| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Dead Man's Shoes (2004) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Dead Man's Shoes (2004)Objavljeno: 22.Studeni/Nov.2023 u 01:42 |
|
Opis ste pročitali, pa o radnji neću jer taman je sve rečeno što treba znati prije gledanja.
Osveta se treba servirati hladna, posebno ako se može izvesti savršeno. A zlostavljačima se itekako kad tad treba osvetiti, to što je utvrđeno da svi imaju manji mozak od prosjeka ne oslobađa ih odgovornosti. Nemojte mi samo tu neke floskule da je zlostavljanje normalno, jer nije. Ono što je bilo nezamislivo vidjeti, čuti, kamoli pročitati dok sam ja bio mlad (jest, istina, bio sam), danas se poteže skoro svakodnevno po novinama. I ti degenerici još sami sebe snimaju. Fantastičan scenarij i skroz uživljeni glumci: Mastwoč Nisam zadovoljan sa hr titlovima, puno je toga tamo trebalo skratiti ili makar produljiti trajanja nekih linija, a tipfelere popraviti jer ovakav film to zaslužuje. Pa probajte sa sr titlovima, možda su bolji. |
|
![]() |
|
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1509 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 22.Studeni/Nov.2023 u 09:40 |
|
Zlostavljanje naravno da nije normalno,ali ako cemo o normalnosti onda ni osveta nije .
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10572 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 22.Studeni/Nov.2023 u 10:12 |
|
Dobar je film, ovo kroz istoriju je sporno, mada ne bi bilo ni nekih dela Šekspira, meni najbolji roman po tom pitanju Aleksandar Dima ( Otac) `Grof Monte Kristo` itd, drugi imaju svoje, i mi imamo jednu staru izreku, a opet tu se pominje usko pravda... dakle to je diskutabilno.
|
|
![]() |
|
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77215 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 22.Studeni/Nov.2023 u 12:02 |
|
JoxerE, ta ja ne znam di si ti to bio ako ti je iko igde rekao makar i kroz šalu da je zlostavljanje normalno, mada mi je preko glave toga da su svi šatro nekakvi doktori, dok bih se i kod samih psihijatara koji bi tako lako (kao često na forumu cenjeno medisinsko članstvo) potezali pitanje/odgovor/sud o tome šta je pa kao normalno, pokidao od smeha, meh, sve sami doktori. Pretpostavljam da se sve to, zlostavljanje, ruganje, obezvređivanje, ponižavanje pa i osveta, sve ono što je uobičajeno i stravično često i svuda prisutno, pa se neko sa baš jeftinijom kartom može izlanuti da je uobičajeno ono što je normalno, mada i ja to napamet, otkud znam odakle ikome takav zaključak, tek mi je blesavo da čak i u ovakvim društvima raja ide okolo i priča kako je išta tu normalno, uprkos svim besmislicama koje se daju čuti.
Da svi mi sednemo i da pišemo samo o našim ličnim iskustvima ili eto makar onome što je direktno bilo prisutno oko nas, na temu svih kategorija zlostavljanja (ili pa osvete) to bi bile stotine stranica. Ono što konkretno želim reći, je da ni jednom na svim tim stranicama ne bih upotrebio reč NORMALNO ili pa NENORMALNO, uprkos svim epitetima, pridevima i čudima koje bih koristio, normalnost ili odsustvo iste je za medicinu a i oni vala brljaju samo tako, i opet sve ima svoje vrlo konkretno ime bez ulaženja u nekakvu normalnost/nenormalnost, a ljudi su mahom defektni kao vrsta
sve je to, zlostavljanje ili pa osveta, deo ljudske prirode, bez daleko bilo pravdanja ili medicinskog suda.Prosto mislim da su sve to pogrešne reči za temu. Nebitno, sam film je sjajan, sirov, dobro odglumljen, pisah već negde o njemu davno, lepo je oživeti temu i podsetiti one koji ga još nisu gledali da ga konačno pogledaju. |
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |