| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Death Note: Desu nôto (2006) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10576 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Death Note: Desu nôto (2006)Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 09:50 |
|
Opis nije bas dobar, Serija se minimalno razlikuje od mange. Prvo ne uvidjam zašto je ciničan. Zatim ako uporedimo sa našim nivoima obrazovanja, nije student nego učenik i završava srednju školu, ima 17 godina,ubzo će postati student i nije baš igrom slučaja dospela do njega beležnica, koje čitao mangu znaće o čemu pričam. Ne ubija na početku sve kriminalce/ubice ima ciljnu grupu u okviru njih, kasnije to eskalira. ali da ne pisem bili bi spoiler-i. Nije knjiga, beležnica je, tj. u sustini je sveska ( na linije ili sa linijama) za upisivanje .., I sopstvenu dobit je sporna reč, jer zašto je koristi i koji mu je cilj pre će biti za dobrobit čovečanstva, a sopstvena dobit je posledica prethodnog. Zatim preispitivanje oko delovanja i njegovog mišljenja za način ponašanja, zatim pitanja za razmisljanje, da li je onaj koji ubija kriminalce (ubice) masovni ubica, da li se time postiže pravda i da li je to humano, postaje svevišnji novog ' utopijskog' sveta, večita dilema i predmet za diskusiju, ali ovde autor daje odgovor i svoje mišljenje, a ostavlja prostor za lična preispitivanja. Preporuka.
Ažurirao AlexDeLarge - 27.Prosinac/Dec.2021 u 10:14 |
|
![]() |
|
aleksayu
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 10.Lipanj/Jun.2008 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Points: 1848 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 28.Svibanj/May.2023 u 21:05 |
|
Ovu seriju mi je preporucio jedan nas veoma poznat producent i glumac. Hvala Alex na opsirnom komentaru. Pogledacu ovo.
|
|
![]() |
|
Bosmang
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 29.Srpanj/Jul.2022 Status: Offline Points: 21 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2024 u 19:54 |
|
Da sam ovo pogledao sa 15 godina, verovatno bi ostavilo dosta bolji utisak na mene.
Ovako je sasvim solidno, ali nekako šuplje i nedorečeno. |
|
![]() |
|
Shadow07.
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 13.Listopad/Oct.2023 Status: Offline Points: 63 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 12 sati 42 minuta , u 00:26 |
|
Da je napisano , triler, , animirani , ali horor to mi nekako neide, pa zar horor nije kada su u pitanju vampiri, duhovi, naprirodne sile, demoni djavoli itd, ovo u svakom filmu , mada ovo za mene nije nikakav film neko ubije 3 coveka odma ga okarekterisu kao to i to i horor ma kakav horor, kad neko ubije 50 ljudi to je genocid, horor je odavno prestao da postoji , mada iskreno desi se ponekad da se i pojavi pravi horor ali retko...., sta bi reko stiven king na ovo au majku mu hahah
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10576 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 2 sati 60 minuta , u 10:08 |
Pa kad pogledas oko horora , to sam pisao negde pa necu duziti , pisci su prvi navodili sta je srz horor zanra, posle su i drugi imali svoj poglede, pa su dovodili u vezu sa psihologijom, tako se i nastavilo pa imas razna tumacenja, i oko pojava, likova sta izaziva kod gledaoca koje emocije , itd. . A i horor zanr ima svoje podzanrove, a onda nf i horor zanr i tu se vodi diskusija , pa dolazi do prisvajanja. Slicno se tumaci i za mistery, i ti ces imati svoj pogled na isti. A IMDb stvarno preteruje kad navodi zanrove. Dobro anima je, ali ovde ima elemenata horora, drama i triler u suštini, i nadigravanje. |
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |