ne volim whodunnit priče, sa 15 godina sam bio u vezi sa devojkom koja je volela Agatu (ja pa čitah tada Bukovskog, Klarka, Asimova, Sienkieviča itd, nikako krimiće) pa sam se šlepao sa Agatom kraj nje, voleo sam ona Globus Zagreb/Matica srpska izdanja, skupljam ih i sada kada god ih ulovim. Ali se nisam ikada mogao naterati da volim i jednu jedinu njenu filmovanu verziju. Ne jer su mi tobože loše, već stvarno ne volim taj tip filmova, drugačije je sa knjigama, bilo u tim mojim godinama tj.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:15
Pa dobro ,stvarno nisam razmisljao u tom pravcu ,ja gledao po sebi i mojoj okolini .Slabo se cita barem ih ovako upoznaju sa delom Agate Kristi.Moja greska,priznajem
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:31
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Mada ne znam da li je baš ta populacija ona koja juri u bioskope da bi gledala Keneta Branu i još jedno filmsko čitanje Smrti na Nilu. 

Mlađe generacije su pojurili jer im poznata glavna glumica. A Brana je ovaj film uradio dovoljno zanimljivo za nove generaciju... priču je uprostio da ih ne bi smorio, snimio prelepe scene, dodao zanimljivu muziku... I na kraju je uspeo da dovoljno zaradi za sledeći film.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:35
Volim ja njega bio mi je sjajan sa Šekspirom, voleo sam čak i njegovo čitanje Frankenštajna, zašto da se ne bavi i Agatom u tim sada njegovim godinama.
Na vrh
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:37
Ako nekog zanimaju više filmovi nego romani, onda Tv serijal Poaro je savršen izbor.
David Suched je preko 20 godina igrao Poaroa, preko 70-80 epizoda tj. filma, i odglumio je odlično.

Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:42
Da se uključim, originalni film je sniman na pravim lokacijama, novi sa CGI. Instant... Uz kokice... Toliko o reiteljskom majstorstvu, ako je nekome uopte bitno više...
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 14:48
Sto rece Alex Sutchet kao Poaro i Jeremy Brett Sherlock i tu je kraj svim ostali nastavcima Agate i Doyla ,nema bolje
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 15:05
Nadovezujem se na Ravenov komentar, a slazem se sa ostalima, vrlo moguce da nisu citali dela Agate Kristi, verovatno neko ni ne zna za nju, u skorije vreme je BRDMedia  izbacivala uz Blic zenu, pa su mogli na trafikama da vide bar u Srbiji, kao mali i ja sam je citao dosta, cak sam posle skupljao kolekcionarski i imam  bukvalno sva njena dela.  Da serijal sa David Suchet je pokrio sva dela gde se pojavljuje  Poirot, sto romana , sto kratkih prica, dve glumice su pokrile Agatha Christies`s Marple  a  serijal sa Jeremy Brett-om mislim sve price vezane za Sherlock Holmes-a. Tako da ove modernizacije nisu za mene interesantne, tj necu ih sigurno gledati, ali mislim kao sto je Raven naveo moguce da ce odgovarati mladjima, tj. novijim generacijama.

Agatha Christie's Marple

Ažurirao AlexDeLarge - 01.Travanj/Apr.2022 u 15:10
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2022 u 15:12
Opet o nečitanju :kolutaočima: Aman, čita se Agata (u svom već polupismenom smislu ovdašnje raje, naravno). Ne prođe dan a da ne prodam makar jednu Agatu, ne uvek mlađima ali kupuju. Verujem da ih i čitaju potom LOL Biblioteke bi pre imale preciznije podatke, drugo je moja prodaja, nemaju svi par stotina dindži za knjigu svakako. 

Ok, ispravio si to "Ne čitaju, verovatno i ne znaju ko je ona", moje se odnosilo na post pre nego što je editovan LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.